Jump to content
Szymon80

popełniłem błąd ?

Recommended Posts

Witam.

 

trochę się chyba zapędziłem i zarestrowałem domenę która moze sprawić mi kłopot. Ale o ocenę tego chcę was poprosić.

 

Moje domeny o które się martwię to

 

officesystem09.pl

officesystem09.com

 

 

office system 2009 jest to następca MS OFFICE 2007.

szczerze powiem ze mam pietra trochę, czy to nie narusza imienia znanej z tworzenia dziur firmy.

 

Pod podobną domeną " microsoftoffice07.com " istnieje "sklep" sprzedający oprogramwanie MS OFFICE 2007. Chciałem tą domenkę moją nieszczęsną, sprzedać na SEDO (pod warunkiem ze ten produkt wyjdzie w tym roku) albo zaparkować na sedo.

 

Proze o poradę i uspokojenie mojego ducha :)

Edited by Szymon80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę problemu.

 

Dopiero po przeczytaniu twojego postu do końca przyszło mi do głowy, że może chodzić o MS OFFICA ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proze o poradę i uspokojenie mojego ducha :)

 

generalnie dopóki nie zaparkujesz tej domeny na hasło "MS office, software itp." i dopóki nie będą się pojawiac reklamy MS Office lub dopóki w jakikolwiek inny sposób nie wykorzystasz domeny do np. sprzedazy produktów Microsoftu, wszystko jest OK.

 

Pytanie na logikę - skoro nie chcesz miec zadnych problemów, to po co w ogóle rejestrujesz rzekłbym, problematyczna nazwę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopiero po przeczytaniu twojego postu do końca przyszło mi do głowy, że może chodzić o MS OFFICA ;D

 

 

to nie chodzi o MS OFFICe jak napisałeś, to chodzi o NOWY produkt Office System 2009.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
generalnie dopóki nie zaparkujesz tej domeny na hasło "MS office, software itp." i dopóki nie będą się pojawiac reklamy MS Office lub dopóki w jakikolwiek inny sposób nie wykorzystasz domeny do np. sprzedazy produktów Microsoftu, wszystko jest OK.

 

Pytanie na logikę - skoro nie chcesz miec zadnych problemów, to po co w ogóle rejestrujesz rzekłbym, problematyczna nazwę?

 

a jak będę chciał sprzedać tą domenę na sedo ? albo AM ?

 

 

Ewentualnie jak można zrezygnować z tej domeny ? jak ją usunąć ?

Edited by Szymon80

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadków koncernów rejestracja znaku zaczyna się przed wprowadzeniem produktu na rynek. Pyzatym istnieje tzw. ochrona znaku z wystawienia tzn. od pierwszego zaprezentowania produktu na targach. Ponadto ta nazwa będzie (po wejściu programu na rynek) nazwą powszechnie znaną a nawet renomowaną, a co za tym idzie będzie silniej chroniona. Znak renomowany jest chroniony szerzej niż normalny znak, czyli nie tylko w zakresie towarów konkurencyjnych. Widzę takie ryzyko, że niezależnie od tego czy zaparkujesz stronę czy nie wykorzystasz domeny właściciel znaku ma prawo go chronić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×