Jump to content
Guest

porzucona domena przejęta przez rejestratora

Recommended Posts

Jak zostaniesz dealerem, to też będziesz mógł sobie kupić taniej samochód, wybrać ciekawszy kolor i jeszcze na parę innych sposób skorzystać bardziej niż zwykły Kowalski, który dealerem nie jest.

 

O tu do się zgadzamy ;)

Odpowiedziałes właśnie jasno na moje pytanie które brzmiało:

Uważasz że nie ma żadnych przywilejów powiązanych z faktem bycia rejestratorem?

 

 

 

 

Jak zostaniesz właścicielem hurtowni spożywczej to też będziesz mógł zaopatrywać się w świeże owoce i po niższych cenach, niż zwykły Kowalski. Od kiedy to właściciel hurtowni owoców musi robić zakupy do domu w konkurencyjnym warzywniaku? :D

 

Domeny czy akcje Microsoftu to nie kilo ziemniaków, chyba że źle zrozumiałem twoją analogię ;)

 

 

 

I dzięki liście wiesz, że domena spada za 15 dni a nie w tym właśnie momencie.

 

Wiesz dobrze o co mi chodzi. Nie o śledzenie w time-span 15 dni spadajacej domeny ale o jawną date jej wygaśnięcia (datę wygaśnięcia umowy) która jest przeciez możliwa do wyświetlenia w dniu zawarcia umowy / rejestracji i może być modyfikowana w przypadku przedłużenia umowy / rejestracji. Tak jak to jest w przypadku TLD i części ccTLD.

 

Ja rozumiem że to kwestia czasu i NASK wcześniej czy później zmodyfikuje swój stary system aby dorównał on światowym standardom co nie zmienia faktu że jest to frustrujące tymbardziej jak klient płaci za np. opcje i nie wie czy domena została przedłużona czy nie i co sięz nią dzieje.

Zresztą ten tamat jak wspomniałeś jest "wałkowany" w innym poście więc się nie będę rozpisywał. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież każdy mając takie możliwości robiłby to samo. Wystarczy zostać rejestratorem póki prawo nie zabrania takich praktyk.

A ja się tutaj z Tobą nie zgodzę - nie każdy robiłby to samo :D

 

Ale z jednym należy się z Tobą zgodzić - jeśli ktoś chce mieć 100% pewność, że żadne informacje, które wprowadza na stronach rejestratora, nie zostaną przez niego wykorzystane np. w celu odniesienia jakichś korzyści - sam musi zostać rejestratorem. A ta opcja jest dostępna dla każdego na równych warunkach.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomijając już kwestię, gdzie została założona opcja (bo przecież mogła być założone u innego rejestratora), to czy takie działanie jest gdzieś zabronione? Druga sprawa to fakt, że "na upartego" zawsze rejestrator będzie mógł rejestrować opcje na wujka, ciocię itd.

 

To niechby sobie zakładał opcje na domeny swoich klientów na tego na kogo do tej pory zakładał. Dlaczego tym razem zrobił to na siebie - pozostaje dla mnie zagadką. Czy jest zabronione? Do tej pory wydawało mi się że tak. Dlaczego niby Michau traci pieniądze zakładając tysiące opcji w Active24? Bo porozumienie zabrania mu utrzymywania tych opcji u siebie. Jeśli treść Porozumienia jest taka sama dla wszystkich partnerów, to... chyba nie muszę już więcej pisać, wiadomo o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny czy akcje Microsoftu to nie kilo ziemniaków, chyba że źle zrozumiałem twoją analogię :D

Zgoda - akcje to nie ziemniaki a domeny to nie akcje. Dlatego nie można też traktować tak samo domen, jak akcji.

 

Ja rozumiem że to kwestia czasu i NASK wcześniej czy później zmodyfikuje swój stary system aby dorównał on światowym standardom co nie zmienia faktu że jest to frustrujące tymbardziej jak klient płaci za np. opcje i nie wie czy domena została przedłużona czy nie i co sięz nią dzieje.

Zresztą ten tamat jak wspomniałeś jest "wałkowany" w innym poście więc się nie będę rozpisywał. ;)

Jestem za, no ale to już jest tylko w rękach NASK.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To niechby sobie zakładał opcje na domeny swoich klientów na tego na kogo do tej pory zakładał. Dlaczego tym razem zrobił to na siebie - pozostaje dla mnie zagadką.

Może przez pomyłkę :D Ale reszta to już tylko domysły a ja na domysłach nie lubię ferować żadnych opinii.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może przez pomyłkę :D Ale reszta to już tylko domysły a ja na domysłach nie lubię ferować żadnych opinii.

 

A, no możliwe że mu się palec omsknął. Czy raczej o parę znaków za wcześnie enter nacisnął...

 

Cóż, po raz kolejny można zakończyć temat stwierdzeniem: to czekamy na wypowiedź kogoś z NASK, ewentualnie z CS, która oczywiście nigdy nie nastąpi. Amen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Czy jest zabronione? Do tej pory wydawało mi się że tak. Dlaczego niby Michau traci pieniądze zakładając tysiące opcji w Active24? Bo porozumienie zabrania mu utrzymywania tych opcji u siebie. Jeśli treść Porozumienia jest taka sama dla wszystkich partnerów, to... chyba nie muszę już więcej pisać, wiadomo o co chodzi.

 

Właśnie. Cały czas byłem przekonany, że rejestrator nie może sam u siebie zakładać opcji. Wyjaśnia to też Michał na dropped opisując domeny "premium". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś napisał do NASKu w tej sprawie? Bo jeśli się napisze, to NASK sprawdzi czy zapisy porozumienia zostały naruszone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Giełdzie Papierów Wartościowych karalne jest wykorzystywanie danych, które nie są dostepne dla wszystkich. Tu powinno być podobnie, no może nie dosłownie. Rejestrator nie powinien wykorzystywać danych, które tylko on ma dostępne. Przykładowe wykupienie "IDN-a" do zakupionego "nie-IDN-a" jest z pewnością szkodliwe dla klienta. Klienci prędzej czy później zorientują się, że zrobili bląd nie kupując IDN-a a będzie już za późno (został zakupiony przez rejestratora). Myślę, że pierwszym odruchem będzie przeniesienie obslugi domeny do innego rejestratora a w przypadku kupna nowej domeny też zakupi ją u innego rejestratora.

Mam przynajmniej taką nadzieję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gielda to nie jest najszczesliwsze porownanie do rynku domen :blink: Tam sa tez inne obostrzebia, jak np. sprawozdania, informowanie o kazdym powiekszeniu portfela powyzej ustalonego progu procentowego itd :D Chyba nie chcielibyscie, by posiadacze np 100 i wiecej domen, przy zakupie kazdej kolejnej musieli oglaszac to publicznie, jak jest to na gieldzie? Nie wiem tez, czy bylibyscie zadowoleni, by NASK zatwierdzal przejmowanie innych domen na rynku wtornym? Albo decydowal o tym, czy posiadacz sporego juz stadka moze dokupic sobie kolejna domene, czy tez nie. Rynek domen nalezy porownywac do rynku nieruchomosci, gdzie sa grunta slabe, jak i dzialki w centrum Warszawy. Aczkolwiek i w tym przypadku, gdy sprzedaje sie jakas ziemie, to jesli jest sprzedawana przez instytucje publiczna, jest przetarg. NASK musialby wowczas wystawiac aukcje publiczne na domeny ;) albo wrecz organizowac przetargi, gdzie nie tylko cena grala by role ale i plan zagospodarowania danej domeny ;) Uwazam, ze tak jak jest, jest juz w miare ok. Ci co mieli sie oblowic, juz dawno to zrobili. Zamiast oskarzac rejestratorow, ja bym przeswietlil ludzi z NASK ;)

 

DD, owszem, kazdy moze zostac rejestratorem, ale nie kazdy ma takie fundusze, by nim zostac. Chcac zostac dealerem motoryzacyjnym tez musisz spelnic pewne warunki (chociazby dobre zaplecze i ludzi do obslugi).

 

Jesli chodzi o moralnosc rejestratorow, to nie winilbym ich, a NASK, ze dopuscil na tego typu praktyki. Powinno sie zroznicowac rejestratorow - nie bylo by wowczas problemu z ich moralnoscia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Śmiać mi się chce jak czytam posty Misia.

 

Ty na jakiegoś komika się trenujesz czy jak to rozumieć?

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmiać mi się chce jak czytam posty Misia.

 

Ty na jakiegoś komika się trenujesz czy jak to rozumieć?

 

wow, ripostować takie wypowiedzi to strata czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

odkopię temat, gdyż zaszło coś, co tylko potwierdza moje podejrzenia nt domeny AIRWAY.PL ,

dziś zadzwonił dawny ( naprawdę dawny ) właściciel domeny z zapytaniem o możliwość odkupienia - przypomnę, że odpuściłem tę domenę 25.07 b.r. - skierowałem go do Consulting Service jako obecnego jej właściciela ; zainteresowany jednak już wcześniej tam dzwonił i powiedziano mu, że domena nie jest własnością CS tylko " jakiegoś ich klienta" i "jak chce to może do niego napisać maila to może tamten odpisze" - stanowczo zaprzeczano jakoby CS był właścicielem domeny - a whois swoje.... może ktoś ma inne zdanie, może kilofek będzie skakał i nadawał że to czy tamto, ale ja wiem swoje : dla mnie ta firma śmierdzi... ; pewnie zdawali sobie sprawę, że obecny zainteresowany za nią kokosów nie zapłaci, co przyznał w rozmowie ze mną - stwierdził, że najwyżej regnie coś innego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystam z usług CS i sobie chwalę (poza opcjami).

Wyjaśnienie może być takie:

W CS nie ma panelu do zakładania opcji.

Opcje zakłada się wysyłając maila. (mają to zmienić)

W panelu opcji nie widać.

Żeby zapłacić za założoną opcję, umieścić w panelu , zarejestrować domeny z wygranych opcji - musiałem kilka razy dzwonić, pisać maile, pisać na gg.

Wszystko zostało załatwione - ale po interwencjach.

Może właściciel po prostu nie interweniował i domena jakoś jest zawieszona pomiędzy panelami.

 

Co do reszty tego wątku.

Rejestrator nie powinien wykorzystywać informacji które otrzymał w ramach działalności a które nie są dostępne ogólnie.

Czyli zarejestrowanie IDN-a do nonIDN-a nie jest w porządku (napisała to już Maria)

Podobnie wykorzystywanie wyszukiwań klientów.

 

Natomiast sprawa zakładania opcji - nijak nie wiąże się z ich wiedzą na temat Ciebie jako klienta.

Co innego, jakby na Twoje domeny opcje założył Twój księgowy albo nie daj Boże - lekarz;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×