Jump to content
Andro

Uczciwe banki

Recommended Posts

 

Zarówno temat jak i treść postu jest mylna. Miałem nastawienie, że masz zamiar przekazać coś, co potwierdza uczciwość tego banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarówno temat jak i treść postu jest mylna. Miałem nastawienie, że masz zamiar przekazać coś, co potwierdza uczciwość tego banku.

 

 

Właśnie. Inaczej już by wyglądało jakby w tytule napisać: "uczciwe" banki -_-

Tak temat trochę zmyla.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niespodzianki kosztują, nie wszystko na świecie zgodnie z oczekiwaniami, to tak jak z domenami. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beznadziejny ten Citybank. Ja tam na punkcie bezpieczeństwa jestem cholernie zbzikowany i w życiu bym się nie zapisał do jakiegokolwiek banku, gdzie można przelać czy wyciągnąć z konta więcej niż niziutkie xxx zł, bez jakichś naprawdę grubych zabezpieczeń. ;)

 

Sam mam autoryzację telefoniczną na każdy możliwy przelew internetowy od pewnej wysokiej kwoty w górę - zamrożenie transakcji do czasu telefonu z banku + udzielenia pewnych info, które znam tylko ja i bank, blokadę wypłaty wysokich kwot z bankomatu jednego dnia (300 zł / dzień) i blokadę na wszelkie Internetowe transakcje kartą, które mogłyby przejść bez cichaczem bez 3D Secure (czyli bez potwierdzenia transakcji NIK-iem (nr identyfikacji klienta), PIN-em oraz ośmiocyfrowym kodem wysłanym sms na telefon komórkowy. 90% przelewów robię w Internecie i jeśli jest taka możliwość, zawsze płacę w sklepach kartami, stąd taki zwichrowany schemat mi pasuje, czuję, że moja kasa jest bezpieczna i bezpieczniej czuję się nawet mając kasę na wirtualnym koncie i płaskiej/wypukłej karcie niż nosząc w portfelu banknot, no i jest to wygodniejsze. -_-

 

Na karcie debetowej w bankomacie nr karty i PIN + blokada wysokich kwot + możliwość błyskawicznego zablokowania karty po kradzieży (ponoć w godzinę), przy płatnościach kartami w necie nr karty, NIK, PIN do 3D Secure i SMS, przy przelewach tradycyjnych NIK, PIN do konta i SMS. Dodatkowo PIN w komórce, wszystkie kody tylko w głowie, myślę, że na obecną chwilę mój bank ma jedne z pozytywniejszych zabezpieczeń w Polsce. :P Coś myślę, że ktoś powinien się zainteresować bezpieczeństwem transakcji w Citybank-u, bo to fuszerka jakaś co oni odwalają. ;)

 

PS mam WBK - for money and safety. ;)

 

EDIT jeszcze sprostuję coś, żeby mnie ktoś nie posądzał o babole. ;) Doczytałem teraz, że 3D Secure i potwierdzenie kodem z SMS to dwa różne zabezpieczenia uzupełniające się, a PIN do karty i PIN do 3D Secure są różne od siebie, faktycznie byłoby to cholernie dziwne i mało bezpieczne - podawać PIN do karty i nr karty w Internecie za jednym razem. ;) Ktoś kto chciałby obrobić takie konto ostro by się zamotał nawet mając wszystkie kody. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarówno temat jak i treść postu jest mylna. Miałem nastawienie, że masz zamiar przekazać coś, co potwierdza uczciwość tego banku.

Też myślałem, że zdarzył się jakiś cud. Zresztą niedługo i tak ten system szlag trafi. Uczciwe banki. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy tam odbiorca nowy do przelewu nie musi być zdefiniowany telefonicznie każdy nowy? z tego co pamiętam to jak do nowego przelewałem to musiałem aktywować przez telefon każdego ale może coś się zmieniło w Citi na gorsze. Ale bank dziadowski. Za przelew przez Citibank USA prowizję 50$ wzięli i mówią że to inny bank 9 jako bank pośredniczący) między PL a Indiami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"To pytanie zadaliśmy rzecznikowi prasowemu banku. Czekamy na odpowiedź."

 

Super, to moze warto poczkac i dopiero pisac.

Takie rewelacje i z takich serwisow sa co najmniej malo wiarygodne.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak ktos zauwazyl w MIARE bezpieczny jest BZ WBK. W przypadku kradziezy karty (debetowej) zawsze jest 3D secure do platnosci w necie. W przypadku poznania przez kogos naszych danych NIK i PIN i tak nikt nic nie zrobi bez naszej komorki. Jedyna wada to mozliwosc np. POBRANIA przez strone platnosci z naszego konta jesli juz raz taka dokonalismy (tzw. "abonament") np. jesli kupimy hosting i oplacimy go karta to za miesiac np. moga sobie sami z naszego konta pobrac - tak sie nacialem raz i zaplacilem o jeden miesiac za duzo -.-'

 

a co do kradziezy:

 

ci "hakerzy" zapewne mieli wszystkie potrzebne do zalogowania dane - a nie ma co sie oszukiwac: tak dlugo jak jestesmy czujni nasze dane nigdzie nie wyciekna. Logowac sie tylko na zaufanych komputerach, a przy bankomatach zakryc reke. Warto tez miec np. druga karte debetowa/kredytowa (polecam allekarte) do platnosci w necie i miec na tym koncie zawsze tyle ile chce sie przelac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie rewelacje i z takich serwisow sa co najmniej malo wiarygodne.

na di.com.pl też o tym było i o ile pamiętam nawet rzecznik banku odpowiedział, ale żadnych konkretów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedys dostalem przez allegro oferte na jakąc elektronike w wysokosci 3-krotnie przekraczającej jej wartosc. Wiedzialem, ze to podpucha ale brnąłem w korespondencji dalej by zobaczyc gdzie tkwi haczyk.

 

Sytuacja wyglądała tak, iż ów człowiek wysyłał kase na escrow (ze niby citibank ma te opcje) po czym kazal sobie wyslac skan nadania elektroniki fedexem i na podstawie tego kwitka on powiadamial bank, by ten zwolnil kase. Oczywiscie wysylka szla do Belize :ph34r:

 

Oszust posiadal domene ze slowem citibank i z podpietego do niej maila wysylal kiepsko graficznie i gramatycznie zredagowanego maila, ze my (bank) otrzymalismy przelew od Mr. XXX.

 

Oszustwo jak kazse inne, ale jak zadzwonilem do citibanku (2-krotnie) to nikt, dosłownie NIKT nie byl zainteresowany sprawą. Co więcej, powiedzieli mi ze nie jestem ich klientem i nie są kompetentni w udzieleniu informacji co dalej. Kpina. Citibank jest jednym z najczęściej używanych marek do fishingu, a oni nie raczyli zareagowac.

 

Bank nie wzbudza zaufania, a poza tym jets strasznie drogi.

 

P.S.

 

Pamiętacie jeszcze te sytuacje pod koniec lat 90-ych, jak starsze małżeństwo uzyskało wysokie odszkodowanie po tym, jak otrzymali od banku (Citi) życzenia na gwiazdkę, mimo tego iż dwa lata wcześniej kazali sie wykreślic z ich bazy danych? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedys dostalem przez allegro oferte na jakąc elektronike w wysokosci 3-krotnie przekraczającej jej wartosc. Wiedzialem, ze to podpucha ale brnąłem w korespondencji dalej by zobaczyc gdzie tkwi haczyk.

Dostałem kiedyś dokładnie to samo - najlepsze jest to, że osoba korespondująca podaję swoj adres w Anglii, a życzy sobie wysyłki paczki do Afyki :ph34r:. Po oznajmieniu, że paczkę wyślę dopiero jak będe mial pieniądze na koncie, kontakt się urwał.

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u mnie bylo bardzo podobnie. Jak zwlekałem z wpłatą i namawiałem do wplaty z gory do mojego banku, to dostawalem srednio 3 maile dziennie. A najlepsze byly, te w ktotych oszust blagal mnie o szybka wplate, bo nie ma na pensje dla swoich pracownikow.. Żenada :ph34r:

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Santander Consumer Bank jest naprawde dobrym bankiem. Mają jedynie kredyty, ale idzie sprawnie i jest stosunkowo nie drogo. A pojęcie uczciwy bank... zapraszam do obejrzenia filmu na google video o powstaniu pieniedzy i banków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Santander Consumer Bank jest naprawde dobrym bankiem. Mają jedynie kredyty, ale idzie sprawnie i jest stosunkowo nie drogo.

 

 

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Santander Consumer przyrównałbym bardziej do SKOKów niż do prawdziwego Banku. Dają każdemu lecz w czeluściach umowy czai się tabun gwiazdek, wyjątków, drobnego druku. Spróbuj spóźnić się z ratą, zostaniesz naliczony tak, że zaczniesz moglić się o zdrowie i pomyślność dla Providentu ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Santander Consumer przyrównałbym bardziej do SKOKów niż do prawdziwego Banku. Dają każdemu lecz w czeluściach umowy czai się tabun gwiazdek, wyjątków, drobnego druku. Spróbuj spóźnić się z ratą, zostaniesz naliczony tak, że zaczniesz moglić się o zdrowie i pomyślność dla Providentu ;]

 

 

hmmm... ostatnio brałem kredyt i nie było nic takiego. W polsce można porównać faktycznie do skoków, ale ogólnie to największy bank w strefie euro. Póki co tylko w polsce nie ma kont itd, niewiem dlaczego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walutowe sidła banków

 

Siedzimy na bombie. Możemy stracić 30-40 mln zł - mówi nam anonimowo zdenerwowany szef jednej z wielkopolskich firm. W takich tarapatach jak on może być więcej przedsiębiorców. Wszystko przez opcje walutowe.

 

Wczoraj w panikę wpadli akcjonariusze Zakładów Magnezytowych w Ropczycach. Kurs akcji tej spółki na giełdzie spadł aż o 40 proc., bo bank Millennium zażądał rozliczenia opcji walutowych na euro i dał jej trzy dni robocze na zapłatę 19,5 mln zł.

 

- Takie opcje mogą zrujnować finanse firm. Ale i banki, które namówiły swoich klientów na tak ryzykowne inwestycje, mogą stracić dobre imię wśród klientów, a zaufanie to dla banku rzecz bezcenna - dodaje Adamiec. Bank Millennium potaniał wczoraj na giełdzie o 13 proc.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Walutowe sidła banków

Siedzimy na bombie. Możemy stracić 30-40 mln zł - mówi nam anonimowo zdenerwowany szef jednej z wielkopolskich firm. W takich tarapatach jak on może być więcej przedsiębiorców. Wszystko przez opcje walutowe

 

dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest jak najszybsze przyjęcie euro i będzie szlus ze spekulacjami wszelkiej maści w eurolandzie. Ale jak zwykle, znajdzie się banda oszołomów, która będzie głośno protestowac mówiąc, że to jak oddanie niepodległości i tego typu dyrdymały.

Share this post


Link to post
Share on other sites
będzie szlus ze spekulacjami wszelkiej maści w eurolandzie. Ale jak zwykle, znajdzie się banda oszołomów

 

Firmy nie są od tego, aby w taki hazard się bawić" - powiedział dziennikarzom w czwartek partner Deloitte, szef działu zarządzania ryzykiem w Europie Środkowej.

 

- Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można wnioskować, że właśnie na ten bank jest szykowany atak phishingowy - potwierdza Michał Iwan z firmy F-Secure.

 

W PKO BP (grupa ma konta internetowe pod markami iPKO oraz Inteligo) dostęp do rachunków przez sieć ma 2,8 mln klientów. Niektórzy już wcześniej padali ofiarą phishingu - procederu wyłudzania loginów i haseł jednorazowych. Zawirusowany komputer kierował klienta na fałszywą witrynę banku, gdzie proszono go o podanie poufnych kodów. Jeśli to zrobił, przestępcy czyścili mu konto. W związku z kradzieżami w bankach internetowych policja zatrzymała już ponad 100 osób (głównie słupy). Według naszych informacji, duża część tych kradzieży dotyczyła klientów PKO BP.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×