Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

I ma to zmienic rada miasta czy rada gminy? Nim zabierzesz głos zastanów się więcej niż jeden raz, potem pisz.. :)

 

napisałem ogólnie zeby u nas cos takiego wprowadzić :o

podałem ogólny pomysł ale oczywiscie ktos musiał zabłysnąć i pochwalic sie znajomoscią ustawy o której wszyscy wiemy...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to jest skutek podobny do eksmisji? bo nie znam...za to wiadomym mi jest jednak ze jesli lokatorowi zostanie wypowiedzona umowa najmu lokalu z zasobow miasta to lokator moze ze spokojem mieszkac jeszcze ladnych pare lat...i miec w d...owe wypowiedzenie...co jest codziennoscia. Od ustanawiania przepisow dotyczacych eksmisji jest Sejm a nie rady miast i dzielnic...i nie wydaje mi aby przez najblízsze 100 lat cos sie zmienilo w tej materii...

 

 

Bazyli, czy przeczytałeś dokładnie to co napisałem? W treści artykułu jak wół stoi temat lokalu socjalnego [no może nie wyrażono się tak dokładnie ale na pewno użyto terminu "najemca socjalny" . I ja do tego tematu socjalnego nawiązałem.

 

Skutek podobny oznacza fakt, że koleś któremu Gmina nie przedłużyła na następny okres [powodów może być wiele] umowy najmu na lokal socjalny - nie może w tym lokalu przebywać, mieszkać.

 

Czy zgadzasz się z tym, ze jeśli ktoś nie ma umowy najmu dot. konkretnego lokalu [umowa wygasła w zw. z okresem, na który została zawarta] to raczej mieszkać tam nie może? Tzn. może ale nielegalnie.

 

 

 

I jeszcze jedna rzecz. Niezależnie od trwania umowy najmu na lokal socjalny, jeśli gość się awanturuje, jest uciążliwy dla lokatorów to Gmina, Dzielnica [lub Gmina na wniosek Radu Dzielnicy] może najzwyczajniej w Świecie "przenieść" delikwenta do miejsca o rzeczywiście bardzo nie tylko obniżonym ale bardzo niskim standardzie czyli faktycznie do jakichś slamsów na obrzeżach Gminy [nieruchomości należących do zasobów Gminy].

 

Na lokale socjalne z zasobów Gminy czeka bardzo wiele rodzin. Porządnych rodzin ale np: już po wyrokach eksmisji związanych z 3 letnim okresem wypowiedzenia w przypadkach przejmowania lokali przez prywatnych właścicieli. Np. biednych rodzin [samotne matki z kilkorgiem dzieci itp.] , które nie stać jest na lokal z zasobów Gminy z maksymalnie wysokim czynszem.

 

Wówczas awanturujący się delikwent jest "usuwany" z lokalu socjalnego a na jego miejsce może "wejść' naprawdę odpowiednia rodzina.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie zmieni sie to na wiosne i zwolni sie duzo mieszkan po cwaniaczkach wykorzystujących system

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
prawdopodobnie zmieni sie to na wiosne i zwolni sie duzo mieszkan po cwaniaczkach wykorzystujących system

 

Jeśli tak, to bardzo dobrze. To znaczy, że kwestia zostanie jeszcze bardziej "pogłębiona" bo ja napisałem o tym co aktualnie w Polsce obowiązuje.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli tak, to bardzo dobrze. To znaczy, że kwestia zostanie jeszcze bardziej "pogłębiona" bo ja napisałem o tym co aktualnie w Polsce obowiązuje.

niby jest dzis taka mozliwosc żeby uciążliwego delikwenta przesiedlic, ale wiesz dobrze ze jest zbyt malo mieszkan aby to funkcjonowało.

Te zmiany o których pisalem tycza bardziej tych którzy nagminnie nie płacą czynszu, bardzo często sie zdaża ze jednoczesnie jest to tzw "element", który wszystkich i wszystko ma za nic

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
niby jest dzis taka mozliwosc żeby uciążliwego delikwenta przesiedlic, ale wiesz dobrze ze jest zbyt malo mieszkan aby to funkcjonowało.

Te zmiany o których pisalem tycza bardziej tych którzy nagminnie nie płacą czynszu, bardzo często sie zdaża ze jednoczesnie jest to tzw "element", który wszystkich i wszystko ma za nic

 

 

Uwierz mi - funkcjonuje. Delikwenci "przesiedleni" otrzymują miejsca w lokalach o bardzo, bardzo niskim standardzie. Właściwie, są to slumsy. Często na obrzeżach gmin.

 

Dotyczy to zarówno lokatorów "rozrabiających" jak i nie płacących czynszu. Często jest to ten sam "element".

 

Problem jest inny: "przesiedlanie" lokatorów, których nie stać z jakichś powodów na opłacenie czynszu socjalnego nawet, czyli zwyczajnie ubogich [osoby starsze, wykluczone społecznie w jakichś sposób] w miejsca, do których "przesiedlony" zostaje "element".

 

To jest horror dla uczciwych ale biednych i słabych ludzi, mieszkających od teraz często pośród bezczelnej hołoty i padającej ich ofiarą. Dosłownie.

 

 

Jestem przeciwnikiem tworzenia gett. Jeśli są one tworzone, to nie można "wrzucać" do jednego worka wraz z bezczelną i częstą zwyrodniałą hołotą osób, których "winą" jest jedynie to, że mają zbyt mały dochód aby opłacić na czas swój czynsz. Te biedne osoby wychowują dzieci, kształcą je, pracują, płacą podatki a poprzez zamieszkanie w gettach są niesłusznie traktowane jak współnależące do rodzin patologicznych.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisałem ogólnie zeby u nas cos takiego wprowadzić :)

podałem ogólny pomysł ale oczywiscie ktos musiał zabłysnąć i pochwalic sie znajomoscią ustawy o której wszyscy wiemy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tusk podnieca sie prezydencją w Unii, a tymczasem...

 

http://niezalezna.pl/14714-wymyslili-sposob-na-kryzys

 

Nie potrzeba wojen, by panowac nad innymi krajami :rolleyes: Wystarczy sprowokowac kryzys... A nasz "ryś" ma jeszcze czelnosc mowic, ze to bardzo dobre. Nie sledze ostatnio polityki, ale ciekaw jestem, co na to brytole? Czy tez tak ochoczo popieraja ten pomysl? Bo oprocz Polski, to jedyny kraj bez Euro, ktory ma jeszcze cos do powiedzenia w EU.

 

[edit]

http://www.rynek-kolejowy.pl/26570/Ani_na_...ni_na_drogi.htm

hehehe bez komentarza :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na rozluznienie emocji ;-)

 

 

Kocie ruchy Fedak - bezcenne ;-) Zelichowski tez wypadl rewelacyjnie :-) Muzyczka calkiem calkiem...

 

Nomen omen, nie wiedzialem, ze Pawel Nastula jest ludowcem ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
miało byc tak pięknie a jest jak zawsze...

 

BTW: moze to nie do konca trafione, ale wydaje mi sie ze ziscily sie częściowo plany Hitlera - władza nad Europą

 

Cos w tym jest. Niby nikt nas nie zmusza jak za wojny, ale juz zaczyna byc widoczne niewolnictwo i rase panow :) Nawet jezyki narodowe licza sie coraz mniej, bo chcacy dostac prace, trzeba biegle wladac przynajmniej angielskim, a coraz bardziej widoczne sa wymagania dot. j. niem. I to w wiekszosci na stanowiskach, gdzie takowa znajomosc jezykowa nie jest konieczna. Waluta tez juz jest jedna, nad ktora panowanie maja Niemcy. Czyli euro zastapilo marke niemiecka. Jedynie wspolna polityka zagraniczna nie istnieje. Przyklad ostatnich tygodni i historii z blokada europejskich warzyw. Polska w mysl jednosci europejskiej nie chciala umizgiwac sie Rosji, jednakze wiele krajow, ktorym zniesiono blokade wczesniej, poczlapalo do Moskwy, przez co mieli otwarta rosyjska granice. Na zewnatrz wciaz licza sie poszczegolne kraje, aczkolwiek nikt ze slabymi nie gada, wiec licza sie tylko Niemcy, Francuzi i Brytole. Aczkolwiek ci ostatni jedynie w USA, bo u ruskich juz nie.

 

Ale i sami popelniamy bledy. Chociazby z NordStream. Powinnismy sie przylaczyc do najsilniejszych, a nie machac szabelka. Twierdzilismy, ze wybudujemy sobie swoj gazociag Odessa Brody. Ukraincy dociagneli swoja czesc prawie do samej granicy z Polska, za to my tylko klapiemy od dwoch dekad o tym projekcie. Gdybysmy wybudowali sobie ten gazociag juz dawno temu, to moglibysmy jeszcze na tym zarabiac i przy okazji moze Niemcy nie musieliby budowac NS.

 

Inny przyklad, to chociazby obecna kampania wyborcza, gdzie zero merytoryki. Pamietam lata 90te, gdzie wiecej dowiedzialem sie z programu "Forum" w ciagu 30min, niz obecnie przez kilka tygodni kampanii wyborczej :/

 

narody sa coraz bardziej oglupiane, by latwiej manipulowac cholota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Świetne :-)

 

No nawet ;-)

 

A tak z ciekawosci - kogo poprze JKM? ;-P

 

Z innej beczki - ciekawe ile Palikot wydaje na kampanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a tak mi się przypomniało ... Taśmy, które prawie 30 lat leżały na półkach Wytwórni Filmów Dokumentalnych ukryte pod tytułem: "Budowa cukrowni w ..."

 

 

Cz. 1 http://www.youtube.com/watch?v=WWT5IP5x8Rs...feature=related

 

Cz. 2 http://www.youtube.com/watch?v=JjhjeH17_mI

 

Cz. 3 http://www.youtube.com/watch?v=Hz_MBfjFyMs&NR=1

 

-----

 

Edit:

 

Dołożę jeszcze tematycznie, rozmowę z Krzysztofem Wyszkowskim:

 

 

 

 

 

1.

 

2.

 

3.

 

4.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejzalem przed chwila "debate" w TVP 1 i ... totalna zenada. Prowadzacy bardziej nadawaliby sie do "Domowe przedszkole" bo o prowadzeniu debaty nie mieli zielonego pojecia. Druga sprawa, to stronniczosc. A najbardziej co udezalo po oczach, to dyskryminowanie Biedronia z Ruchu Palikota. W kilku momentach wyraznie bylo widac, ze Ruch Palikota jest niemile widziany. Gdy inni sie przekrzykiwali, badz wciaz powtarzali to samo, to bylo ok, a gdy tylko Biedron zabieral glos, to go uciszano, ze albo krzyczy, albo sie powtarza. To nie pierwszy program/spotkanie, gdzie wszelakie partie - nawet te planktonowe, jak PJN oraz prowadzacy wyraznie chca zagluszyc Ruch Palikota.Jedynie JKM kilka tyg. temu mial odwage rzeczowo porozmawiac. Reszta unika go jak ognia, pomimo, ze Palikot nie przynosi zadnych akcesoriow, w wiekszosci gada rzeczowo, jest kulturalny...

 

Czyzby naprawde politycy zaczeli sie bac Ruchu Palikota? Prawda w oczy zaczyna kolec? A co Wy myslicie?

 

Zeby nie bylo - to nie agitacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyzby naprawde politycy zaczeli sie bac Ruchu Palikota? Prawda w oczy zaczyna kolec? A co Wy myslicie?

oczywiscie ze tak jest... dla nich ideałem jest aby tylko oni sie pokazywali bo wtedy nikt inny nie ma szans zawalczyc w wyborach

 

ludzie wybierają tych co widzą w tv

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • NatGeo.pl   Zapraszamy do udziału w aukcji domeny z ruchem - NatGeo.pl Link do aukcji: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606498/ Koniec aukcji w środę, 15 maja, o godzinie 20:00  
    • Jutro zakończenie aukcji
    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×