Jump to content
umberto

Kup sobie .eu.pl!

Recommended Posts

W sumie to do kącika humoru domenowego się nadaje.

 

Ktoś poobserwował to forum najwidoczniej lub nie wiem, skąd wyczaił moje domeny .eu i taki oto liścik otrzymałem (macham do tego tajemniczego (nie)znajomego :D )

 

Dzień dobry.

 

Zauważyłem, że ma Pan zarejestrowanych trochę adresów w domenie .eu

Zapraszam jednocześnie do zarejestrowania adresów w domenie eu.pl

Cena przed rabatem: 50 zł + VAT 22%/na rok/ za domenę.

Adresy w rozszerzeniu eu.pl niżej wymienione są wolne:

 

[tutaj są moje domeny .eu]

 

I inne.

Pragnę zwrócić uwagę, że Polacy często się mylą i dodają .pl w adresie.

Zapytania można wysłać na email:

domeny@eu.pl

Konrad Rajczakowski

 

EU.PL , AEROBIK.PL

 

No to się nieźle uśmiałem.

 

Niestety, nie interesuje mnie ta oferta subdomen-mutantów. Ale "jak byłem jeszcze mały", hehe, to miałem taką jedną nazwę w darmowej domenie .de.vu (przyznaje się bez bicia :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z cennika:

 

2. Domeny ze złotej kolekcji. sš to domeny tzw. adresy intuicyjne (popularne) np: auto.eu.pl Ceny ustalane indywidualnie dla każdej z domen.

 

3. Domeny do wynajęcia

 

Domeny nie przeznaczone do rejestracji, jedynie do wynajecia.

Posiadajš pelnš funkcjonalno�ć domen rejestrowanych.

 

np: www.nieruchomosci.eu.pl - przedmiotem najmu jest "www".

 

Uwaga: domeny do wynajęcia - nie mogš być sprzedawane stronie trzeciej.

 

Ceny ustalane indywidualnie dla każdej z domen.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakaś porażka jest.. widzicie gdzieś adres siedziby / numer telefonu? Skoro sprzedają "domeny" to dlaczego się nie przedstawią? Chciałbym widzieć w tym temacie wypowiedź właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakaś porażka jest.. widzicie gdzieś adres siedziby / numer telefonu? Skoro sprzedają "domeny" to dlaczego się nie przedstawią? Chciałbym widzieć w tym temacie wypowiedź właściciela.

 

Przedstawia się w regulaminie :D

Sam pomysł dość ciekawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakaś porażka jest.. widzicie gdzieś adres siedziby / numer telefonu? Skoro sprzedają "domeny" to dlaczego się nie przedstawią? Chciałbym widzieć w tym temacie wypowiedź właściciela.

 

dane firmy sa podane w regulaminie, chociaż nie jest to zgodne z wytycznymi ustawy prawo telekomunikacyjne. Jak bede nastepnym razem przelotem w Poznaniu, to nie omieszkam zajrzec na ul. Taczaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś poobserwował to forum najwidoczniej lub nie wiem, skąd wyczaił moje domeny .eu i taki oto liścik otrzymałem (macham do tego tajemniczego (nie)znajomego :D )

 

A dostałeś w ogóle zapytanie o zgodę na przesłanie oferty czy tak Ci ktoś spamem pojechał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dostałeś w ogóle zapytanie o zgodę na przesłanie oferty czy tak Ci ktoś spamem pojechał :D

 

no w sumie tak jak wkleiłem, tak otrzymałem. żadnego pytania o zgodę na przesłanie oferty nie było

Share this post


Link to post
Share on other sites
no w sumie tak jak wkleiłem, tak otrzymałem. żadnego pytania o zgodę na przesłanie oferty nie było

 

Tak przy okazji w sumie zapytałem. :D

 

Pamiętasz ten temat:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=13763...ary+po+mailingu

 

:)

 

EDIT:

A wracając do Twoich domen .eu to może ma "znajomego" u Twojego rejestratora?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dla domainera wydaje się to śmieszne, ale jakieś mniejsze firmy czy osoby prywatne pewnie się skuszą. Zwłaszcza jak pozostałe domeny będą zajęte.

 

Z tym dopisywaniem po .eu.pl się zgadzam. Nie mam statystyk, ale nie raz widziałem jak moi znajomi tak dopisują.

 

EDIT: jak widać "biorą" http://www.google.pl/search?q=site%3Aeu.pl :D

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
dane firmy sa podane w regulaminie, chociaż nie jest to zgodne z wytycznymi ustawy prawo telekomunikacyjne. Jak bede nastepnym razem przelotem w Poznaniu, to nie omieszkam zajrzec na ul. Taczaka :)

 

Mam nadzieje, że to nie właściciel EU.PL (w sumie czas się nie zgadza chyba)

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy To nie powstało pod wpływem co.nl?

 

Nie, to funkcjonuje od ~2006 już.

 

 

Większość tych domen byłą chyba kupiona przez pomyłkę, bo ich odpowiedniki .eu są wolne, a przecież dużo tańsze.

A więc nie tylko niektórzy wpisują .pl po .eu odruchowo, ale nawet przy rejestracji nie rozróżniają tych domen. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość tych domen byłą chyba kupiona przez pomyłkę, bo ich odpowiedniki .eu są wolne, a przecież dużo tańsze.

A więc nie tylko niektórzy wpisują .pl po .eu odruchowo, ale nawet przy rejestracji nie rozróżniają tych domen. :D

No to ja już nie wiem co o tym myśleć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość tych domen byłą chyba kupiona przez pomyłkę, bo ich odpowiedniki .eu są wolne, a przecież dużo tańsze.

 

Może po prostu kiedyś były darmowe? :D

 

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale "jak byłem jeszcze mały", hehe, to miałem taką jedną nazwę w darmowej domenie .de.vu (przyznaje się bez bicia :) )

 

Nie ty jeden. Tych domen sa miliony. Znajomy to prowadzi. 2-3 lata temu jakies 10% wszystkich websites w niemczech mialo te koncowke. Jak widac niektorzy zrozumieli co oznacza DNS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×