Jump to content
pb

10% ;-)

Recommended Posts

Jakoś nikt o tym nie trąbi, oficjalnego komunikatu też nie widziałem, a tymczasem od co najmniej kilku dni na sedo nie ma już minimalnej kwoty prowizji dla domen .pl, tylko 10% od każdej transakcji (o ile domena jest zaparkowana na sedo). W końcu nie trzeba będzie odrzucać dobrych ofert na słabe domeny tylko dlatego że po odliczeniu prowizji nic by nie zostało. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dobra wiadomość :lol: szkoda że tak póżno i za ostatnią sprzedaż na Sedo z 200 zostało mi 150 Eurasów ... :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobra wiadomość :lol: szkoda że tak póżno i za ostatnią sprzedaż na Sedo z 200 zostało mi 150 Eurasów ... :>

 

 

Kamila z Sedo twierdzi ze bylo to powiedzane na akcji domen w Krakowie, podczass jej wykladu;)

 

Pewnie nie uzwazaliscie;)

 

 

Mi przypadkiem udalo sie juz sprzedac po nizszej prowizji, mialem pierwsza oferte - ale przez prowizje nie oplacalo mi sie sprzedawac, oferta wygasla i nastepna juz oferta byla z nizsza prowizja, tylko 10% bez minimalnej kwoty 50euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kamila z Sedo twierdzi ze bylo to powiedzane na akcji domen w Krakowie, podczass jej wykladu;)

Potwierdzam - Kamila wspominała, że znoszona zostaje minimalna prowizja od aukcji na Sedo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamila na MD mówiła że *będzie* zniesiona minimalna prowizja, ale nie było żadnej informacji że już *jest*.

Że *będzie* zniesiona, to było mówione już w styczniu na SM, "pewnie nie uważaliście". :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzam - Kamila wspominała, że znoszona zostaje minimalna prowizja od aukcji na Sedo.

 

Kto uważnie słuchał ten wie :) Kto patrzył na Kamilę "maślanymi oczkami" a nie słuchał tego co mówi ten się teraz obudził ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc minimalna prowizja ze sprzedaży domen .pl zaparkowanych w Sedo została zniesiona w zeszłym miesiącu – dla tych domen prowizja wynosi teraz 10% ceny sprzedaży. Dla domen u nas nie zaparkowanych minimalna prowizja została zniesiona na 50 Euro.

 

http://www.sedo.de/services/prices.php3?tr...&language=e

 

Więc zapraszam do kupowania, sprzedawania i parkowania :).

 

Kamila

Share this post


Link to post
Share on other sites
A więc minimalna prowizja ze sprzedaży domen .pl zaparkowanych w Sedo została zniesiona w zeszłym miesiącu – dla tych domen prowizja wynosi teraz 10% ceny sprzedaży. Dla domen u nas nie zaparkowanych minimalna prowizja została zniesiona na 50 Euro.

Miło, że polska domena nareszcie znalazła się w jednym rzędzie z takimi domenami jak .com, .de czy .eu ;) Możemy się teraz cieszyć lepszymi warunkami prowizyjnymi niż np. dla domen .fr czy .ca :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie co do tych 10%, czy ta stawka dotyczy również domen sprzedawanych za krocie? Np. przy sprzedaży za 100k pobierają 10k!!! Mam jedną taką domenę-perełkę (comka) i zastanawiam się czy wystawiać ją na sedo

Edited by x1000

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie co do tych 10%, czy ta stawka dotyczy również domen sprzedawanych za krocie? Np. przy sprzedaży za 100k pobierają 10k!!! Mam jedną taką domenę-perełkę (comka) i zastanawiam się czy wystawiać ją na sedo

Nie. Lepiej wystaw na di.pl. Tu prowizji nie pobierają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety di.pl chyba jest zbyt mało popularne aby sprzedać domenę za dobrą cenę a moje domena raczej jest kierowana na rynek amerykański.

 

To ile pobierają prowizji dla droższych domen? Jest gdzieś tabelka dostępna ze stawkami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No 100k pln to raczej może nie, ale przeważnie na sedo domeny schodzą drożej od forumowej wyceny ;) Na razie jeszcze się zastanawiam czy sprzedawac czy poczekać aż kryzys się skończy w USA i wtedy sprzedawać. Póki co nazwa domeny to moja słodka tajemnica. Fraza jest krótka i baaardzo często używana w języku angielskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×