Jump to content
Sign in to follow this  
Paulinho

jak sprawdzić czy mogę założyć opcję

Recommended Posts

załóżmy, że chcę przedłużyć na opcję. hipotetycznie.

 

jak mogę sprawdzić czy taka operacja się uda?

 

pytanie zrodziło się na podstawie post apze:

 

CYTAT"Uzyskujący opcję jest obowiązany do bieżącego sprawdzania w witrynie internetowej http://www.dns.pl czy nazwa domeny, co do której uzyskał opcję, jest dostępna do rejestracji na jego rzecz. "

Jednak skoro w Active24 są powiadomienia o realizacji opcji i dostałem takowe na mam nadzieję wszystkie domeny poprzednio to domyślnie przypuszczam, że chyba mogę zaufać skryptom i nie muszę tracić czasu na ręczne sprawdzanie każdej z opcji. No i okazuje się, że nie.

KONIEC CYTAT

 

rozumiem, że zakładając opcję nie mam pewności, że domena wróci do mnie?

Jak to rozumieć i uniknąć wpadki (spady domeny)?

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to rozumieć i uniknąć wpadki (spady domeny)?

Zakładać opcje u rejestratora gdzie wszystko działa sprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz pewność. Skoro zakalasz opcje nikt inny nie moze zarejestrowac domeny.

To czy mozna zarejestrowac opcje sprawdz u dowolnego rejestratora opcji.

 

Nie zrozumiales mojego wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
załóżmy, że chcę przedłużyć na opcję. hipotetycznie.

 

jak mogę sprawdzić czy taka operacja się uda?

 

pytanie zrodziło się na podstawie post apze:

 

CYTAT"Uzyskujący opcję jest obowiązany do bieżącego sprawdzania w witrynie internetowej http://www.dns.pl czy nazwa domeny, co do której uzyskał opcję, jest dostępna do rejestracji na jego rzecz. "

Jednak skoro w Active24 są powiadomienia o realizacji opcji i dostałem takowe na mam nadzieję wszystkie domeny poprzednio to domyślnie przypuszczam, że chyba mogę zaufać skryptom i nie muszę tracić czasu na ręczne sprawdzanie każdej z opcji. No i okazuje się, że nie.

KONIEC CYTAT

 

rozumiem, że zakładając opcję nie mam pewności, że domena wróci do mnie?

Jak to rozumieć i uniknąć wpadki (spady domeny)?

 

Paulinho

 

Chciałbym zauważyć, że Twoje pytania dotyczące potwierdzenia założenia opcji mają się nijak do cytowanego punktu regulaminu. :P

 

Cytowany fragment dotyczy momentu realizowania się opcji a nie jej zakładania. Dokładniej mówi o tym, że abonent opcji powinien sam sprawdzać na stronie dns.pl, czy opcja została zrealizowana i dana domena jest już dla niego dostępna, czy nie. Wydaje mi się, że jest to pozostałość z przed kilku lat i obecnie nie jest to konieczne, bo każdy szanujący się rejestrator przesyła potwierdzenia zarówno założenia jak i realizacji opcji. :)

 

 

Edit:

Teraz przeczytałem wątek apze i się poprawiam:

W przypadku niektórych rejestratorów ciągle konieczne jest ręczne sprawdzanie realizacji opcji... :P:D

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz przeczytałem wątek apze i się poprawiam:

W przypadku niektórych rejestratorów ciągle konieczne jest ręczne sprawdzanie realizacji opcji... :D:)

 

Potwierdzenie założenia i zrealizowania opcji jest wysyłane przez automat NASK na adres mailowy abonenta opcji. Wystarczy więc nie zmieniać maila i dopilnować opłacenia rezerwacji po realizacji opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzenie założenia i zrealizowania opcji jest wysyłane przez automat NASK na adres mailowy abonenta opcji. Wystarczy więc nie zmieniać maila i dopilnować opłacenia rezerwacji po realizacji opcji.

Dziękuję pb, bardzo klarownie to przedstawiłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzenie założenia i zrealizowania opcji jest wysyłane przez automat NASK na adres mailowy abonenta opcji. Wystarczy więc nie zmieniać maila i dopilnować opłacenia rezerwacji po realizacji opcji.

No tak, słusznie - zapomniawszy o automacie... :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×