Jump to content
DD

GoogleChrome

Recommended Posts

Całość prosta, szybka i ładna. Na tym koniec. Często się zwiesza, zaburza działanie innych aplikacji, w końcu zwiesiła kompletnie system (reset). Znalazłem kilka uchybień, choć drobnych. Jeszcze nie jest w takim stanie, bym się na nią przesiadł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całość prosta, szybka i ładna. Na tym koniec. Często się zwiesza, zaburza działanie innych aplikacji, w końcu zwiesiła kompletnie system (reset). Znalazłem kilka uchybień, choć drobnych. Jeszcze nie jest w takim stanie, bym się na nią przesiadł.

Ja na razie testową przeglądam nią tylko di.pl :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chcialbym zwrocic uwage na inny aspekt tego typu projektow firmy Google...

Otoz sprobujmy sobie wyobrazic czym dla domainer'ow byloby wprowadzenie przez Google przegladarki modyfikujacej sposob przegladania zasobow Internetu i marginalizujacej role nazw domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo podoba Google Chrome, ale nie zauważyłem by ktoś z przedmówców wspomniał dość ważną rzecz. Chodzi o bezpieczeństwo. W najnowszej wersji Google Chrome jest kilka odkrytych już błędów. Nie słyszałem, że jest jakiś naprawdę groźny np. pozwalający napastnikowi na wykonanie kodu po stronie użytkownika przegląrki, ale dość prosty do wykorzystania jest błąd, który umożliwia crash przeglądarki. Czyli się ona wiesza, windows chce wysylac raporty itd. :)

Zapewne wykryte zostaną kolejne błędy, także miejcie się na baczności, ja np. nie będę narazie zapamiętywał w niej haseł do ważnych miejsc. Niemniej jednak bardzo porządny kawał przeglądarki i będę jej używał jednocześnie oczekując kolejnych wersji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja chcialbym zwrocic uwage na inny aspekt tego typu projektow firmy Google...

Otoz sprobujmy sobie wyobrazic czym dla domainer'ow byloby wprowadzenie przez Google przegladarki modyfikujacej sposob przegladania zasobow Internetu i marginalizujacej role nazw domen :)

 

Ciekawą analize w tym zakresie pokazuje http://domainnamewire.com/: 'Will Google Chrome Hurt the Domain Industry?"

 

One box for everything

Type in the address bar and get suggestions for both search and web pages.

 

It certainly sounds like this will curtail generic type-in traffic. As someone types in a domain like Baseball.com, they may be presented with other baseball web sites.

 

Oczywiscie nie dajmy sie zwariowac, G Chrome to wczesna wersja i szybko rynku nie zawojuje. Poza tym zdania są podzielone: jedni piszą/mówią, że Google faworyzuje w ten sposób wartościowy content i linkowanie, a osłabia generyki, inni wprost coś przeciwnego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie nieźle ale chyba większość moich stron jest wadliwie wykonana bo wyglądają mniej więcej tak o:

 

http://www.kupsprzedaj.jelenia.pl/index/li...category207.htm

 

A co najlepsze w "miniaturach" są wyświetlane ok :)

Oczywiście, że masz sieczkę.

Brak otwarcia znacznika html ( ;) ), o braku deklaracji już nie wspomnę i stylu strony (powinien być stylem zewnętrznym - taki jest kobylasty!!!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istotna kwestia: w przypadku znaczącej różnicy prędkości, pomiędzy FF a Ch, oznaczać to może źle zainstalowane lub obciążajace wtyczki, warto, sprawdzić, odinstalować mniej przydatne funkcje, różnica może być zasadnicza. Na zwykłych stronach nie widzę u siebie różnicy pomiędzy FF a Ch, wszystko działa szybko.

 

Poza tym FF warto podkręcić, co jest podane w temacie o FF.

 

A co do tematu, przed Ch jeszcze dużo pracy, by być naprawdę konkurencyjna. Przy takim stanie internetu, i w sumie nie najlepszym sposobie wyszukiwania, domeny mają dobrą przyszłość. Szczególnie, ze do zapamiętania strony, służy właśnie domena, wyszukiwarka, to tylko pomoc lub szukanie nowych rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zglaszajac, publikujac lub wyswietlajac tresc, Uzytkownik udziela Google stalej, nieodwolalnej, waznej na calym swiecie, nieodplatnej i niewylacznej licencji na reprodukcje, adaptacje, modyfikacje, tlumaczenia, publikacje, publiczne odtwarzanie, publiczne wyswietlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Tresci zglaszanej, publikowanej lub wyswietlanej w Uslugach lub za ich posrednictwem."

 

"Uzytkownik akceptuje, ze licencja ta obejmuje prawa Google do udostepniania Tresci innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, majacym z Google umowy dotyczace swiadczenia uslug dystrybucyjnych oraz do uzywania Tresci w zwiazku ze swiadczeniem takich uslug."

 

EDIT: http://www.theregister.co.uk/2008/09/02/go..._comic_funnies/

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icered: Ten kontrowersyjny zapis w licencji został zmieniony. Niemniej jednak sam taki pomysł jest bardzo brzydki i trochę zniszczył idealny w moich oczach obraz firmy G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Federal Office for Information Security warned Internet users of the new browser Chrome. The application by the company Google should not be used for surfing the Internet, as a spokesperson for the office told the Berliner Zeitung. It was said to be problematic that Chrome was distributed as an unfinished advance version. Furthermore it was said to be risky that user data is hoarded with a single vendor. With its search engine, email program and the new browser, Google now covers all important areas on the Internet.

 

KEEP OUT OF GOOGLE! :P

 

http://mashable.com/2008/09/07/germany-google/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Premiera Chrome była bardzo udana, nową przeglądarkę Google ściągnęło jakieś 14 milionów osób w ciągu pierwszej doby. Mało kto jednak od razu przesiadł się na Chrome całkowicie - mimo wielu przydatnych cech, nadal jest w początkowej faza rozwoju i nie posiada choćby blokowania reklam, bez którego mało kto w tej chwili porywa się na przeglądanie Internetu.

Można już jednak cieszyć się wyglądem Chrome nie rezygnując z Firefoxa. Wystarczy zainstalować dodatek ChromiFox.

 

Firefox jak Chrome

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawą analize w tym zakresie pokazuje http://domainnamewire.com/: 'Will Google Chrome Hurt the Domain Industry?"

 

Muzyka dla moich uszu i potwierdzenie tego o czym mówiłem od jakiegoś czasu :)

Widzę że komentujący ten artykuł też podzialają zdanie że keyword-related-domains zyskają na wartości, ze względu choćby na tego typu praktyki zacierania granicy pomiędzy URL i serach field.

 

W tym samym czasie końcowki będą tracić na znaczeniu. Oczywiście tylko w pryzmacie internetu (search/browse) bo jeżeli chodzi o media offline i marketing to sytuacja jeszcez się długo nei zmieni.

 

 

Co do samego GoogleChrome to wyznaję zasadę używania mniej wizualnie atrakcyjnych programów które dają maximum produktywności vs. ładne interface'y z dziurami w security, bug'ami etc.

No ale jasno pisze ze to jest BETA więc pożyjemy zobaczmy. FF od dawna jest pod skrzydłami Google więc można spodziwać sie

tylko lepszego. Oby tylko ta beta nie ciągneła się jak beta Gmail'a ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chromo[le]

 

używałem przez tydzień.

 

- fast dial trochę mały - wolałbym jakieś 12 okienek zamiast 6. nawet opera ma 9...

- jeśli miałem otwartych 5 okien, każdy kliknięcie na okno otwarte wcześniej nie powodowało przejścia na tą kartę a jej zamknięcie. taki bug.

- losy wwwonet.pl-i i nszychklas przesądzone... na dzień dzisiejszy uzywa chroma 2,64% łinternałtuff a to tylko tydzień...

 

czas klikać "olaboga"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukając już półtorej godziny w Sieci, ciągle napotykam komentarze ludzi mających ten sam problem, natomiast nie widze jakoś rozwiązania.

 

Dodatki do Google Chrome są fajne i coraz lepsze i nawet sprawiają, że z każdą chwilą mam zamiar porzucić Firefoksa, jednak jest jedno ALE.

 

Gdy zainstalowałem ponad 40 rozszerzeń ("extensions") dla Chrome, to w pasku obok paska adresu pojawia się ich tylko kilkanaście. Nigdzie nie widzę natomiast mozliwości, aby te dodatki (ich ikonki) pojawiały się gdziekolwiek wszystkie jakie są zainstalowane (tzn. ich ikonki), nawet uwzględniając, że niektóre pracują w tle, ale nie ma dla nich ikonek z wyskakującym oknem gdy na nie najedziemy. Nie ma ani pionowego paska z wszystkimi rozszerzeniami, nie ma żadnego managera. Nie pokazują się też, jak to jest w Firefoksie, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w menu kontekstowym. Pokazuje się tylko kilkanaście przypadkowych dodatków na pasku obok paska adresu, których nawet nie można posortować. Nie można nawet dodac dodatkowego paska tylko dla tych rozszerzeń (tzn. dla ikonek). Spróbowałem dodatek Chromy, ale chyba nie do tego on jest.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł lub wie, jak sobie z tym poradzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to będzie odpowiednie ale Chrome proponuje archiwizację zakładek w desktop iGoogle - jeśli tam umieścisz szybko to naprawią.

Co by nie mówić - "szpiegują" okropnie ale reagują szybko na błędy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy to będzie odpowiednie ale Chrome proponuje archiwizację zakładek w desktop iGoogle - jeśli tam umieścisz szybko to naprawią.

Co by nie mówić - "szpiegują" okropnie ale reagują szybko na błędy.

Nie, nie o archiwizację zakładek chodziło.

 

Aż musiałem napisać ten post, żeby znaleźć rozwiązanie: Niestety, trzeba zainstalować developerską wersję 5.0.342.2 przeglądarki i wbrew temu, co pisza TUTAJ, da się chyba sortować te dodatki. Tylko ciekawe jak będzie ze stabilnością tej wersji Chrome. :blink:

 

PS Chodziło o ten malutki paseczek :D

paseku.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×