Jump to content
Konrad

Czy się różni przechwycenie domeny od opcji na domenę?

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem czy różni się usługa przechwycenia domeny za 30zł od usługi założenia opcji na domenę za 32zł. Przecież zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wybieram domenę, którą Dropped ma monitorować i złapać dla mnie w momencie zwolnienia. Więc jak to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku opcji na domenę, domena trafia prosto do Ciebie, bez aukcji, bez niepewności z tym że domenę złapie ktoś inny. Jak dodasz ją na licytację, możliwe że spodoba się nie tylko tobie, a cena skoczy ostro do góry :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bardzo rozumiem czy różni się usługa przechwycenia domeny za 30zł od usługi założenia opcji na domenę za 32zł. Przecież zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wybieram domenę, którą Dropped ma monitorować i złapać dla mnie w momencie zwolnienia. Więc jak to jest?

 

Po

1. Dropped.pl może nie przechwycić domeny ;)

2. Nawet jak dropped.pl przechwyci domenę może ona trafić na aukcję gdzie cena jej nie skończy się na 30 zł :D

 

I myślę, że było już wałkowane wielokrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde no to teraz już kompletnie nie rozumiem :D Wiem, że przechwytując domenę może trafić ona na aukcję jeżeli jest więcej zainteresowanych. Ale po co w takim razie przechwytywać, skoro można wziąć opcję i niczym takim się nie martwić? ;) Na czym polega różnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurde no to teraz już kompletnie nie rozumiem :D Wiem, że przechwytując domenę może trafić ona na aukcję jeżeli jest więcej zainteresowanych. Ale po co w takim razie przechwytywać, skoro można wziąć opcję i niczym takim się nie martwić? ;) Na czym polega różnica?

Tym, że dodanie do przechwycenia nic nie kosztuje. A zakup opcji to ~ 30 - 40 zł ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej chodzi o to, że jak już wiesz, że spada - i możesz dodać do przechwycenia - to już raczej nie założysz opcji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi tez o to ze Opcje mozesz zalozyc na domene ktora jest aktualnie zarejestrowana i nie masz pewnosci ze ona wygasnie - przechwycenia mozesz uaktywnic dopiero wtedy kiedy domena juz jest w okresie wygasania po nieoplaceniu przez abonenta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej chodzi o to, że jak już wiesz, że spada - i możesz dodać do przechwycenia - to już raczej nie założysz opcji :D

No fakt ;) Chyba o to właśnie chodziło ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi tez o to ze Opcje mozesz zalozyc na domene ktora jest aktualnie zarejestrowana i nie masz pewnosci ze ona wygasnie - przechwycenia mozesz uaktywnic dopiero wtedy kiedy domena juz jest w okresie wygasania po nieoplaceniu przez abonenta smile.gif

 

No i wszystko teraz jasne, trzeba było tak od razu! ;) Dzięki za wytłumaczenie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
jezeli na domenie jest opcja to czy jest mozliwosc kupna przez inna osobe?

 

przeczytałem parę razy ale nia bardzo rozumiem co próbujesz przekazać...

 

jeżeli na domenie jest opcja i domena spada to trafia do właściciela opcji. On ma prawo do ponownej rejestracji domeny.

 

Dobranoc

Share this post


Link to post
Share on other sites
jezeli na domenie jest opcja to czy jest mozliwosc kupna przez inna osobe?

 

opcja ma zastosowanie tylko wtedy jak domena wygaśnie, więc w niczym nie przeszkadza, zawsze możesz próbować kupić domenę, nawet w okresie wygasania, jak znasz właściciela

Share this post


Link to post
Share on other sites
opcja ma zastosowanie tylko wtedy jak domena wygaśnie, więc w niczym nie przeszkadza, zawsze możesz próbować kupić domenę, nawet w okresie wygasania, jak znasz właściciela

domena wygasla 10.11.2008 i jest opcja - moge ja kupic czy juz nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

możesz do daty "expiration date:" od aktualnego właściciela, gdyż może on do tej daty przedłużyć domenę na kolejny okres, możesz podać nazwę domeny i kontakt mailowy tutaj, bo jest szansa, że jest na forum, i sam przedłuża przez opcję

 

jeżeli domena już wygasła, to za późno, ale z tego co piszesz to raczej jest w okresie wygasania (15 dni), i dopiero wygaśnie

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo możesz kupić od nowego/starego właściciela po zrealizowaniu opcji, co za różnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena wygasla 10.11.2008 i jest opcja - moge ja kupic czy juz nie?

nie wiem czy dobrze kojarzę :D ale wydaje mi się, że szukasz właściciela opcji na Twoje domeny i zdaje mi się, że to ja właśnie założyłem te opcje, jeżeli chcesz to napisz na PW nazwy tych domen to odstąpię opcje

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×