Jump to content
Alex

Polskie domeny IDN

Recommended Posts

Nie wiem jak tu się sprawa przedstawia i z rezerwą podchodze to IDN ale musze się przyznać że

lepiej dmuchac na zimne. Od momentu uruchomienia IDN sprzedaz statycznie idzie w góre.

Nie wiem ile polskich domen rejestruje się z polskimi znakami ale wiem ze Chińczycy wykupuja prawie wszystko.

To samo Rosjanie i Francuzi.

 

dla przykładu, niedawno москва.com poszłaza $16000

 

 

Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co znaczy to slowo po rusku ?

moskwa

 

co do tematu: to uważam, że Chińczycy i Rosjanie wykupuja te domeny, poniewaz maja inny cały alfabet... my (Polacy) mamy tylko nasze pl-literki, a to chyba troche za malo, zeby wywolac taki boom na IDNy

 

PS.ja inwestuje w IDNy, ale jak narazie zyskuje 2, 3x reg fee... (nie to zebym sie jakos tym martwil ;-) )

 

pozdr.

tom_net

 

EDIT: TO NIE FAIR! pb juz 2gi raz mnie wyprzedzil (On wie o co chodzi :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy zna ktoś jakiś sensowny portal, stronę firmową etc. postawioną wyłącznie na domenie z ogonkami?

Myślę, że ludzie to kupują, ale raczej wyłącznie pod przekierowania itp. Nie chce mi się wierzyć że tego typu adresy się przyjmą. No, może kilka, ale reszta to wyrzucone pieniądze - przynajmniej w perspektywie kilku najbliższych lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

innym wielkim problemem, jest posiadać serwis firmowy na polskim IDN, gdyż teraz wszyscy, mali i duzi mamy kontrachentów z zagranicy no i jak tu skierować gościa na stonę z ogonkiem np łódź.pl klient wyląduje na stronie konkurencji lodz.pl bo nie sądze że będzie chciał sobie zainstalować polską klawiaturę.

uważam że chociażby z tego powodu, IDNy nie odegrają większej roli poza lokalnym przekierowaniem do domeny bez polskich znakow.

jest nas ok 10 razy mniej niż piszących cyrylicą i 30-40 razy mnie niż chińczyków. większe nacje mają większy rynek lokalny dlatego ich IDNy mają wzięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
innym wielkim problemem, jest posiadać serwis firmowy na polskim IDN, gdyż teraz wszyscy, mali i duzi mamy kontrachentów z zagranicy no i jak tu skierować gościa na stonę z ogonkiem np łódź.pl klient wyląduje na stronie konkurencji lodz.pl bo nie sądze że będzie chciał sobie zainstalować polską klawiaturę.

uważam że chociażby z tego powodu, IDNy nie odegrają większej roli poza lokalnym przekierowaniem do domeny bez polskich znakow.

jest nas ok 10 razy mniej niż piszących cyrylicą i 30-40 razy mnie niż chińczyków. większe nacje mają większy rynek lokalny dlatego ich IDNy mają wzięcie.

 

Święte słowa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×