Jump to content
AW

Domeny vs. fiskus

Recommended Posts

W Delaware powiększy się grono uczestników..

Dokładnie.. im bardziej nasze Państwo będzie chciało utrudnić życie polskim przedsiębiorcom, tym więcej wyląduje w Daleware i podobnych miejscach. Na szczęście Internet nie ma granic..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie.. im bardziej nasze Państwo będzie chciało utrudnić życie polskim przedsiębiorcom, tym więcej wyląduje w Daleware i podobnych miejscach.

Chetenie im pomoge :). W zasadzie juz mam sam dwie firmy swoje i kilkanascie zalozylem innym :) pozostaje tylko problem edukowania polskich firm w kwestii wspolpracy z tym z Delaware.

Share this post


Link to post
Share on other sites
polskich firm w kwestii wspolpracy z tym z Delaware.

 

jak na takie firmy i dochody z nich reagują polscy urzędnicy, czy szukają utrudnień, i czy dla nich nie jest to "podejrzane" :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak na takie firmy i dochody z nich reagują polscy urzędnicy, czy szukają utrudnień, i czy dla nich nie jest to "podejrzane" :)

 

Nie zbaczajmy z tematu. Odpowiem tylko, ze urzednicy w polsce nieste, a moze stety nie maja nic do powiedzenia w kwestii firm w Delaware bo nie maja takich uprawnien :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, czy to jest jakiś problem by prowadzić firmę legalnie? Z artykułu wynika że fiskus chce się bardziej przyłożyć do ścigania spekulantów unikających płacenia podatków - no to tylko się cieszyć, może dzięki temu gdzieś nowe chodniki wybudują...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem, czy to jest jakiś problem by prowadzić firmę legalnie? Z artykułu wynika że fiskus chce się bardziej przyłożyć do ścigania spekulantów unikających płacenia podatków - no to tylko się cieszyć, może dzięki temu gdzieś nowe chodniki wybudują...

 

 

Uważam, że uświadamianie ludzi o możliwości legalnej "optymalizacji podatkowej", może zachęcić do zakładania firm (również tychże "spekulantów"),

w kontekście obecnego podatkowego wyzysku, z kilkudziesięcioprocentowym superpodatkiem na czele, czyli ZUS-em.

Reliktem komunizmu, który wg mnie, zachęca zresztą legalnych przedsiębiorców, do tego, aby wydobywać "spod ziemi" pieniążki, nawet wówczas, kiedy firma nie ma przychodu. "Spod ziemi", czyli ...

 

Przepraszam za OT, ale zdenerwowałem się, patrząc na otaczającą mnie rzeczywistość prawną.

 

Chodników, ze ścigania "spekulantów" nie będzie. To domena samorządów, a one nie mają za wiele środków.

I mieć nie będą, dopóki w Polsce panował będzie, (obecnie, na szczęście już nie 100 procentowy) centralizm państwowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×