Jump to content
pb

call.pl

Recommended Posts

Co myślicie na temat domeny tej domeny?

 

call.pl

 

Dostałem już ze dwa zapytania o cenę, na oba odpisałem, na żadne nie dostałem odpowiedzi (chociaż to drugie jest z wczoraj, więc jeszcze spokojnie czekam, a w międzyczasie pomyślałem że podpytam na forum ;-).

 

Domena w kiedyś (2000-2008) należała do Ax(e)la Springera, ale nie wykorzystywali jej chyba, TM też nie ma.

 

Z góry, z dołu, z boku i po skosie dziękuję za poniższe opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jej :P Jak to będzie ciężko wycenić. Obstawiałbym od 10k pln do 100k pln.

 

Znacie jakąś lepszą nazwę i domenę dla nowego mobilnego operatora komórkowego? :P

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładny typosik.

 

Wikipedia:

 

Cal (ang. inch) – pozaukładowa jednostka miary długości odpowiadająca szerokości kciuka. Jedna z tzw. jednostek imperialnych. W USA do pomiaru wzrostu człowieka (np. w komisariacie) używa się właśnie tej miary.

 

:P

 

EDIT:

Domena bardzo ciekawa i zapewne sporo warta dla branży telefonicznej.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
O jej :P Jak to będzie ciężko wycenić. Obstawiałbym od 10k pln do 100k pln.

 

Znacie jakąś lepszą nazwę i domenę dla nowego mobilnego operatora komórkowego? :P

 

Tak myślałem, że już po pierwszym poście będę czuł że za mało za nią chcę. Tzn. w zakresie się zmieściłem, ale bliżej dołu niż góry. ;-)

No ale na tyle ją obecnie wyceniłem, zaznaczyłem w mailu że cena ważna do końca września. :-)

 

@Heden: za to Ty jesteś ładny typosik od Head'n'Shoulders. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak myślałem, że już po pierwszym poście będę czuł że za mało za nią chcę. Tzn. w zakresie się zmieściłem, ale bliżej dołu niż góry. ;-)

 

Ja myślę, że błędem byłaby sprzedaż EU poniżej 30-40k. Wiem, że większość za dobre uważa tylko polskie keywordy ale ten jest bardzo fajny.

Dodatkowo weź pod uwagę aukcję bodajże hello.pl. Tam właściciel też dość wysoko ją wycenił a Twoja wydaje mi się ciekawsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

call.pl jest całkiem ładna ale nie liczyłbym na powstanie firmy o tej nazwie i jej wejscie na rynek.

Nadaje sie co najwyżej dla firmy sprzedajacej karty telefoniczne dla Polonii lub komunikator internetowy w najlepszym razie.

 

Ja myślę, że błędem byłaby sprzedaż EU poniżej 30-40k. [...]

[...]Dodatkowo weź pod uwagę aukcję bodajże hello.pl. Tam właściciel też dość wysoko ją wycenił a Twoja wydaje mi się ciekawsza.

 

....dlaczego nie 100K albo 500K?

Sumy tak samo realne jak to minimum 30K~40K.

 

Ja bym byl zadowolony z oferty w okolicach 15~20K, ponieważ rynek jest dosyć specyficzny.

 

call.eu to inna sprawa, ale z tego co widzę mowa jest o .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadaje sie co najwyżej dla firmy sprzedajacej karty telefoniczne dla Polonii lub komunikator internetowy w najlepszym razie.

 

Czasami, choć rzadko bywam na poczcie. Tam jest pełno reklam różnych firm, operatorów sprzedających karty umożliwiające dzwonienie taniej za granicę. Nie każdy niestety używa skype'a i innych komunikatorów w tym celu. Wydaje mi się, że właśnie ta nazwa dość fajnie pasuje na markę takiego operatora (sprzedawcy) i jest wg mnie łatwa do zapamiętania a kojarzy się jednoznacznie. Nie koniecznie tylko Polonii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna domenka. Prócz oczywistego znaczenia z j. angielskiego, jest to też dobra literówka dosyć znanej firmy zajmującej się hosting'owaniem w internecie: CAL.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×