Jump to content
swoj-chlop

IDN czy warto?

Recommended Posts

myślę, że kolejnym przykładem może być swistak.pl :rolleyes: Jak myślicie jaki ruch ma idnowy odpowiednik swistaka?

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o wypowiedzi za i przeciw w temacie:

1.IDN w innych końcówkach niż PL (com,eu,net,org,info)

2.Mamy dobra domene warta XXXXX bez idn, niestety wlascicielowi idn w glowie sie pomieszalo i chce tyle samo za non-idn - warto targowac sie i odkupic?

 

1. końcówka nie ma nic do uzasadnienia użycia IDNa

2. warto

 

a teraz rozwinę trochę bo zastanawiają mnie posty co poniektórych forumowiczów...

IDNy to nie mit , to kolejny krok na drodze rozwoju internetu. Jezeli ktokolwiek z was zakłada że sukces IDN można zmierzyć na podstawie tych kilku lat to współczuję kryteriów.

Jak można oceniać skuteczność innowacji w nowych mediach (które się dynamicznie i niezmiennie rozwijają) na podstawie krótkiego okresu w którym na dodatek ta innowacja nie była należycie propagowana?

 

Jest sporo sytuacji w któryc hbez IDN po prostu się nie obejdzie i sam ten fakt jest dobrym uzasadnieniem samej egzystencji IDNów.

 

sady.pl vs. sądy.pl

paczki.pl vs. pączki.pl

itp.

 

co do faktów prawnych i stwierdzenia że abonenci non-IDNów mogąbyć skuteczni w pozywaniu włascicieli IDNów...to jakoś nei bardzo widzę na jakiej podstawie.

Załóżmy hipotetyczną sytuację sprawy nieruchomosci.pl vs. nieruchomości.pl ... czy ja cośprzeoczyłem czy nieruchmosci jest słowem potocznym nie podlegajacym ochronie.

Zanim ktokolwiek odpisze w tym temacie ..proszę podajcie uzasadnienei dlaczego sąd arbitrazowy miałby zabronićrejestracji domeny w wersji IDN? Na jakiej podstawie?

Z tego co sięorientuje nie ma takiego prawa ani zapisu w organizacjach regulujacych rejestracje nazw....więc bardzo chętnei poznam takie uzasadnienie.

 

wracajac do tematu czy warto...

Załóżmy że chcesz ruszyć z kampanią reklamową swojej strony obejmującą reklamęna tramwajach, ulotki, reklamę w TV lub jakąkolwiek inną formę reklamy wizualnej.

Jak myślisz co lepiej bedzie nadawać się do promocji domena typu?

 

Spimy.pl czy Śpimy.pl

Klodki.pl czy Kłódki.pl

Koldry czy Kołdry.pl

 

Pamiętać należy że internet jest medium które sięnotorycznie zmienia, zmieniają się zasady wyszukiwania, unowaczasniane sąalgorytmy, a co najwazniejsze mentalność i świadomość samych internałtów.

Nowe pokolenie będzie prawdopodobnie patrzyćtak na non_IDNy tak jak niektórzy dzisiaj patrzą na IDNy. No bo bardziek logiczne jest słowo "złoto" niż"zloto" które zaistniało tylko w wyniku niedociagnięć technologicznych i wprowadzeniu domen non-IDN wcześniej niż IDN.

 

Dlatego jak najbardziej warto i jak nie sądzę żeby odsprzedajacym IDNy się pomieszało w głowie. Po prostu są ludzi ektórzy patrzą 5-10 lat w przyszłość i mają pewnego rodzaju założenia, a satacy co patrzarok, dwa i sugerują się tym co było. Jest jeszcze wiele zasad dotyczacych internetu które bedą łamane przez wprowadzanie innowacji. gTLD czy one-line-search-ulr to tylko poczatek.

 

W mojej skromnej opinii najważniejszy pozostanie głowny człon domeny z właściwą pisownią która będzie najbardziej relatywna do wpisywanych w wyszukiwarki zwrotów no i oczywiście dobrze sformuowana pod względem SEO zawartość strony.

 

ps. sam odkupiłem jakiś czas temu IDNa dla jednego z mojego serwisów za $4,500

Tylko dlatego że dajac ogłoszenia do prasy i TV będę spał spokojnie że jak end user zobaczy tą reklamę to trafi na moją stronę a sama reklama nie będzie wygladała głupio.

W marketingu jest to bardzo ważne i stąd poniekąd wzrastajace ceny IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.com w OBI, org info w Biedronce .

 

Jesteś od wczoraj użytkownikiem tego forum . Zamiast hurtowo generować posty, zadaj sobie odrobinę trudu i przeczytaj co nieco z tego, to co już zostało na tym forum napisane .

 

 

nie generuje postów na siłę, więc wypraszam sobie....

W IDN nigdy sie nie bawiłem, tyle wiedziałem że wpisując IDN do sprawdzenia nie ma możliwości, więc sie zapytałem.... A co ty jesteś jakiś mastach??

Edited by F.Z.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie.

 

Moją byłą naleśnikrania.pl nikt nie chciał kupić przez cały rok nawet za 100 zł a po spadzie na dropku poszła za prawie 400 zł :rolleyes:

no ba, nawet keyword o nią walczył - więc to coś chyba znaczy. Moje spady IDN niedocenione za "zycia" na aukcji dropped, sprzedawały się za przyzwoite pieniądze(jedna z nich poszła nawet za 1700zł)...To jest chyba fenomen dropped, którego my szaraczki nie potrafimy zrozumieć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ba, nawet keyword o nią walczył - więc to coś chyba znaczy.

 

Nie walczył, tylko podbijał co nieco cenę, tak aby zysk Michaua był wyższy :rolleyes: .

W ramach rewanżu, takie generyki jak baum*pl (7k uq miesięcznie) czy żyraffa.pl dostaję od Michaua z pominięciem aukcji :D .

 

 

nalesnik*pl

nalesniki*pl

nalesnikarnia*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ramach rewanżu, takie generyki jak baum*pl (7k uq miesięcznie)

 

Tu stał spam i dlatego taki ruch. Ktoś wyleciał z Google i porzucił domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie walczył, tylko podbijał co nieco cenę, tak aby zysk Michaua był wyższy ;) .

W ramach rewanżu, takie generyki jak baum*pl (7k uq miesięcznie) czy żyraffa.pl dostaję od Michaua z pominięciem aukcji :rolleyes: .

No to już wiadomo czemu ceny na aukcjach dropped są takie wysokie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] żyraffa.pl dostaję od Michaua z pominięciem aukcji :rolleyes: .

Żyrafa niech Ci idzie na zdrowie :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, następna moja była rezerwacja. :-P

 

Odnoszę wrażenie, że Twoim przeznaczeniem jest serwis rezerwacje*pl a nie złapane*pl :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnoszę wrażenie, że Twoim przeznaczeniem jest serwis rezerwacje*pl a nie złapane*pl :rolleyes: .

 

Może był w 2005/2006, teraz już prawie wszystkie rezerwacje opłacam. Nie tylko swoje zresztą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może był w 2005/2006, teraz już prawie wszystkie rezerwacje opłacam. Nie tylko swoje zresztą. ;-)

 

Niestety . Co raz częściej pojawiają mi się dane "tej firmy" we whois . Myślę, że znam je w międzyczasie na pamięć :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety . Co raz częściej pojawiają mi się dane "tej firmy" we whois . Myślę, że znam je w międzyczasie na pamięć :rolleyes: .

 

Tam we whois jest też mail kontaktowy w razie gdybyś potrzebował którejś z "tych domen". :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest mi do niczego potrzebny ten IDN :rolleyes: .

Mi był potrzebny, żeby móc sobie kupić dwa Jacki Danielse w roku.. :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi był potrzebny, żeby móc sobie kupić dwa Jacki Danielse w roku.. :rolleyes:

 

DD

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :D .

Została mi jedna butelka Jack D. (z sześciu ;) ) ze zlotu H-D . Wezmę ją ze sobą do Krakowa, tak aby Ci się przynajmniej pół roku zrekompensowało :D .

Edited by keyword

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :rolleyes: .

Masz rację - przynajmniej w alkoholizm nie popadnę :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, ze Kilofek i Keyword, to Mozart i Beethoven domaining'u uksztaltowani pod znakiem jednoznacznej estetycznie formy klasycznej, natomiast DD to taki Schonberg, ktorego forma ekspresji — jak sadze — jest ciagla eksploracja obszaru blizej niezidentyfikowanego estetycznie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDN czy nonIDN ?

 

Wierze ze IDN to pomyłka... W interecie używamy skrótów, pisząc na GG, czatach czy mailach nie zastanawiamy się nad ę, ą, ó, ż, ź ... klepiemy e, a, o, z Tak było od poczatku i tak bedzie dalej...

 

Poza tym, nawet jeśli ktoś rozreklamuje sobie IDN-a w stylu samochód.pl i umieści to na 1000 bilbordach, większosc wejsc przejmie non IDN... Dlatego uważam że lepiej mieć 1 non IDN niż 10 IDN

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×