Jump to content
samuelsonik

emirates.pl

Recommended Posts

Witam,

Jestem początkującym na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Piszę do Państwa bo jestem w posiadaniu jak się później przekonałem kontrowersyjnej domeny emirates.pl .

Wykupiłem ją rok temu bo interesuje się bliskim wschodem i tamtejszą kulturą i chciałem założyć stronę o takowej tematyce. Ściśle o Zjednoczonych Emiratach. Z różnych przyczyn nie udało mi się jej założyć.

Tak sie nieszczęśliwie złożyło, że na Polski rynek wchodzi jedna z największych linii lotniczych emirates.com.

Tutaj kilka artykułów o planach wejścia na rynek Polski tych linii i o samej linii:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Emirates

http://www.esky.pl/aktualnosci/105-emirate...skim-rynku.html

http://www.medialink.pl/media/?pr_&_ma...10&id=36174

 

Czy w takim razie posiadanie takiej domeny jest legalne? Co najlepiej zrobić w tej sytuacji z tą domeną? Kończy mi sie okres i nie wiem czy dalej wykupywać ją?

Proszę o radę. POZDRAWIAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena, jak widzę, już wygasła i jest w stanie postępowania wyjaśniającego. Na twoim miejscu opłaciłbym ją i kontynuował realizację swoich planów. Być może linie wykupią emiratesairlines.pl, byź może zgłoszą się do ciebie po emirates.pl, ale wtedy, jeśli uznasz że chcesz im ją oddać, to pewnie jeszcze zwrócą ci koszty utrzymania itp. A jeśli będzie tam już ten portal, o którym piszesz, to nawet w wypadku skierowania sprawy do sądu polubownego, prawdopodobnie wygrasz sprawę, bo słowo to zwykły (angielski) rzeczownik, jest tylko częścią nazwy firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz wg mnie spore szanse na zgarnięcie kilku/kilkunastu tys. PLN. Pozdrawiam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Nazwa domeny mi się bardzo podoba, taka 'dolarowa' :D

Smaruj maile, ale nie w stylu ''witam mam na imie edek z krainy kredek i mam taką a taką domenę.'

'Podkręc ostro' CV i złóż podanie o pracę. Jak nie w Polsce to w jakimś odziale firmy. Kup kawałek dobrego garniaka, dobrą perfumę i poczekaj.

Spróbuj znależc dojscie lub jakiś kontakt z 'menago' nawet niższego szczelba w dziale IT (w Polsce lub za granicą).

Masz łeb i .... to kombinuj i nie wychylaj się z taką domeną na innych forach. ;)

Może przez tą domenę znajdziesz ciekawą pracę opłacaną 'petrodolarami'. :)

 

Pozdrawiam.

"Jeżeli nie masz klucza do drzwi, to ich nie wywazaj, on napewno gdzies jest"

GRU

http://pl.wikipedia.org/wiki/GRU

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może linie wykupią emiratesairlines.pl, byź może zgłoszą się do ciebie po emirates.pl, ale wtedy, jeśli uznasz że chcesz im ją oddać, to pewnie jeszcze zwrócą ci koszty utrzymania itp. A jeśli będzie tam już ten portal, o którym piszesz, to nawet w wypadku skierowania sprawy do sądu polubownego, prawdopodobnie wygrasz sprawę, bo słowo to zwykły (angielski) rzeczownik, jest tylko częścią nazwy firmy.

 

 

No wlasnie..nie masz sie czego obawiac...nie wiem nawet, czy emirates jest znakiem zastrzezonym..ale na moje oko nie masz sie czego obawiac..rob tam swoj portal, a jak sie zglosza szejkowie, ze chca te domene za np. 10k to lekka raczusia im sprzedaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko OK, ale w tym wypadku zlotowki trzeba zamienic na dolary. I nie pisz do nich.. Czekaj na ruch z ich strony, bedziesz w lepszej pozycji negocjacyjnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Wszystko OK, ale w tym wypadku zlotowki trzeba zamienic na dolary. I nie pisz do nich.. Czekaj na ruch z ich strony, bedziesz w lepszej pozycji negocjacyjnej.

Pisz, pisz.

Niech pisze, nie wiem jakim jest człowiekiem (czy reprezentuje firmę, czy jest zwykłym geodetą), ale sądząc po poscie jest fascynatem Bliskiego Wschodu, więc ustawianie się na 'nie wiadomo' do kiedy w dobrej pozycji negocjacyjnej jest moim zdaniem słabym pomysłem.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racja, sluchaj sie Anglika. Chlop ma doswiadczenie nie tylko w geodezji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Racja, sluchaj sie Anglika. Chlop ma doswiadczenie nie tylko w geodezji.

OT

Ty się przestań ze mnie śmiac :);)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie opinie. Przedłużyłem domene i czas pokaże co wyniknie. Mam nadzieję, że żadnych problemów nie będzie. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jaki szejk kupi domene PL za takie kokosy...

 

Pozdrawiam.

 

Wlasni taki szejk jest wlasciwa osoba do kupienia tej domeny PL za takie kokosy :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo przyjemna domena. :rolleyes:

Osobiscie nie nie smarowal bym listow, tylko poczekal na ewentualny ruch z drugiej strony.

Jak wejda na nasz rynek i nie kupia jej, to na pewno i tak na niej nie stracisz. W miedzy czasie zagospodaruj ja jakos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×