Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

Takiej bezczelności dawno nie widziałem

Recommended Posts

Przeglądam regularnie nowe polskie startupy dawno jednak takiej bezczelnośći nie widziałem. Powstała sobie strona Centrum Firm Lokalnych i to co mnie z miejsca uderzyło, to layout, który chyba już kiedyś gdzieś widziałem i skądś kojarzę. No i nie myliłem się, to barwy charaktersytyczne dla Polskich Książek Telefonicznych . Ta sama branża i nawet to samo logo. Nie udało mi sie jednak sprawdzic na stronach UPRP.pl , czy to logo jest znakiem towaorwym graficznym, gdyz chwilowo cos nie dziala baza danych (Server was unable to process request. --> Cannot open database requested in login 'UPRP_Patenty'. Login fails. Login failed for user 'PWA'.). Domyslam sie jednak, ze moze to byc zastrzezony znak towarowy. Tak czy owak podpada pod czyn nieuczcciwej konkurencji.

 

Właścicielem serwisu CENTRUM FIRM LOKALNYCH jest firma MKDES.
- domena centrumfirmlokalnych.pl nie jest jeszcze nawet zaindeksowana w Google (utworzona: 2008.05.15 10:30:56 )

 

Właścicielem serwisu PKT.PL jest firma pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne Sp. z o.o.

 

Mysle, ze stronka szybko zniknie z otchlani www :lol:

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to bardzo smutne, że są osoby, które żerują na pomysłowości innych tanim kosztem.

 

Sam jestem w podobnej sytuacji, z mojej strony skradziono całą moją ofertę, słowo w słowo, oczywiście miejscami zmieniono l.p. na l.mn., ale nie zmienia to faktu, że jest to kradzież.

 

Kilkukrotnie prosiłem autora o skasowanie tego, to ten mi zaczął stawiać warunki :lol:

 

Tak nawiasem mówiąc - co mi radzicie? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak nawiasem mówiąc - co mi radzicie? :lol:

jak masz zapisy rozmow, jakies inne dowody to zglosic tam gdzie trzeba, a jezeli nie masz to podbic do kolesia jeszcze raz, poprowadzic rozmowe tak aby przyznal sie do wszystkiego itd

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kiedy to rozmowa na GG jest dowodem ?

 

Było gdzieś ostatnio iż udowodnili jakiemuś paserowi z alllegro bo serwery gg logują połączenia czy coś takiego i po numerze IP potwierdzili że z numeru gg który nalezał do gościa podejrzanego o paserstwo rozmawiał własnie ten koleś chwaląc się że ma jakieś nowe towary z kradzieży : :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było gdzieś ostatnio iż udowodnili jakiemuś paserowi z alllegro bo serwery gg logują połączenia czy coś takiego i po numerze IP potwierdzili że z numeru gg który nalezał do gościa podejrzanego o paserstwo rozmawiał własnie ten koleś chwaląc się że ma jakieś nowe towary z kradzieży : :lol:

 

"Logują połączenia" chyba do Irdy :lol: mylisz tematy. Jak nie wiesz dokładnie to po co pisać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co robią? Rozwiń myśl :lol:

 

Skoro napisałeś post to powinieneś wiedzieć, a nie pisać głupoty. Dwa nie zrobię z tego tematu OT, możesz pisać ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomości są przetrzymywane na serwerach Gadu-Gadu w okolicach 5 lat.

Adresy IP, połączenia między nimi i wiele innych danych również (tu nie znam czasu przetrzymywania).

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jest plagiat loga Yellow Pages które jest chronione globalne

moge sie jedynie domyslac, ze PKT.pl korzysta z logo YelloW Pages na podstawie umowy licencyjnej (od tak dużej spółki bym sie nie spodziewal opierania swojej dzialalnosci o niesformalizowana prawnie kwestie taka jak znaki towarowe). Juz w 2000 roku poslugiwali sie logo YP

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×