Jump to content
FlashT

Czasy - co sie stalo?

Recommended Posts

Witam,

 

Co sie stalo z czasami zwalnian domen? Juz przed czasem utworzenia domeny sa reserved... wszystkie... o co chodzi? Cos sie zmienilo?

 

Pozdrawiam,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale o jakich czasach rozmawiamy ?, Grunwald ?, czy może czasy późniejsze ? :).

Co się zmieniło ? - bardzo dużo.

 

Pewnie parę lat nie byłeś na rynku, i dopiero wróciłeś, a tu taki szok ?.

Jaką nazwę wpiszesz to zajęta. No nie ?.

Tak to już jest, jak rynek jest zapchany, a domeny u niektórych firm są po 5gr na rok :).

Edited by ebook

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Co sie stalo z czasami zwalnian domen? Juz przed czasem utworzenia domeny sa reserved... wszystkie... o co chodzi? Cos sie zmienilo?

 

Pozdrawiam,

FlashT

 

Daj przykład jakiś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co było ciemne ? :rolleyes:

 

To ze EPP nie wyrabia i sa lagi kilku sekundowe nawet. Maksymalny zanotowany = 8 sekund. No nie mowiac juz o 503.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz wszystkie domeny stają się wolne dokładnie jak podaje czas we whois ? Jeszcze niedawno było dodatkowe ok 15 minut... A teraz wszystko łapie dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze niedawno było dodatkowe ok 15 minut...

 

Nigdy tak nie bylo :) To taka bajka nie wiem przez kogo ( skutecznie ) wymyslona i powielana w przekazach ludowych ;)) a wszyscy ci ktorzy troche siedza w tym temacie dawno to wiedzieli i wiedza ze to lipa !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy tak nie bylo :) To taka bajka nie wiem przez kogo ( skutecznie ) wymyslona i powielana w przekazach ludowych ;)) a wszyscy ci ktorzy troche siedza w tym temacie dawno to wiedzieli i wiedza ze to lipa !

 

 

Widocznie Ty w tym nie siedzisz bo do września przejąłem sporo domen w tym czasie do 15 minut po wygaśnieciu domeny

a teraz nic nie moge bo domena jest wolna dokładnie w czasie wygaśnięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widocznie Ty w tym nie siedzisz bo do września przejąłem sporo domen w tym czasie do 15 minut po wygaśnieciu domeny

a teraz nic nie moge bo domena jest wolna dokładnie w czasie wygaśnięcia.

 

Wiesz boss nie znam twoich dokonan w przejmowaniu domen bo nie mialem takiej przyjemnosci tak samo jak nie mialem przyjemnosci poznac Ciebie :)

Ale mam zasade jesli cos pisze albo mowie i nie dodaje ze mi sie wydaje tzn ze tak jest ! Moze i w tym "nie siedze " jak napisales ale podtrzymuje to co powiedzialem ;) Jesli ty przejmowales domeny w okresie do 15 min po czasie zdefiniowanym w whoisie tzn nic wiecej poza tym ze tych domen nikt nie chcial rejstrowac ;)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz boss nie znam twoich dokonan w przejmowaniu domen bo nie mialem takiej przyjemnosci tak samo jak nie mialem przyjemnosci poznac Ciebie :)

Ale mam zasade jesli cos pisze albo mowie i nie dodaje ze mi sie wydaje tzn ze tak jest ! Moze i w tym "nie siedze " jak napisales ale podtrzymuje to co powiedzialem :P Jesli ty przejmowales domeny w okresie do 15 min po czasie zdefiniowanym w whoisie tzn nic wiecej poza tym ze tych domen nikt nie chcial rejstrowac :P

 

 

Mylisz się, tak sie składa, że sprawdzałem domeny nawet kilka razy na minute. Do chyba drugiego września domeny były

zwalniane do 15 minut, gdyby tak nie było to bym je miał już pare sekund po zwolnieniu a nie np 10 minut.

Teraz NASK zmienił to aby dropped złapał wszystko w kolejke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz się, tak sie składa, że sprawdzałem domeny nawet kilka razy na minute.

 

 

:P:) sorry ale poplakalem sie ze smiechu.Wiesz mysle ze chyba nalezy zamkac ten temat bo nie rozstrzygniemy tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P:) sorry ale poplakalem sie ze smiechu.Wiesz mysle ze chyba nalezy zamkac ten temat bo nie rozstrzygniemy tej kwestii.

Absolutnie, nie zamykac. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz sę, tak sie składa, że sprawdzałem domeny nawet kilka razy na minute. [...]

 

 

:P:) [...]

 

 

[...] :P

 

I co się śmiejecie? Pewnie "z palca" sprawdzał :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że mam kilka postów nie oznacza, że jestem amatorem :)

 

Z palca nie sprawdzam :P Sam napisałem odpowiednie skrypty do tego które działąją non stop na

moim serwerze. Pierwszą domene zarejestrowałem 10 lat temu.

 

To co jest tutaj ktos kto sie na tym zna ?

Edited by BOSS

Share this post


Link to post
Share on other sites
To co jest tutaj ktos kto sie na tym zna ?

 

Niestety nie. Wszyscy błądzimy w ciemności. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież dropped łapie z palca ;-)

 

tak, ale robi to na 50 palców, stąd ma lepszą skuteczność :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe nie raz wyprzedziłem dropped, przejąłem domene do testów przed dropped, po okresie testowym dropped wziął w kolejke tą domene którą ja wcześniej przechwyciłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To że mam kilka komentarzy nie oznacza, że jestem amatorem :)

 

Z palca nie sprawdzam :P Sam napisałem odpowiednie skrypty do tego które działąją non stop na

moim serwerze. Pierwszą domene zarejestrowałem 10 lat temu.

 

To co jest tutaj ktos kto sie na tym zna ?

 

No Boss skoro chcesz dalej temat kontynulowac to prosze .

Nikt nie stwierdzil, ze jestes amatorem to raz a dwa nikt tez nie ocenil cie po ilosci komentarzy a jedynie po tym jakie farmazony piszesz !

Mowie to z cala odpowiedzialnscia piszesz nieprawde i takie sa fakty .Nigdy nie bylo czegos takiego ze domeny spadaly +/- jakies wymyslone 15 minut !

Nie obraz sie ale "kilka razy na minute" to zaba ma szybsze tetno w hibernacji niz twoje odpytaywanie .Co chcesz tym udowodnic tym odpytywaniem mniej wiecej co 20 s? Co to ma wniesc do tematu albo byc dowodem na co ?

Dla scislosci sprawy to raz na sekunde odpytywalo sie jak jeszcze dropped chodzil do podstawowki i to jeszcze na etapie przed Pierwsza Komunia :P) .Teraz nie ma sie czym zajmowac bo odpytywanie tego co teraz spada to smiech na sali a na reszte jest opcja.

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilofek po co piszesz skoro sam przyznałeś, że w tym nie siedzisz. Słyszałeś może o limitach zapytań ? No to chyba jakimś cudem udało mi się przejąć w zeszłym miesiącu 269 wartościowych dla mnie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×