Jump to content
ricoo

sprawa do sądu???

Recommended Posts

Dla mnie oczywistym jest, że wina leży po stronie sprzedawcy i też nie rozumiem takiej postawy innych osób. Dla mnie to jest zwykłe oszustwo świadomie wystawiona aukcja bez dokładnego opisu i stawianie klienta przed faktem dokonanym w przypadku wygrania auklcji w dodatku takich sytuacji jest na pęczki ... to że nie ma informaciji o cesji czy authinfonie może oznaczać w żadnym wypadku, że potencjalny nabywca ma się domyślić, że chodzi wyłącznie o cesje domeny na warunkach obecnego rejestratora, ba czasami nawet nie jest napisane u jakiego rejestratora jest domena wykupiona i na jakich warunkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wg mnie trafił swój na swego.

 

Większą winą obarczył bym jednak kupującego, gdyż wszelkie niejasności wyjaśnia się przed zakupem/licytacją.

Allegro ma ku temu odpowiednie mechanizmy ("Zadaj pytanie sprzedającemu"). Jest tez o tym wzmianka w przytoczonym przez kogoś powyżej punkcie regulaminu Allegro.

 

Ja omijam niejasne aukcje szerokim łukiem, podobnie też takie, gdzie odpowiedzi na zadane pytanie mnie nie satysfakcjonują.

Proste i wydawałoby się logiczne rozwiązanie.

Edited by kreatiff

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie oczywistym jest, że wina leży po stronie sprzedawcy i też nie rozumiem takiej postawy innych osób. Dla mnie to jest zwykłe oszustwo świadomie wystawiona aukcja bez dokładnego opisu i stawianie klienta przed faktem dokonanym w przypadku wygrania auklcji w dodatku takich sytuacji jest na pęczki ... to że nie ma informaciji o cesji czy authinfonie może oznaczać w żadnym wypadku, że potencjalny nabywca ma się domyślić, że chodzi wyłącznie o cesje domeny na warunkach obecnego rejestratora, ba czasami nawet nie jest napisane u jakiego rejestratora jest domena wykupiona i na jakich warunkach.

Daleko tu do świadomego oszustwa. Faktycznie, mógł wspomnieć o cesji (i wyłącznie o niej). Jednak jeśli nie było mowy o wydaniu kodu authinfo to na prawdę ciężko się spodziewać że będzie on gratis.

 

Dopisek, kod authinfo po dopłacie 100 zł netto odstraszy większość potencjalnych kupujących (jeśli domena w cenie 50 zł)

 

Tak jest nauczka na przyszłość, żeby opis aukcji zawierał komplet informacji, co do przekazania domeny jak i utrzymania.

Na pewno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za OT ( w tym wątku poznaliście już moje zdanie i jest ono niezmienne ):

W związku z oczekiwaniem na 3-tysięcznego użytkownika forum, chciałbym zapytać jak to jest, że kreatiff jest użytkownikiem nr 3 300 ?

Chwilę mnie nie było przy klawiaturze ale czyżbym tych 305 przegapił ?

:)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daleko tu do świadomego oszustwa. Faktycznie, mógł wspomnieć o cesji (i wyłącznie o niej). Jednak jeśli nie było mowy o wydaniu kodu authinfo to na prawdę ciężko się spodziewać że będzie on gratis.

 

Dlaczego? Przecież wydanie kodu authinfo jest bezpłatne – taka jest norma, patologią jest pobieranie za niego opłat, czy wobec tego do każdej aukcji należy z góry podchodzić jako patologicznej? Bo ja wolę jednak za normę przyjąć normę...

 

Dopisek, kod authinfo po dopłacie 100 zł netto odstraszy większość potencjalnych kupujących (jeśli domena w cenie 50 zł)

 

Dlatego zapewne sprzedający tę informację zataił, tym bardziej kupiec ma uzasadnione pretensje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego? Przecież wydanie kodu authinfo jest bezpłatne – taka jest norma, patologią jest pobieranie za niego opłat, czy wobec tego do każdej aukcji należy z góry podchodzić jako patologicznej? Bo ja wolę jednak za normę przyjąć normę...

 

* nie dotyczy nazwa.pl :)

 

i pewnie jeszcze paru innych rejestratorów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro jednak metoda ta jest stosowana przez drugiego co "wielkości" rejestratora domen .pl na rynku to już nie do końca można mówić o normie bezpłatności kodu authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doszliśmy do porozumienia. Tak jak wczesniej pisałem: Wina leży po obu stronach.

Teraz wiem, że opis aukcji musi być dokładniejszy (dla świętego spokoju).

Mimo to dzięki za pomoc. :)

Widzę, że temat poruszył znaczną część użytkowników. Dlatego wszystkim radzę robić dokładny opis aukcji, zaoszczędzicie sporo nerwów.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze ze obyło się bez cyrku, gośc pewnie czyta di.pl ;)

Napewno czyta ;) w końcu "siedzi w tym biznesie" ;)

 

Jeszcze raz dzięki za wsparcie i przydatne rady.

Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×