Jump to content
Alex

Jak działa "opcja na nazwe domeny"

Recommended Posts

Płacisz, a potem siedzisz i czekasz. Jeśli w ciągu trzech lat domena wygaśnie (ktoś jej nie przedłuży), to jest rezerwowana dla ciebie i wystarczy że ją opłacisz (dlatego trzeba tego pilnować). Jeśli nie, to opcja wygasa (pieniądze oczywiście nie są zwracane) i możesz – albo ktoś inny – założyć nową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czu jak utworze opcję na domene na której już opcja jest utworzona to decyduje metoda kto pierwszy ten lepszy? czy wedlufg daty zgloszenia opcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kazda domene moze byc zlozona tylko jedna opcja.

 

Nalezalo by dodac na kazda ISTNIEJACA domene .Bowiem pamietam jeszcze czasy kiedy mozna bylo zakaldac opcje na domeny nazwijmy je w interpretacji NASK "nieistniejace". Napewno wiekszaosc z was pamieta ze kiedys nask zezwalal na zakladanie opcj na zawieszone domeny ?Teraz jesli domena zaczyna wisiec to juz gapa, nie zalozy sie opcje a kiedys tak mozna bylo przez caly okres kiedy domena byla zawieszona w celach reklamacyjnych. Ale to taka dygresja bo mi sie przypomnialo jak kiedys bylo smiesznie jak co niektorzy specjalnie na swoich domenach czekali do ostatniego dnia i mieli ubaw z tych ktorzy kladli opcje. Sam ma takie dwie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli jak założe opcję to zostanę pierwszym w kolejce i na 100% ją dostanę jezeli nie zostanie przedłużona. Tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak

A właśnie że nie. Trzeba jąopłacić do 2ch tygodni bo w cenie opcji poza 'monitoringiem' nie ma ceny rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz zacznę może trochę inną bajkę, gdzie są najtańsze opcje na domenę? ;)

Z tego co się orientowałem to active24.pl - 183zl az.pl - 200zl...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Domeny.pl jest za 165 zł ;)

netto czyli drogo.

 

Mnie sie podoba Active (domenytanio.pl) 150 netto czyli tyle i bierze NASK, kto ma taniej ten doplaca ;) Taka polityka jest dobra poniewaz zarobek bedzie po uaktywnieniu opcji pod czas rejestracji domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
active24.pl - 183zl

Brutto...

 

az.pl - 200zl...?

Netto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie że nie. Trzeba jąopłacić do 2ch tygodni bo w cenie opcji poza 'monitoringiem' nie ma ceny rejestracji.

 

no tak, ale ogólnie rzecz biorac nie muszęsię martwić ż opłaciłem opcję i po wygasnięciu domena nie będzie mi zaoferowana. Zgadza się ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×