Jump to content
DD

Jakie filmy polecacie?

Recommended Posts

jedynka dużo lepsza, dwójka strasznie naciągana

a jedynka to naciągana nie jest? Takiej głupoty w filmie to juz dawno nie oglądałem, a podobno dwójka jest dużo gorsza

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jedynka to naciągana nie jest? Takiej głupoty w filmie to juz dawno nie oglądałem, a podobno dwójka jest dużo gorsza

 

 

Podzielam zdanie kolegi .Obejrzałem przypadkiem jedynkę na HBO , głupszego filmu nie widziałem :) , nie skuszę się aby obejrzeć sequel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kto pamięta tych "wspaniałych" lektorów z lat 80-tych?

 

Nie wspominając o bazarowych filmach akcji na kopii z kopii z koppi.... na VHS-ach :)

 

Jeszcze pamiętam magnetowid w systemie Beta, zanim weszły VHS-y :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro, na TVP1, o godz. 23.30 (troche pozno) bedzie mozna zobaczyc doskonaly dokument p. Joanny Pieciukiewicz pt. "Honor generala" opowiadajacy o 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej i gen. S. Sosabowskim. Film miejscami bardzo wzruszajacy, ale i niestety prawdziwy. Uwazam, ze kazdy powinien go zobaczyc. Szczerze polecam! Dobrze, ze jeszcze ktos kreci takie rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Film miejscami bardzo wzruszajacy, ale i niestety prawdziwy.

Film dokumentalny wzruszający? Czyli jakieś ckliwe romansidło czy melodramat? Wg mnie to raczej źle świadczy o dokumencie jak chce udawać romansidło. Dokument powinien być obiektywny i przedstawaic fakty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Film dokumentalny wzruszający? Czyli jakieś ckliwe romansidło czy melodramat? Wg mnie to raczej źle świadczy o dokumencie jak chce udawać romansidło. Dokument powinien być obiektywny i przedstawaic fakty.

 

jak nie oglądałeś, to bzdur zawczasu nie wypisuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakbyś nie zauważył to na koncu zdania postawiłem znak zapytania

 

Twoja wczesniejsza wypowiedz jest mocno niejednoznaczna, a sklanialbym sie w jej interpretacji podobnie jak Andro bardziej ku temu, ze krytykujesz z gory cos, czego jeszcze nie widziales/ poznales. Od razu zalozyles, ze jest to melodramat/ romansidlo (a raczej dokument majacy je udawac) i - co bardzo mnie dziwi - z dalszej czesci Twojej wypowiedzi wynika, ze cos co oparte jest na faktach nie moze byc wzruszajace <_< [jest jeszcze druga sciezka interpretacyjna]. Moze warto obejrzec najpierw ten dokument, samemu ocenic, czy jest on oparty na faktach czy nie, a dopiero potem ferowac oceny - zwlaszcza ze transmisja juz za niecale 20min. W natloku bezwartosciowej papki dobrze jest obejrzec cos ciekawego, cos, z czego warto wyciagnac wnioski i mozna wiele sie nauczyc. Milego ogladania - najlepiej do konca ;)!

Edited by gtone

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto pamięta tych "wspaniałych" lektorów z lat 80-tych?

 

ale przynajmniej znali angielski i tytuł jest poprawnie przetłumaczony.

 

A nie Final Destination jako Oszukać Przeznaczenie paranoja

 

chyba najpopularniejszym głupim tłumaczeniem było Dirty Dancing jako Wirujacy Seks <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam gorąco niemiecki film Baader Meinhof Komplex.

 

Bardzo dobre kino o genezie grupy terrorystycznej RAF i początkach terroryzmu na masową skalę. Między wierszami pokazuje do jakiego stopnia przede wszystkim USA, ale i cała cywilizacja zachodnia były ostrzegane o tym, jak bardzo terroryzm może się rozwinąć i jak te ostrzeżenia ignorowały.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twoja wczesniejsza wypowiedz jest mocno niejednoznaczna, a sklanialbym sie w jej interpretacji podobnie jak Andro bardziej ku temu, ze krytykujesz z gory cos, czego jeszcze nie widziales/ poznales. Od razu zalozyles, ze jest to melodramat/ romansidlo (a raczej dokument majacy je udawac) i - co bardzo mnie dziwi - z dalszej czesci Twojej wypowiedzi wynika, ze cos co oparte jest na faktach nie moze byc wzruszajace <_< [jest jeszcze druga sciezka interpretacyjna].

Wcale nie krytykuje tylko wzruszajacy film kojarzy mi sie z jakimś romansem, a wg mnie jak z dokumentu próbuje sie romans robić to najczęściej kicha wychodzi. Film oparty na faktach może być wzruszający, ale mówimy tu od dokumencie, czyli filmie gdzie powinny być przedstawiane fakty, a nie jakieś wizje reżysera, który próbuje coś tam przekazać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlopaki a znacie jakis dobry film ktorego akcja rozgrywa sie w sredniowieczu (cos w stylu imie rozy)?

 

 

P.S. Poszukuje takze filmow ktorych akcja osadzona jest w realiach wiktorianskiej anglii.

(np. skad mozna sciagnac mr jekyll i dr hide- wersja lata '80-'90 akcja w pochmurnej, ciemnej, deszczowej i ponurej anglii)

 

Z gory dzieki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites
dodam na szybko film który wszedł w USA do kina 4 dni temu

 

District 9

SciFi troszeczke inaczej niżzazwyczaj. Ciekawy watek który nie nudzi.

 

Przedwczoraj byłem w kinie i mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo zgrabnie zrobiony film sci-fi, jeden z lepszych z tego gatunku jakie widziałem. Bardzo dobry pomysł na fabułę plus sporo, mniej lub bardziej zaskakujących zwrotów akcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedwczoraj byłem w kinie i mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo zgrabnie zrobiony film sci-fi, jeden z lepszych z tego gatunku jakie widziałem. Bardzo dobry pomysł na fabułę plus sporo, mniej lub bardziej zaskakujących zwrotów akcji.

Również polecam Discrict 9. Kamera na ramieniu rulez! Klimat, ujęcia, postaci, fabuła, wizerunek obcych, prawda o ludziach. Jednym słowem: doskonałe kino!

 

PS. Jeśli ktoś spodziewa się samych efektów i strzelanek - odradzam, to nie ten gatunek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam wszystkie filmy z cyklu "Swieta polskie". Moim zdaniem jest to ciekawe kino, w ktorym o cos chodzi, tzn. kazdy z filmow wskazuje konkretny problem, cos pietnuje, wyszydza, ukazuje z innej strony. Ogolnie rzecz biorac kino dajace do myslenia :D, jednakze nie wydumane czy wyjatkowo gornolotne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×