Jump to content
wiciu

Przejęcie zarezerwowanej domeny *.pl

Recommended Posts

Witam,

Zainteresowała mnie pewna domena *.pl Sprawdziłem i się okazało że jest zarezerwowana. Chciałbym ją przejąć w momencie jak osoba, która ją zarezerwowała nie zapłaci. Jak to zrobić? Nigdy tego nie robiłem więc najlepiej instrukcje krok po kroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz poczekać cierpliwie, aż rezerwacja (losowy okres kilkunastu dni, w praktyce 14) "wygaśnie".

"Po tym okresie wróci do puli wolnych nazw" - żeby było właściwiej i standardowo ;). ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak necik napisał w Dropped "możesz też zarejestrować domenę, która wygasa po okresie rezerwacji". Nie musisz czekać aż będzie "wolna".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w Dropped to kosztuje 30zł (o ile nikt sie nie dołączy) a normalnie to 90gr. np w Home ;)

 

 

no tak, ale nie ma nic za darmo. Powiedzmy, że jest to taka opłata za spóźnialstwo z wiekszą gwarancją na złapanie domenki niż czekanie z zegarkiem w reku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech Cię ręka Boska trzyma z dala od moich rezerwacji ! ;) hehehehe

A tak szczerze mówiąc to mozna było porezerwować, porejestrować bardzo dużo moich rezerwacji ponieważ od 2-3 tyg. nie miałem czasu by je odnowić.

 

Siedzenie i pilnowanie końca rezerwacji to nie za fajna sprawa // sam tego nie praktykuje ale są i tacy co TAK zdarzylo mi się kilka razy że ktoś upilnował jakąś moja rezerwację Ja je odnawiam z przesunięciem kilkugodzinnym lub jednodniowym ew 2 dniowym

 

Lepiej jest przechwycić np

Ja to robię na zlapane.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×