Jump to content
Sign in to follow this  
videocon

Czy wielka firma zabierze mi domenę??

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum! :)

Jestem tu nowy i mam nadzieję że będę tu często zaglądał i pisał :) Mam też wiele pytań....

 

Udało mi się zarejestrować domenę z nazwą pewnej zagranicznej firmy z końcówką pl. Niedawno okazało się że firma ta niebawem wkroczy do Polski...

 

Ucieszyłem się bo myślałem że zarobię trochę, ale pewien mój znajomy mnie przestraszył, mówiąc że Oni (ta firma) na pewno wynajmie sztab adwokatów żeby mi odebrać tę domenę... :) Czy to możliwe?? Przecież legalnie ją kupiłem i mam możliwość legalnie ją przedłużyć!!! :)

Czy mam jakąś możliwość obrony?? :P

 

Proszę o pomoc i radę!! Co robić??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzyj forum, bo bylo miliardy razy...

Jesli zarejestrowales TM to wtedy kiedy beda chcieli moga Ci ja odebrac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejrzyj forum, bo bylo miliardy razy...

Jesli zarejestrowales TM to wtedy kiedy beda chcieli moga Ci ja odebrac.

 

Sorry, bo ja nie jestem zbyt doświadczony w kwestii domeiningu.... :) Czy ja mogę jakoś sprawdzić czy ta firma jest TM ?? Jak już mówiłem to firma zagraniczna (konkretniej azjatycka)... I jak to mogę sprawdzić?? A jeśli nie jest to ja mam się udać do urzędu patentowego i ich ubiec czy jak to wtedy wygląda?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich użytkowników forum! :)

Jestem tu nowy i mam nadzieję że będę tu często zaglądał i pisał :) Mam też wiele pytań....

 

Udało mi się zarejestrować domenę z nazwą pewnej zagranicznej firmy z końcówką pl. Niedawno okazało się że firma ta niebawem wkroczy do Polski...

 

Ucieszyłem się bo myślałem że zarobię trochę, ale pewien mój znajomy mnie przestraszył, mówiąc że Oni (ta firma) na pewno wynajmie sztab adwokatów żeby mi odebrać tę domenę... :) Czy to możliwe?? Przecież legalnie ją kupiłem i mam możliwość legalnie ją przedłużyć!!! :)

Czy mam jakąś możliwość obrony?? :P

 

Proszę o pomoc i radę!! Co robić??

 

registration in bad faith = rejestracja w złej wierze

 

to łamie jeden z podstawowych 3 punktów ustanowionych przez WIPO jako powód do odebrania domeny

 

fakt rejestracji TM tylko dopełni sytuacji

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Ucieszyłem się bo myślałem że zarobię trochę... [...]

 

Takich rzeczy się nie pisze bo może to być jednym z powodów próby odebrania Ci domeny.

To, że nazwa firmy jest lub nie jest TM jeszcze o niczym nie przesądzą. Wszystko zależy od tego co to dokładnie za nazwa.

Sam mam m.in. domenę league.pl gdzie league.com.pl posiada firma mające zastrzeżenie w grupie towarowej z tego co pamiętam z lekami. Dla mnie league.pl kojarzy się jednoznacznie z piłką nożną i taki serwis ma tam powstać. Więc pomimo takiej samej nazwy są to jednak 2 różnie branże i nie zachodzi tu żaden konflikt ani podejrzenie nieuczciwej konkurencji. Inaczej jeśli nazwa tej firmy to jakieś wymyślone, abstrakcyjne słowo. Tutaj obrona może być trudniejsza. :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uszatku! Kupiłem to co było na rynku :) Nie wiedziałem że jakaś firma tak się nazywa. Przecież nie jestem specjalistą!! Dowiedziałem się jak zrobiło się głośno o tym. A do odpowiedzialności powinna być pociągnięta firma która te domeny sprzedaje. I to ona powinna ponosić ewentualne koszty procesowe!! :)

To co się robi jest chore!! :)

Czy zawsze to tak wygląda, czy czasami dochodzi do jakiejś ugody i do sprzedaży na dobrych warunkach??? Czy to nie zależy od dobrej woli firmy?

 

P.S. Z tego co udało mi się wyszukać to ta firma nie ma TM na terenie Polski. Więc co w tej sytuacji?? Czy ja muszę ich ubiec i wydać kasę (z tym jest krucho :) )... i gdyby Oni zgłosili TM dzisiaj to ile się czeka na wejście TM w życie?? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ignorantia iuris nocet :)

 

świeta prawda :)

 

 

Uszatku! Kupiłem to co było na rynku. Nie wiedziałem że jakaś firma tak się nazywa. Przecież nie jestem specjalistą!! Dowiedziałem się jak zrobiło się głośno o tym. A do odpowiedzialności powinna być pociągnięta firma która te domeny sprzedaje. I to ona powinna ponosić ewentualne koszty procesowe!! angry.gif

To co się robi jest chore!! wacko.gif

Czy zawsze to tak wygląda, czy czasami dochodzi do jakiejś ugody i do sprzedaży na dobrych warunkach??? Czy to nie zależy od dobrej woli firmy?

 

P.S. Z tego co udało mi się wyszukać to ta firma nie ma TM na terenie Polski. Więc co w tej sytuacji?? Czy ja muszę ich ubiec i wydać kasę (z tym jest krucho blush.gif )... i gdyby Oni zgłosili TM dzisiaj to ile się czeka na wejście TM w życie?? unsure.gif

 

Jeżeli domena będzie użyta w celach innych niż opisane w klasach rejestracji TM to jest szansa na jej zatrzymanie (o ile nie jest to sztucznie utworzona nazwa firmy kalibru google, skype, cocacola etc)

To co według ciebie jest chore to jest nic innego jak ochrona wizerunku firmy. Nikt nie chce aby w internecie pod jego nazwą działała konkurencja.

 

Co do dobrej woli firmy to nie licz na to. Firmy kierują się interesem własnego rozwoju i nie ma w business'ie miejsca na melancholie. Często powtarzam zasłyszaną gdzieś sentencję "w biznesie jak się ma miękie serce to trzeba mieć twardą d**e.

 

Wejscie TM w UPRP to okres kilku tygodni a akceptacja rejestracji to okres w okolicach 1.5~2 lat

W tym czasie TM może być podwazony jako próba rejestracji konfliktowej.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem że szkodzi ale nie jestem prawnikiem... niestety :)

 

Poczekam na rozwój wydarzeń :)

 

Dzięki za (w miarę) :) klarowne naświetlenie mi sytuacji. Jak mówiłem nie jestem doświadczony w tym byznesie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież legalnie ją kupiłem i mam możliwość legalnie ją przedłużyć!!!
... Kupiłem to co było na rynku ... A do odpowiedzialności powinna być pociągnięta firma która te domeny sprzedaje. I to ona powinna ponosić ewentualne koszty procesowe!! To co się robi jest chore!! ...

 

Kto sprzedaje i odbiera ten się w NASKu poniewiera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×