Jump to content
koskul

ile za reklame?????

Recommended Posts

Widzę, iż czekasz aż ktoś napiszę, że masz wspaniały pomysł na biznes i będziesz milionerem :)

 

nie oczekuje tego . :blink:

 

Oczekuje na opinie ,co myślicie o nazwie agencjainternetowa oraz porady w zakresie reklamy jak wspomniałem w pierwszym poście. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
lepsza jest internetagency.pl

slowo agencja kojarzy sie od razu z agencja towarzyska...

 

acha lepiej brzmi reklamowa-agencja reklamowaagencja od agencja-reklamowa , agencjareklamowa???

filmowa-agencja filmowaagencja od agencja-filmowa agencjafilmowa ???

nieruchomosci-agencja nieruchomosciagencja od agencja-nieruchomosci agencjanieruchomosci ???

 

 

Taki tam przykład :blink: słowa agencja.............

Edited by koskul

Share this post


Link to post
Share on other sites
acha lepiej brzmi reklamowa-agencja reklamowaagencja od agencja-reklamowa , agencjareklamowa???

filmowa-agencja filmowaagencja od agencja-filmowa agencjafilmowa ???

agencja-nieruchomosci agencjanieruchomosci od nieruchomosci-agencja nieruchomosciagencja ???

 

 

Taki tam przykład :blink: słowa agencja.............

 

Nie wiem czy zauważyłes ale on napisał po angielsku internetagency.pl

Skoro zabierasz sie za temat reklamy w internecie to powinienes wiedzieć że w angielskiej gramatyce wiele zwrotów zbudowanych jest inaczej niż jest to w j. polskim.

 

Dziwi mnie wogóle fakt że osoba która ma podobno udzielać informacji na temat marketingu, reklamy, internetu etc etc ,..... na swojej stronie zadaje pytania typu:

- ile za reklamę?

- czy ta domena się nadaje czy nie?

 

Świadczy to o tym że kompletnie nie masz pojęcia o tym co robisz a co za tym idzie wiarygodność treści na twojej stronie będzie najprawdopodobniej znikoma.

To są podstawy marketingu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam serdecznie właśnie kończę pisać stronę internetową .

Zakupiłem kilka fajnych domen typu agencja-internetowa , agencjainternetowa .

Strona poświęcona przede wszystkim reklamie w necie , oraz zarabianie w internecie.

Na stronie będą takie działy jak :

e-Wiadomości

Programy Partnerskie

Reklama

Mailing

d Pozycjonowanie

Dla Webmaster

ebooki, e-poradnik

Wykonywanie stron

e-praca

 

Moje pytanie jest następujące :

ile mogę żarzą dać za reklamę w owych działach ???

Jak znaleźć potencjalnych reklamodawców ???

Czy portal o takiej tematyce ma szanse wybić sie ???

 

Ja tylko zadałem pytania :

ile mogę żarzą dać za reklamę w owych działach ???

Jak znaleźć potencjalnych reklamodawców ???

Czy portal o takiej tematyce ma szanse wybić sie???

 

:) Forum raczej do tego służy do zadawania pytań wyrażania opinii

dostałem kilka odp. :o odnośnie "reklamy" :blink:

Ale przede wszystkim była to krytyka

ok

Edited by koskul

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to jak to jest ?

 

tworzysz dział: REKLAMA, POZYCJONOWANIE, WYKONYWANIE STRON

 

i pytasz: JAK ZNALEŚĆ POTENCJANYCH REKLAMOWAWCÓW?

 

To tak jakbym przyszedł do lekarza a on mnie się zapytał czy nie wiem przypadkiem jak się diagnozuje chorobę :blink:

 

Stąd ta krytyka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

acha ok

:o , :):blink:

 

ale czy ktoś odpowie na moje pytania ???

 

ile mogę żarzą dać za reklamę w owych działach ???

Jak znaleźć potencjalnych reklamodawców ???

Czy portal o takiej tematyce ma szanse wybić sie???

 

r

Share this post


Link to post
Share on other sites

koskul chcesz gotową wiedzę tajemną a może warto przeczesać internet w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytania, niekoniecznie na tym forum które przecież traktuje o domenach internetowych a nie o portalach i marketingu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, gosc mnie rozbroil :) Tworzy strone o reklamie, a sam nie wie, jak sie zareklamowac... Gdyby to byl serwis o chomikach, to moze bardziej przychylnie bym spojzal na ten watek, ale... jak MisUszatek slusznie powiedzial: ide do lekarza, a lekarz oswiadcza, ze cos go w plecach boli i czy pacjent by go nie zdiagnozowal :blink: Odnosnie CEN reklam, to dostaniesz tyle ile bedzie warta ta strona, a jak na razie to niczego rewelacyjnego po niej sie nie spodziewam, zatem i kwota za reklamy bedzie adekwatna. Wstepnie, przy Twojej wiedzy i rozeznaniu w rynku (a raczej ich braku), to na Twoim miejscu cieszylbym sie, ze ktos wogole chce sie tam reklamowac i bralbym tyle ile zaproponuja. Tymbardziej, ze sama domena to nie wszystko. Dobre agencje reklamowe moga miec domene e-blablabla365d.yvx15.pl i beda wyzej w google pod fraza "agencja reklamowa" niz Ty, zatem i zyski z reklam beda miec zdecydowanie wieksze, chocby poprzez sam fakt, ze umieli wypromowac swoja agencje tak wysoko. Na Twoim miejscu zrobilbym eksperyment i tak jak niedawno di.pl wystawil aukcje na allegro, ze osoba, ktora najwyzej wylicytuje, bedzie mogla zamiescic baner na takiej a takiej stronie w tym i w tym miejscu. Wowczas bedziesz mial rozeznanie, ile warte jest miejsce na Twojej stronie.

 

Czy taki portal ma szanse na wybicie sie? Jasne-kazdy ma szanse. Kiedys byla AltaVista, a dzisiaj malo kto nawet wie, co to takiego :o Byl Netscape Navigator, a dzisiaj jego darmowa pozostalosc ledwo odrabia straty w stosunku do IE, ktory w czasach NN sie praktycznie nie liczyl, a po kilku latach mial bodajze 90% rynku. Tak samo N-K i masa innych przykladow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale czy ktoś odpowie na moje pytania ???

...A co tu odpowiadac na twoje pytania, wszystko jest juz wyjasnione. Czy ty tego naprawde nie rozumiesz? [troche juz denerwujesz ciagle tymi samymi pytaniami]

 

Chciales, zeby ktos pochwalil twoj biznesplan (nie widzac go na oczy), no to thomaso napisal, ze "Masz wspaniały pomysł na biznes i będziesz milionerem"

 

Oczekuje na opinie ,co myślicie o nazwie agencjainternetowa oraz porady w zakresie reklamy jak wspomniałem w pierwszym poście. :blink:

rozumiem, ze masz super-mega-wypasiona nazwe domeny internetowej, na ktorej chcesz oprzec swoj biznes. Bo tak sie domyslam czytajac twoje domaganie sie pochwalenia rowniez nazwy "agencjainternetowa" (nie wiem, czy o ta domene chodzi, nie wiemy w jakim rozszerzeniu, ale co tam, masz full wypas domene, nie?

Ale nie o to az tak chodzi...

Chodzi o to, ze gdybys mial pojecie o marketingum, w szczegolnosci o e-marketingu, to wiedzialbys , ze firma, ktorej nazwa oparta jest na domenie generycznej jest nie nie warta. No bo z czym sie kojarzy "agencja internetowa"? Z zadną konkretna marka sie nie kojarzy, jest tylko prosta nazwa oznaczajaca pewna branze, natomiast nie wyroznia absolutnie firmy

 

Natomiast jesli chodzi o porady w zakresie reklamy, to ty chcesz miec portal o reklamie i pozycjonowaniu i ty sie jeszcze pytasz o takie podstawy, jak znalezc reklamodawcow? jasne, ze mozesz sobie zalozyc czy kupic portal, ktorego tematyki nie bedziesz znal, ale domyslam sie, ze to ty chcesz tworzyc tresci, a nie wylacznie zatrudniac specjalistow/dziennikarzy. Wiec skoro chcesz tworzyc tresci, to po co sie tu pytasz o takie podstawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

acha to nic innego mi nie zostało jak tylko skończyć pisać stronkę .

Odpowiedzi na moje pytania są bardzo wyczerpujące :blink:

Dziękuje za wypowiedź użytkownikom :o

Postaram sie skończyć stronkę w ciągu 2 tyg

Oczywiście posłucham waszej rady podszkolę sie w zakresie marketingu.......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba chlopaki maja racje, z lekka pomyliłeś tematy stron kolego... nic tylko sie smiac.. :blink:

 

Spokojnie napiszemy stronkę , a z czasem zobaczymy co z tego wyjdzie.........

 

Ps. Przy tworzeniu pierwszego mojego portalu ludzie też mi odradzali , mówili "nie masz doświadczenia "

a tu portal poszedł za 8000 zł .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe jaką tam treść umieścisz, skoro nie znasz podstaw...

 

Ps. Przy tworzeniu pierwszego mojego portalu ludzie też mi odradzali , mówili "nie masz doświadczenia "

a tu portal poszedł za 8000 zł .

Tutaj nie chodzi o sprzedaż strony tylko o jej prowadzenie, poza tym ludzie kupili ją pewnie tylko dlatego że zrobiłeś dobrego cms'a do niej....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten wątek jest śmieszny i przypomina wróżenie z fusów :blink:

 

dokładnie :)

zadane zostało nie to pytanie jakie by wypadało zadac w takiej sytuacji.

Ale nie każdy jest od małego alfą i omegą i gdzieśte pytania naeży zadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ps. Przy tworzeniu pierwszego mojego portalu ludzie też mi odradzali , mówili "nie masz doświadczenia "

a tu portal poszedł za 8000 zł .

Fakty kolego, fakty prosimy... jaki portal poszedl za 8tys.? Podaj nazwe, prosze, bo na oko, to mozesz sobie warzywa na targu sprzedawac

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spokojnie napiszemy stronkę , a z czasem zobaczymy co z tego wyjdzie.........

 

Ps. Przy tworzeniu pierwszego mojego portalu ludzie też mi odradzali , mówili "nie masz doświadczenia "

a tu portal poszedł za 8000 zł .

 

Moze akurat sama domena była tyle warta :)

Portal musiał być rzeczywiście SUPER skoro poszedł za 8k :blink:

Wiesz jakie kwoty wchodzą w grę przy NK? Tu się dopiero można chwalić.

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam pomysł na pewno jest bardzo nowatorski, tak wiele treści utknąć w jednym miejscu, żeby nikt nie musiał szukać po wielu stronach. :o Ja bym to widział tak - zrobić takie ogólnopolskie centrum, w którym by się gromadził wielki katalog branż związanych z Internetem, SEO, programami partnerskimi, pracą w IT, wraz z ocenami, komentarzami oraz profilami użytkowników, którzy mogliby wymieniać na różnych forach opinie i nawiązywać znajomości w branżach - ot taka porównywarka usług internetowych, połączona z portalem społecznościowym. :) W bardzo dobrej oprawie i z nowoczesnymi technologiami internetowymi, poprowadzony wprawną ręką, myślę, że taki portal mógłby odnieść naprawdę spektakularny sukces. Inną sprawą jest to, że koszt stworzenia czegoś takiego na sensownym poziomie mógłby być naprawdę wysoki, już koszt systemu zarządzania treścią i opcje społecznościowe pochłonęłyby majątek, nie mówiąc o reklamie. :)

 

Poza tym wiem z obserwacji różnych portali, że jeśli ktoś od samego początku nastawia się na zysk, a nie zapewnienie treści, nie przyciąga odwiedzających i uwala momentalnie projekt lub do niego dokłada. :blink: Za to jeśli robi coś ciekawego, bo chce przetrzeć nowy szlak i wcielić w życie ciekawy pomysł, a o zyskach dopiero myśli, kiedy walą mu się na głowę koszty lub gdy uzależni kompletnie użytkowników, wtedy odnosi ogromny sukces (przykład - fotka.pl, grono.net, nasza-klasa.pl, ). :)

 

PS w te 8000 zł też nie wierzę, bajki - wieczorynka to chyba są o 19:00, a nie o 22:00. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
8000 zł też nie wierzę, bajki - wieczorynka to chyba są o 19:00, a nie o 22:00. ;)

 

Sprzedał za 8 tys czy nie sprzedał o to jest pytanie może jeszcze zakłady zrobicie???

zadając pytania o reklamie , utworzył sie całkiem innym temacie .....

:ph34r:

Edited by koskul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi to śmierdzi stronką zarabiającom na refkach w buxach, ptc i całej reszcie... Więc takich śmieci nie potrzeba w necie

 

jakby ta strona popularna by była to bym zapłacił co najwyżej za umieszczenie mojego refka nic więcej

Edited by seba-zzdw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×