Jump to content
Sign in to follow this  
Guest hill

Biuro2012.pl - Polskaropa.pl - Businessday.pl

Recommended Posts

genialnie, to moze podaj mi dane z WHOIS wlasciciela domeny optymalizacjapodatkow.pl, ktora jest zarejestrowana.

 

Masterowi chodzilo o to, ze domena zarezerwowana nie ma wpisanego abonenta do KRD, wiec z zalozenia nie istnieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hill
Masterowi chodzilo o to, ze domena zarezerwowana nie ma wpisanego abonenta do KRD, wiec z zalozenia nie istnieje.

 

Wiec kto wg ciebie ma prawa do tej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiec kto wg ciebie ma prawa do tej domeny?

 

Dostales maila od automatu dns.pl, ze Twoje dane zostaly wpisane do KRD? NIE. Wiec nie jestes wlascicielem tej domeny - PROSTE ;)

Edited by domaining.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hill
Dostales maila od automatu dns.pl, ze Twoje dane zostaly wpisane do KRD? NIE. Wiec nie jestes wlascicielem tej domeny - PROSTE ;)

 

nie zupełnie - domena zatem nie ma właściciela ani nikogo kto ma w stosunku do niej jakiekolwiek prawa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiec kto wg ciebie ma prawa do tej domeny?

Ten, kto ją zarejestruje. Rejestrator może w każdej chwili anulować rezerwację, z własnej woli.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już znalazłem dokładne informacje: domena zarezerwowana, nie należy do nikogo , tylko że Ty masz wyłaczne prawo pierwokupu domeny.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zupełnie - domena zatem nie ma właściciela ani nikogo kto ma w stosunku do niej jakiekolwiek prawa?

 

Ty masz prawo do jej rejestracji, ale nie jestes jej wlascicielem. Stajesz sie jej wlascicielel w momencie zawarcia umowy z NASK`iem, np za posrednictwem ktoregos z partnerow i w mysl regulaminu rejestracji domen *.pl dopiero wtedy stajesz sie jej abonentem. Na dzien dzisiejszy kazda z Twoich domen, ktore maja status zarezerwowanych, powinny miec odpowiednia informacje na stronie aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę cie.. nie kompromituj się.

 

 

Człowieku, nie takie bajki, filozofie i brednie już tutaj wymyślano na temat tego, czy zarezerwowaną domene jest etycznym sprzedawać na Allegro i czy należy ona do wystawiającego aukcję, czy jeszcze nie i jak to z tym jest. Więc sam się nie kompromituj,a poczytaj trochę i dowiedz się u prawnika.

 

Wyjaśnie ci to prosto i klarownie: Mając zarezerwowaną domenę nie masz jeszcze prawa do dysponowania nią. Dopiero wnosząc opłatę prawo to przechodzi na Ciebie. Sprzedając więc w takim stanie domenę, sprzedajesz nie swój towar/usługę. Nie, nie kradziony, po prostu nie swój. Jeśli nadal tego naprawdę nie rozumiesz, to weź kilka lekcji z ekonomii i prawa.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty masz prawo do jej rejestracji, ale nie jestes jej wlascicielem. Stajesz sie jej wlascicielel w momencie zawarcia umowy z NASK`iem, np za posrednictwem ktoregos z partnerow i w mysl regulaminu rejestracji domen *.pl dopiero wtedy stajesz sie jej abonentem. Na dzien dzisiejszy kazda z Twoich domen, ktore maja status zarezerwowanych, powinny miec odpowiednia informacje na stronie aukcji.

to wlascicielem czy abonentem? bo to nie jest to samo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten, kto ją zarejestruje. Rejestrator może w każdej chwili anulować rezerwację, z własnej woli.

a jak domena jest zarejestrowana to NASK nie moze rozwiazac umowy?

 

edit:

nadal nie doczekalem sie na dane właściciela domeny optymalizacjapodatkow.pl, to moze cos prostszego, prosze

o dane właściciela domeny onet.pl

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
to wlascicielem czy abonentem? bo to nie jest to samo

W tym kontekscie chodzi o abonenta.

 

nadal nie doczekalem sie na dane właściciela domeny optymalizacjapodatkow.pl,

Domyślam się, że nijaki Grzegorz K. :)

, prosze

o dane właściciela domeny onet.pl

Podchwytliwe pytanie. :) Grupa Onet SA. A teraz ja mam dla Ciebie równie ciekawą zagadkę. Kto to jest ks_5271013 ?

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym kontekscie chodzi o abonenta.

tak

Domyślam się, że nijaki Grzegorz K. ;)

ja jestem abonentem :) ale nie włascicielem

Podchwytliwe pytanie. :) Grupa Onet SA. A teraz ja mam dla Ciebie równie ciekawą zagadkę. Kto to jest ks_5271013 ?

nie onet, ks_5271013 to google - zgadlem :) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie onet, ks_5271013 to google - zgadlem ??

Tak zgadłes. :) Rozumiem, w kontekscie własciciela onet nim nie jest.

 

A teraz pytanie do Administracji, dlaczego nasz ambitny kolega Hill został usunięty?

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Człowieku, nie takie bajki, filozofie i brednie już tutaj wymyślano na temat tego, czy zarezerwowaną domene jest etycznym sprzedawać na Allegro i czy należy ona do wystawiającego aukcję, czy jeszcze nie i jak to z tym jest. Więc sam się nie kompromituj,a poczytaj trochę i dowiedz się u prawnika.

 

Wyjaśnie ci to prosto i klarownie: Mając zarezerwowaną domenę nie masz jeszcze prawa do dysponowania nią. Dopiero wnosząc opłatę prawo to przechodzi na Ciebie. Sprzedając więc w takim stanie domenę, sprzedajesz nie swój towar/usługę. Nie, nie kradziony, po prostu nie swój. Jeśli nadal tego naprawdę nie rozumiesz, to weź kilka lekcji z ekonomii i prawa.

 

 

Umberto, nic dodać, nic ująć :).

 

Mimo to, jeszcze coś dodam :), bo akurat ad hoc przyszło mi teraz do głowy, mianowicie:

właścicielem [w naszym przypadku, i w domyśle: abonentem domeny], jest się oczywiście wtedy, gdy np. dokona się zakupu określonego towaru [tutaj: raczej usługi], albo otrzyma darowiznę ...

Rezerwacja domeny, nie jest przypadkiem wystąpienia darowizny, jeśli zaś wg Autora tematu jest to darowizna,

to pewnie zapłaci od niej stosowny podatek :).

Czym jest sprzedaż czegoś, czego nie zakupiliśmy, i czym nie zostaliśmy obdarowani?

Aaa, tak .., prawda .., zapomniałem o jednym - może to być jeszcze, znalezisko. Wówczas, wg obowiązującego prawa, powinniśmy się udać do odpowiedniego organu, lub do właściciela znalezionego przedmiotu - po ewentualną gratyfikację finansową, czyli tzw. znaleźne ;). Z uwagi jednak na to, że w przypadku - widzę to jasno - znaleziska,

występuje kwestia byłego właściciela, nie pozostaje więc nic innego, tylko go znaleźć. Po prostu Autor tematu, udać się może do ewentualnego poprzedniego właściciela [pod warunkiem, jeśli to nie 1 -sza rejestracja tej domeny],

z miłą informacją, iż domenę właśnie znalazł. Otrzyma za to odpowiednie "znaleźne", a tym samym, powstrzyma się od sprzedaży nie swojej domeny. I po problemie :lol.:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyjaśnie ci to prosto i klarownie: Mając zarezerwowaną domenę nie masz jeszcze prawa do dysponowania nią. Dopiero wnosząc opłatę prawo to przechodzi na Ciebie. Sprzedając więc w takim stanie domenę, sprzedajesz nie swój towar/usługę. Nie, nie kradziony, po prostu nie swój. Jeśli nadal tego naprawdę nie rozumiesz, to weź kilka lekcji z ekonomii i prawa.

widzę, ze niektorzy chyba nigdy nie sprzedali praw do domeny, ze pisza takie rzeczy :) Aby sprzedac prawa do domeny trzeba dokonac jej cesji, dokonac cesji nie mozna kiedy domena jest zarezerwowana, a wiec zeby "sprzedac domene" trzeba wpierw ja zarejestrowac. Domena zarezerwowana jest jedynie wystawiona na aukcje, sprzedawana jest juz zarejestrowana.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×