Jump to content
Sign in to follow this  
yogipoz

Ocena

Recommended Posts

myślisz o tym że najpierw powinny być telefony?

wiem ale ten układ wyrazów to ciut tańsza alternatywa :rolleyes:

 

No, mniej więcej o 99,99(9)%.

Aczkolwiek, jak to mówią, każda potwora znajdzie swego amatora. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, mniej więcej o 99,99(9)%.

Aczkolwiek, jak to mówią, każda potwora znajdzie swego amatora. ;-)

z tymi 99.99% to lekka przesada..ja dawalem jakieś 60%...:rolleyes:

Ale oczywiście szanuję Twoją opinie. A wiesz może ile jest warta kolejność telefonykomorkowe.pl?

Edited by yogipoz

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tymi 99.99% to lekka przesada..ja dawalem jakieś 60%...:P

 

 

Wybacz, ale wycena domeny oparta jest o kilka składników, m.in. jej wizualną atrakcyjność, łatwość zapisu, potencjał, liczba klientów potencjalnie nią zainteresowanych, a także a może przede wszystkim ile końcowy użytkownik mógłby za nią zapłacić.

 

Przypuśćmy, że jestem klientem końcowym: za domenę telefonykomorkowe.pl (+ telefonykomórkowe.pl) mógłbym (gdybym miał) zapłacić lekką ręką 10 000 PLN, natomiast za domenę komorkowetelefony.pl nie zapłaciłbym nawet ceny rejestracji.

Zakładając jednak, że wydałbym te 10 zł to jest to 0,1% wartości telefonykomorkowe.pl

 

Podsumowując: domena warta tyle, ile uda Ci się wytargować na allegro. (potrzebujesz dobrej bajery :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz, ale wycena domeny oparta jest o kilka składników, m.in. jej wizualną atrakcyjność, łatwość zapisu, potencjał, liczba klientów potencjalnie nią zainteresowanych, a także a może przede wszystkim ile końcowy użytkownik mógłby za nią zapłacić.

 

Przypuśćmy, że jestem klientem końcowym: za domenę telefonykomorkowe.pl (+ telefonykomórkowe.pl) mógłbym (gdybym miał) zapłacić lekką ręką 10 000 PLN, natomiast za domenę komorkowetelefony.pl nie zapłaciłbym nawet ceny rejestracji.

Zakładając jednak, że wydałbym te 10 zł to jest to 0,1% wartości telefonykomorkowe.pl

 

Podsumowując: domena warta tyle, ile uda Ci się wytargować na allegro. (potrzebujesz dobrej bajery :rolleyes: )

Mam pakiet:

 

www.komorkowetelefony.pl

www.komórkowetelefony.pl IDN

www.komorkowe-telefony.pl

www.komórkowe-telefony.pl IDN

www.komorkowy-telefon.pl

www.komórkowy-telefon IDN

www.komorkowytelefon.pl

www.komórkowytelefon.pl IDN

 

już jest pierwsza oferta za 1200 zl. Ale poczekam...:P

I jak pisałem wyżej. Każda opinia jest dla mnie ważna...DZIĘKUJĘ...:P

Edited by yogipoz

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.komorkowetelefony.pl

(...)

 

już jest pierwsza oferta za 1200 zl. Ale poczekam...:rolleyes:

I jak pisałem wyżej. Każda opinia jest dla mnie ważna...DZIĘKUJĘ...:P

created:				2008.10.29 13:14:26

 

 

Jesteś fantastyczny, nauczysz nas tego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
created:				2008.10.29 13:14:26

 

 

Jesteś fantastyczny, nauczysz nas tego ?

 

 

Zastanawia mnie ten sarkazm połączony z ironią. Trochę nie na miejscu jak i nie na temat postu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyraziłem swój podziw dla Twoich zdolności. Nie bądź samolubem i zdradź nam lub chociaż mnie ( np. na PM ) jak to robisz.

 

A post jak najbardziej na temat - zapoczątkowany przez Ciebie ( ew. sprzedaż tych domen ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyraziłem swój podziw dla Twoich zdolności. Nie bądź samolubem i zdradź nam lub chociaż mnie ( np. na PM ) jak to robisz.

 

A post jak najbardziej na temat - zapoczątkowany przez Ciebie ( ew. sprzedaż tych domen ).

 

Umiejętność czytania ze zrozumieniem tematu postu jest jak widzę domeną ludzi naprawdę bardzo inteligentnych...Czy ja w temacie napisałem wycena czy ocena?

Bo dla mnie ta różnica jest bardzo istotna.

Edited by yogipoz

Share this post


Link to post
Share on other sites
już jest pierwsza oferta za 1200 zl. Ale poczekam...:rolleyes:

 

Gratulacje!

Widze że na forum pojawił sie szereg magików, którzy mają niesamowite umiejętności negocjacji.

 

Pakiet wyceniam na 0zł.

edit: aha to ma być ocena?

...0/10 :P

Edited by Warszawiak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem. Tematyką tego Forum jest wycena i ocena. Z tym tylko że trudno prosić o wycenę kiedy cenę dyktuje prawo rynku a to prawo tak naprawdę dokonuje prawdziwej wyceny. Wielokrotnie wchodziłem na to forum jako gość czytając wyceny różnej maści mędrków. I niejednokrotnie zastanawiałem się dlaczego ludzie podcinają gałąź na której siedzą. Wiele tzw. wycen doprowadzało do tego że naprawdę dobre domeny szły za psi grosz a kiepskie za niezłe pieniądze. Wielokrotnie było tak że domeny wycenione na kwoty rejestracji szły za cenę wielokrotnie wyższą. A domeny wycenione przez Was na spore pieniądze spadały po pewnym czasie bo pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresował za kwotę proponowaną przez sprzedającego. Wycenić można z pewną dokładnością cenę metra kwadratowego mieszkania a nie szereg znaków czy slow. Z własnych doświadczeń powinniście wiedzieć że wielokrotnie coś co wydawało się Wam bezwartościowe sprzedawaliście za kasę której nigdy żadne z Was się nie spodziewał. A to co pisze nie odnosi się do krytyki domen które dałem do opinii a do działalności "rzeczoznawczej" paru z Was. Stąd uważam że opinie owszem ale próby jakichkolwiek wycen to totalne nieporozumienie....

Edited by yogipoz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umiejętność czytania ze zrozumieniem tematu postu jest jak widzę domeną ludzi naprawdę bardzo inteligentnych...Czy ja w temacie napisałem wycena czy ocena?

Bo dla mnie ta różnica jest bardzo istotna.

 

Wycena i ocena idą w parze. Skoro masz już kupca na tą domenę to dlaczego pytasz się nas o zdanie? Dlatego żeby mieć satysfakcję, że (jak twierdzisz) dostałeś ofertę na 1200 a ludzie tutaj wycenią Ci ją na 0 i się mylą?

 

Jeśli zatem pytasz o moją subiektywną (bo własną) opinię na temat domeny komorkowetelefony.pl to odpowiadam Ci, że ta domena mi się nie podoba, ma dziwną formę a ludzie po jej usłyszeniu w większości wypadków zapamiętają ją jako telefonykomorkowe.pl

Gdybym prowadził taką działalność to również nie chciałbym mieć takiej domeny, wolałbym poszukać czegoś innego albo stworzyć własną markę i pod nią się reklamować.

 

Nie twierdzę natomiast, że tej domeny nie da się sprzedać. Jak to już napisał pb: każda potwora znajdzie swego amatora.

 

 

Owszem. Tematyką tego Forum jest wycena i ocena. Z tym tylko że trudno prosić o wycenę kiedy cenę dyktuje prawo rynku a to prawo tak naprawdę dokonuje prawdziwej wyceny. Wielokrotnie wchodziłem na to forum jako gość czytając wyceny różnej maści mędrków. I niejednokrotnie zastanawiałem się dlaczego ludzie podcinają gałąź na której siedzą. Wiele tzw. wycen doprowadzało do tego że naprawdę dobre domeny szły za psi grosz a kiepskie za niezłe pieniądze. Wielokrotnie było tak że domeny wycenione na kwoty rejestracji szły za cenę wielokrotnie wyższą. A domeny wycenione przez Was na spore pieniądze spadały po pewnym czasie bo pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresował za kwotę proponowaną przez sprzedającego. Wycenić można z pewną dokładnością cenę metra kwadratowego mieszkania a nie szereg znaków czy slow. Z własnych doświadczeń powinniście wiedzieć że wielokrotnie coś co wydawało się Wam bezwartościowe sprzedawaliście za kasę której nigdy żadne z Was się nie spodziewał. A to co pisze nie odnosi się do krytyki domen które dałem do opinii a do działalności "rzeczoznawczej" paru z Was. Stąd uważam że opinie owszem ale próby jakichkolwiek wycen to totalne nieporozumienie....

 

Jednocześnie masz rację i nie masz racji. Wielokrotnie już na tym forum były też wyceny, które mniej więcej odpowiadały cenie zakupu domeny.

Każda wycena jest subiektywną opinią wyceniającego. Zatem jeśli poddajesz coś pod wycenę to musisz spodziewać się różnych opinii. I to tylko od Ciebie zależy co zrobisz z taką wiedzą. Możesz opinię uśrednić, możesz wziąć skrajną i za taką spróbować sprzedać, Twoja wola.

A to za ile sprzeda się domena zależy naprawdę od wieluuu czynników :rolleyes:

 

 

I na koniec takie spostrzeżenie:

 

Wielokrotnie wchodziłem na to forum jako gość czytając wyceny różnej maści mędrków.

 

Na to forum nie mogłeś wchodzić jako gość i czytać wycen w dziale "Wycena i Opinia", bo akurat ten dział jest niedostępny dla gości. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
już jest pierwsza oferta za 1200 zl. Ale poczekam...:rolleyes:

Jak to ktoś kiedyś napisał na forum: bierz forsę i w nogi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
już jest pierwsza oferta za 1200 zl. Ale poczekam... :rolleyes:

 

To zdradź nam proszę czy klient sam się zgłosił czy go znalazłeś? Jeśli tak to jak tego dokonałeś.

Trochę do myślenia odnośnie wyceny powinien dać Ci fakt, że nikt jej do tej pory nie zarejestrował. No chyba, że była zarejestrowana i złapałeś ją na opcję :P

Pisanie, że masz ofertę na 1,2k niczego nie zmieni w subiektywnej ocenie każdego z nas. Jeśli naprawdę wierzysz, że jest tyle warta to masz rok czasu żeby to sobie udowodnić. :P

 

Co do domeny to nawet tego 1,2k nie jest warta. Wątpię abyś znalazł kogoś chętnego nawet na 500 zł.

 

komorkowetelefony.pl jakoś wyjątkowo nie pasują. Zresztą ktoś jużź pisał, że większość osób i tak zapamięta telefonykomorkowe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją wypowiedź oddzieliłem od tematu opinii na temat domen komórkowe. Jak już napisałem wyżej. Wasze opinie na ten temat ok. Wycena nie. A żeby to sprawdzić wywalę je dzisiaj na Allegro choć to niekoniecznie dobre miejsce do tego typu transakcji...nawet jeśli dostanę mniej niż to co koleś chciał dać to i tak żadna strata ale jeśli dostaną więcej niż ją wyceniliście, będzie to kolejny dowód na to że wszelkie próby wycen można o kant dupy rozbić

 

 

....Jednocześnie masz rację i nie masz racji. Wielokrotnie już na tym forum były też wyceny, które mniej więcej odpowiadały cenie zakupu domeny.

Każda wycena jest subiektywną opinią wyceniającego. Zatem jeśli poddajesz coś pod wycenę to musisz spodziewać się różnych opinii. I to tylko od Ciebie zależy co zrobisz z taką wiedzą. Możesz opinię uśrednić, możesz wziąć skrajną i za taką spróbować sprzedać, Twoja wola.

A to za ile sprzeda się domena zależy naprawdę od wieluuu czynników :rolleyes:

 

Skuteczność 10% procentowa to żadna skuteczność.Gdyby chirurgowi udawało się 10% operacji to chyba już dawno przestałby być chirurgiem. Większośc trafień dotyczy domen 2 i 3 literowych...Czym więcej liter większy gnój...

A co do wyceny...Tak jak napisałem wyżej...prosiłem o ocenę nie wycenę...

 

 

 

 

....Na to forum nie mogłeś wchodzić jako gość i czytać wycen w dziale "Wycena i Opinia", bo akurat ten dział jest niedostępny dla gości. :P...

 

wchodziłem jako gość w sensie nicku kolegi, to miałem na myśli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na to forum nie mogłeś wchodzić jako gość i czytać wycen w dziale "Wycena i Opinia", bo akurat ten dział jest niedostępny dla gości. :P

dobre :rolleyes:

 

jezeli w ciagu kilkudziesieciu minut od zakupu domeny komorkowetelefony.pl dostales oferte na 1,2k to do konca tygodnia spokojnie dociagniesz do 100k, a wtedy kup sobie domene antyrakietowatarcza.pl i juz bedziesz bogaty

Share this post


Link to post
Share on other sites

yogipoz, jesteś przykładem zaślepienia twórcy przekonanego o wybitności swego dzieła :rolleyes: Typowy syndrom odrzucenia, który zaobserwowałem na wielu forach na całym świecie, ktoś twierdzi, że twoja domena jest :P a ty się miotasz i obrażasz ludzi, którzy wydali nieprzychylne opinie. Jeśli nie wiesz jakimi regułami rządzi się rynek domen to postudiuj więcej.

Domena jest warta tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Ani grosza więcej. Ludzie, którzy wydali swoje opinie opierają się na swoich doświadczeniach i obserwacjach rynku. Jeśli nie szanujesz tych uwag to zamiast na forum, idź wylewać swoje żale do baru.

 

ps. komórkowetelefony.pl :P

 

samochodowesalony.pl jest wolna , rejestruj

danychkopiowanie.pl jest wolna , rejestruj

wierzytelnoscigielda.pl jest wolna , rejestruj itp....

 

masz duże pole do popisu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zdradź nam proszę czy klient sam się zgłosił czy go znalazłeś? Jeśli tak to jak tego dokonałeś.

Trochę do myślenia odnośnie wyceny powinien dać Ci fakt, że nikt jej do tej pory nie zarejestrował. No chyba, że była zarejestrowana i złapałeś ją na opcję :rolleyes:

Pisanie, że masz ofertę na 1,2k niczego nie zmieni w subiektywnej ocenie każdego z nas. Jeśli naprawdę wierzysz, że jest tyle warta to masz rok czasu żeby to sobie udowodnić. :P

 

Co do domeny to nawet tego 1,2k nie jest warta. Wątpię abyś znalazł kogoś chętnego nawet na 500 zł.

 

komorkowetelefony.pl jakoś wyjątkowo nie pasują. Zresztą ktoś jużź pisał, że większość osób i tak zapamięta telefonykomorkowe.pl

 

 

Klient prowadzący serwis i sprzedaż tel. który zastrzegł że domena musi zawierać słowa komórka i telefon , nieważne w jakiej konfiguracji. Jednymi słowy domena wzięta pod zamówienie kolesia do kwoty 1500 zł... Domena trafiona przypadkiem jako wolna.

Ale jak już napisałem pierdzielę kasę, za to sprawdzę ją na allegro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×