Jump to content
cech

witam

Recommended Posts

Forum to obserwuje od dosyć dawna, dopiero teraz zdecydowałem się na nim czasem udzielać. Zajmuję się "amatorsko" domenami od 1997 roku. Na koncie kilka sukcesów, ale też porażek. Sukcesy, to posiadane domeny .com i .pl o których nie chce pisać, być może część z nich ujawnię przy okazji. Niektóre z nich to najwyższa półka. Porażki... no cóż, tez mam na koncie. W przypadku jednej z domen padłem ofiarą pierwszych w USA przejęć, z tym, że w moje przejęcie na pewno zaangażowany był, nieistniejący już zresztą, host (dziś wykupienie jego domeny to dla mnie jak pierdnięcie). Nie miałem wtedy możliwości, żeby się sądzić, ale to nauczyło mnie jednego. Nigdy nie patrzę na to, gdzie tanio można zarejestrować i utrzymywać domenę, tylko jaką firma ma reputację. Nie wstydzę się tego przejęcia, bo takie coś dotknęło przecież kiedyś wyszykiwarkowe guru (nie było jeszcze google) - altavistę.

O życiu prywatnym nie będę tutaj pisał, zależy mi na anonimowości. Nie szukam porad (chyba sam mógłbym napisać książkę o rynku domen) ale czasem widzę tutaj ciekawe dyskusję w których chcę brać udział.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj cech !

 

Osoba, która ma 12-letnie peelki musi budzić ciekawość innych, zwłaszcza jeśli w jej zasobach są prawdziwe 'górnopółkowce'.

 

Przy okazji gratuluję twórcom tego forum gdyż jeszcze chwila i nie zabraknie tu nikogo, kto potrafi wnieść coś ciekawego do tej społeczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj cech !

 

Osoba, która ma 12-letnie peelki musi budzić ciekawość innych, zwłaszcza jeśli w jej zasobach są prawdziwe 'górnopółkowce'.

 

12 lat temu nie było takie proste zarejestrowac domene .pl. Nie kazdy mogl to zrobic, trzeba bylo spelnic jakies kryteria, ktorych wtedy nie spelnialem. Ale .com mozna bylo rejestrowac do woli na szczescie :P i juz wtedy bylo to tansze, niz .pl.

Ciekawe, czy ktos pamieta jeszcze te czasy. Moja najstarsza domena .pl aktualnie jeszcze posiadana to 1999 rok.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam :P

 

Moja najstarsza domena .pl aktualnie jeszcze posiadana to 1999 rok.

 

O jejku, prawdziwy dinozaur! Pochwalisz sie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taką cichą nadzieję, że nauczę się od Ciebie czegoś ciekawego, a dyskusje na forum zyskają dużo w warstwie merytorycznej.

 

Witamy serdecznie!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekaw jestem tych Twoich perełek, zważywszy na czas od jakiego się "bawisz" w domeny. :D

 

Witam na forum! ;)

 

Witam ;)

 

O jejku, prawdziwy dinozaur! Pochwalisz sie?

 

Jakby kolega cech od tego momentu zamilkł :P

 

Pozdrawiam oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby kolega cech od tego momentu zamilkł ;)

 

Pozdrawiam oczywiście.

 

Trudno cos powiedziec nie wchodzac na forum ;)

Mowilem, ze zajmuje sie tym amatorsko i nie siedze na codzien jak wy z jezorem wywieszonym obstewujac, co sie dzieje. Nikt nie musi w to wierzyć, ale mam kilka naprawde dobrych domen (generyków) ale nie czuję nie czuje potrzeby domenowego ekshibicjonizmu, z ktorego najwieksza ucieche ma chyba urzą*d skarb*owy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam tak doświadczonego domainera :blink: Mógłbyś się więcej udzielać na forum, to moglibyśmy się czegoś od Ciebie nauczyć i posłuchalibyśmy też chętnie historii jak to kiedyś było ;)

 

12 lat temu nie było takie proste zarejestrowac domene .pl. Nie kazdy mogl to zrobic, trzeba bylo spelnic jakies kryteria, ktorych wtedy nie spelnialem. Ale .com mozna bylo rejestrowac do woli na szczescie i juz wtedy bylo to tansze, niz .pl.

 

Niestety - zostało tak do dziś.. ehh.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×