Jump to content
Sign in to follow this  
Guest hill

Biuro2012.pl - Polskaropa.pl - Businessday.pl

Recommended Posts

Guest hill
O ktora? ;)

 

Hill:

Czemu sprzedajes domeny zarezerwowane? ;)

 

 

Nie będę niegrzeczy - dobrze, że nie podałem dwojej pełnej listy domen, jak widzę - z braku czasu - sprawdziłbyś każdą.

 

Rejestrator jest podmiotem, któremu inny podmiot zleca zarejestrowanie wnioskowanej domeny. Nowa domena w procesie rejestracji jest rezerwowana - blokowana w systemie centralnym.

Coprawda nie stanowi ona prawa własności osoby wnioskującej, jednak pełne prawo podmiotowe dot. zarezerwowanej przez rejestratora domeny należy do osoby wnioskującej.

Edited by hill

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie będę niegrzeczy - dobrze, że nie podałem dwojej pełnej listy domen, jak widzę - z braku czasu - sprawdziłbyś każdą.

 

Rejestrator jest podmiotem, któremu inny podmiot zleca zarejestrowanie wnioskowanej domeny. Nowa domena w procesie rejestracji jest rezerwowana - blokowana w systemie centralnym.

Coprawda nie stanowi ona prawa własności osoby wnioskującej, jednak pełne prawo podmiotowe dot. zarezerwowanej przez rejestratora domeny należy do osoby wnioskującej.

 

Aha, czyli jak jej nikt nie kupi, to jej nie oplacisz, tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hill
Aha, czyli jak jej nikt nie kupi, to jej nie oplacisz, tak?

 

Proszę cie.. nie kompromituj się.

 

Rejestrator przyjmuje zlecenie, które wykonuje. Za takowe żąda określonego wynagrodzenia - roszczenie rejestratora związane jest z pewną praca, którą wykonał. Tak więc zlecenie nie przedawnia się po upływie terminu płatności, a przeciwnie skutkuje uprawnieniem rejestratora do wystapienia z roszczeniem o zapłatę wraz z zaległymi odsetkami.

 

Ale to chyba nie jest odpowiednie miejsce na tym forum na tego typu rozmowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę cie.. nie kompromituj się.

 

Rejestrator przyjmuje zlecenie, które wykonuje. Za takowe żąda określonego wynagrodzenia - roszczenie rejestratora związane jest z pewną praca, którą wykonał. Tak więc zlecenie nie przedawnia się po upływie terminu płatności, a przeciwnie skutkuje uprawnieniem rejestratora do wystapienia z roszczeniem o zapłatę wraz z zaległymi odsetkami.

 

Ale to chyba nie jest odpowiednie miejsce na tym forum na tego typu rozmowy.

 

Odpowiedz na pytanie: TAK albo NIE ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrator przyjmuje zlecenie, które wykonuje. Za takowe żąda określonego wynagrodzenia - roszczenie rejestratora związane jest z pewną praca, którą wykonał. Tak więc zlecenie nie przedawnia się po upływie terminu płatności, a przeciwnie skutkuje uprawnieniem rejestratora do wystapienia z roszczeniem o zapłatę wraz z zaległymi odsetkami.

 

Ciekawe rzeczy nam tu opowiadasz. ;) Rezerwacja jest bezpłatna i nie ma tu mowy o żadnych zobowiązaniach.

Zauważ jeszcze , że sprzedaż zarezerwowanych domen powaznie zniechęca kupujących.

 

P.S.

Twój ton wskazuje na symptomy "domenofrustracji" , a pseudoprawnicze teksty na niewiedzę.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hill
Odpowiedz na pytanie: TAK albo NIE ;)

 

Zapraszam do złożenia opcji na domenę - powyższa została opłacona.

Konkretnie opłacone zostały inne - z tego tytułu kilka domen mogłem dobrać w cenie złożonego zlecenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam do złożenia opcji na domenę - powyższa została opłacona.

Konkretnie opłacone zostały inne - z tego tytułu kilka domen mogłem dobrać w cenie złożonego zlecenia.

 

1) Domena jest zarezerwowana.

2) Dobrze Ci radze, nie oplacaj jej i nie oplacaj reszty swoich tworow.

3) Zmien profesje na handel wata cukrowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to na allegro nie wolno, a na dropped czy zlapane juz mozna? ;)

 

Placac za domene w dropped albo w zlapane, placisz tak naprawde za usluge jej przechwycenia, co juz zreszta bylo tlumaczone na forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Placac za domene w dropped albo w zlapane, placisz tak naprawde za usluge jej przechwycenia, co juz zreszta bylo tlumaczone na forum ;)

cos naciagane to tlumaczenie ;) bo domena jest nadal tylko zarezerwowana, gdzie tu problem - skoro w momencie kupna dostajesz domene zarejestrowana. Ktos kiedys wymyslil, ze domeny zarezerwowane sa be, a zarejestrowane juz ok i to sie sprawdza, ale tylko w wycenie na forum, ktore nie spelnia w tym momencie roli segregatora odpadow, w sprzedazy to juz nie ma zadnego znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma znaczenie, poniewaz we WHOIS nie ma danych własciciela.

genialnie, to moze podaj mi dane z WHOIS wlasciciela domeny optymalizacjapodatkow.pl, ktora jest zarejestrowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cos naciagane to tlumaczenie ;) bo domena jest nadal tylko zarezerwowana, gdzie tu problem - skoro w momencie kupna dostajesz domene zarejestrowana. Ktos kiedys wymyslil, ze domeny zarezerwowane sa be, a zarejestrowane juz ok i to sie sprawdza, ale tylko w wycenie na forum, ktore nie spelnia w tym momencie roli segregatora odpadow, w sprzedazy to juz nie ma zadnego znaczenia.

 

Pomijajac kwestie "za co wlascicie ja place?" przy sprzedazy domen zarezerwowanych, wg mnie sprzedawanie rezerwacji boli najbardziej tych, ktorzy maja zarejestrowanych duzo kiepskich domen.

- Skoro ja musialem zaplacic 3 tysiace zlotych i nie sprzedalem zadnej domeny, to czemu ktos, kto nie zaplacil nic, ma cos sprzedac? Po drugie, z punktu widzenia domainingu i domainerow, sprzedawanie domen zarezerwowanych jest zlem, ktore bylo, jest i bedzie tepione i nie dlatego, ze ktos sobie kombinuje, ale dlatego, ze takie dzialania - szczegolnie na allegro, ktore jest de facto kolebka aftermarketu w Polsce - psuja wizerunek rynku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×