Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Urząd podatkowy (IRS) poddawał specjalnym kontrolom grupy konserwatywne, m.in. związane z ruchem Tea Party.

 

Jak pisze w poniedziałek "Washington Post", z 298 organizacji pozarządowych wybranych do szczegółowej kontroli przez IRS aż 72 miały w nazwie "Tea Party", a 13 słowo "patriot" (patriotyczny). Dodatkowej kontroli IRS miały też podlegać te organizacje pozarządowe, które krytykowały rząd za nadmierne wydatki lub których celem było "edukowanie Amerykanów o konstytucji USA".

 

Według "Wall Street Journal" audyt ujawnia, że o tych niewłaściwych praktykach wiedzieli wysokiej rangi pracownicy IRS już od połowy 2011 roku, czyli na rok przed zapewnieniami ówczesnego szefa IRS Douglasa Shulmana w Kongresie, że urząd podatkowy nie namierzał grup konserwatywnych.

 

Tak więc wiadomo po co czerwonym są potrzebne podatki dochodowe, po to by nękać nimi swoich przeciwników, to samo jest w Polsce. Inaczej dawno byłyby zmienione przez inne podatki, bardziej efektywne, ale cóż przecież walczą z bezrobociem, nakładając karę za pracę.

 

Natomiast służy temu, by karać spec-kontrolami firmy, które ośmieliłyby się wspierać jakieś „wywrotowe” organizacje. Dlatego wielu przedsiębiorców mówi, że może nas wesprzeć pieniędzmi – ale pod warunkiem, że nikomu o tym nie powiemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprawdzie suchar, ale można poczytać... Szczególnie horaś111 powinien przeczytać :P

[...]

 

 

Także z dedykacja Horacemu. Jedno z ostatnich politycznych ujęć człowieka u władzy, na/dla, którego pracuje.

 

Zaobserwowane nie tylko okiem reżysera Macieja Pawlickiego:

 

http://wpolityce.pl/artykuly/53957-maciej-pawlicki-zdjecie-ktore-mowi-wszystko-kim-jest-tusk-i-jakie-sa-jego-relacje-w-putinem-strach-i-sluzalczosc-nigdy-nie-sfotografowaly-sie-lepiej

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także z dedykacja Horacemu. Jedno z ostatnich politycznych ujęć człowieka u władzy, na/dla, którego pracuje.

 

Zaobserwowane nie tylko okiem reżysera Macieja Pawlickiego:

 

http://wpolityce.pl/artykuly/53957-maciej-pawlicki-zdjecie-ktore-mowi-wszystko-kim-jest-tusk-i-jakie-sa-jego-relacje-w-putinem-strach-i-sluzalczosc-nigdy-nie-sfotografowaly-sie-lepiej

Wydawało mi się, że kiedyś (może to Ty, a może inny użytkownik z forum, nie mogę niestety znaleźć linku) był tutaj postowany link do artykułu na Wykopie, jak się robi fotografię tłumu wg Agory czyli jak z dużego eventu zrobić mały, nic nie znaczący evencik odpowiednio manipulując obrazem.

Zaprawdę, nie jestem zwolennikiem Tuska, ale ta fotografia to ewidentna manipulacja, taka sama jak tamten "kurs fotografowania". Sam dobrze wiesz, że możesz zrobić takie zdjęcie, na którym ktoś w danej chwili będzie wyglądał jak naćpany albo pijany. Mogę zaraz zapostować takie zdjęcie np. Kudryckiej albo Cejrowskiego zrobione niedawno. Tylko po co. Kultura fotografowania wymaga, aby takie zdjęcia usunąć. No ale bezpardonowe szuje są wszedzie - tu akurat w wydaniu prawicy.

 

Mogłeś tez zapodać takie zdjęcie tytułem uzupełnienia o Tusku-wasalu.,

 

Ja mógłbym wrzucić takie zdjęcie z podpisem: "Pedofilska miłość kwitnie na całego":

 

Tylko po co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydawało mi się, że kiedyś (może to Ty, a może inny użytkownik z forum, nie mogę niestety znaleźć linku) był tutaj postowany link do artykułu na Wykopie, jak się robi fotografię tłumu wg Agory czyli jak z dużego eventu zrobić mały, nic nie znaczący evencik odpowiednio manipulując obrazem.

Zaprawdę, nie jestem zwolennikiem Tuska, ale ta fotografia to ewidentna manipulacja, taka sama jak tamten "kurs fotografowania". Sam dobrze wiesz, że możesz zrobić takie zdjęcie, na którym ktoś w danej chwili będzie wyglądał jak naćpany albo pijany. Mogę zaraz zapostować takie zdjęcie np. Kudryckiej albo Cejrowskiego zrobione niedawno. Tylko po co. Kultura fotografowania wymaga, aby takie zdjęcia usunąć. No ale bezpardonowe szuje są wszedzie - tu akurat w wydaniu prawicy.

No to zabawmy się. Weźmy pierwszy z brzegu artykuł na gazeta.pl dotyczący J.Kaczyńskiego. Na głównej stronie jest obecnie jako druga wiadomość dnia: 'Kaczyński raczej nie wystartuje na prezydenta'. Straci prestiż?. Tutaj jest link do galerii towarzyszącej temu artykułowi. Należy wskazać choćby 3 z umieszczonych tam 10-u, na których Kaczyński nie ma głupiej miny, rozdziawionych oczu, otwartej gęby... Niech to, wskaż chociaż jedno, które jest zgodne z jakąkolwiek sztuką i kulturą fotografowania. Nawet na pierwszym zdjęciu z Komorowskim, gdzie w takiej sytuacji fotografuje się obie osoby z przodu, Kaczyński stoi bokiem. U agory takie zagrywki to jest po prostu chleb powszedni. Tak jak Kaczyński nie jest z mojej bajki, to tego typu manipulacje mnie brzydzą.

 

Mogłeś tez zapodać takie zdjęcie tytułem uzupełnienia o Tusku-wasalu.,

 

Ja mógłbym wrzucić takie zdjęcie z podpisem: "Pedofilska miłość kwitnie na całego":

W żadnym z tych zdjęć nie ma nic zdrożnego. Co innego jest zrobić głupie zdjęcie, a co innego debilny komentarz do niego. W galerii wyżej masz manipulację zdjęciem, niżej, w twoich przykładach, mamy manipulację komentarzem całkowicie nieadekwatnym do tego, co na zdjęciu. Gdyby tak opisywać zdjęcia jak ty, to galeria ze spotkania rodzinnego, którego uczestnicy składając sobie życzenia całują się w policzki, musiałaby mieć tytuł "Orgii stulecia". :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

W odpowiedzi, podpiszę się pod powyższym komentarzem Dehy.

 

Biegły "okiem" czyli reżyser Maciej Pawlicki uzasadnił to o co mu chodzi przytaczając tę akurat fotkę. Krótko mówiąc, opisywane zdjęcie jest wg niego kompatybilne z polityczną linią działania premiera Tuska. Do kompletu możnaby jeszcze faktycznie dodać wspomnianą przez Ciebie "dżentelmenską" fotkę pana Premiera z panią Kanclerz. Całość, obrazować będzie politykę zagraniczną realizowaną przez obecnego Premiera Polski.

 

Oczywiście, zdjęcie o którym rozmawiamy, mogłoby zostać wstawione np. w jakiś krotochwilny kontekst.

Maciej Pawlicki odebrał je dosłownie i uznał, że sprawa jest poważna. Miał do tego prawo a podeprzeć się może choćby i koncepcją decydującego momentu, Henri Cartier-Bresson'a [fotografa i reportażysty].

 

--------------------------------------------------

 

... a tutaj troszkę z innej beczki, o tym, co ma do powiedzenia pan Wojciech:

 

 

----------------------------------------------

 

Edit:

jesteśmy jeszcze w NATO czy już w ZBIRze+PL?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-putin-polecil-fsb-zawarcie-porozumienia-o-ws,1,5521175,wiadomosc.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

... a tutaj troszkę z innej beczki, o tym, co ma do powiedzenia pan Wojciech:

 

 

...

Bredzisław Komoruski :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także z dedykacja Horacemu. Jedno z ostatnich politycznych ujęć człowieka u władzy, na/dla, którego pracuje.

 

Zaobserwowane nie tylko okiem reżysera Macieja Pawlickiego:

 

http://wpolityce.pl/artykuly/53957-maciej-pawlicki-zdjecie-ktore-mowi-wszystko-kim-jest-tusk-i-jakie-sa-jego-relacje-w-putinem-strach-i-sluzalczosc-nigdy-nie-sfotografowaly-sie-lepiej

 

Poczułem się jakbym czytał jakiś ohydny, stalinowski paszkwil. Zawsze wiedziałem, że GaPol i jej satelity typu wpolityce.pl to lustrzane odbicie Wyborczej i jej przybudówek(tylko wróg inny), ale do takiego manipulatorstwa to się chyba nigdy wcześniej nie posuwano.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczułem się jakbym czytał jakiś ohydny, stalinowski paszkwil. Zawsze wiedziałem, że GaPol i jej satelity typu wpolityce.pl to lustrzane odbicie Wyborczej i jej przybudówek(tylko wróg inny), ale do takiego manipulatorstwa to się chyba nigdy wcześniej nie posuwano.

 

Ponieważ jest to w istocie polityka a nie zabawa dla grzecznych dziewczynek.

Im bliżej wyborów, tym będzie bardziej bezpardonowa.

 

Niemniej, nikt nikomu skojarzeń nie odbierze. Mnie to zdjęcie się również "kojarzy" i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ jest to w istocie polityka a nie zabawa dla grzecznych dziewczynek.

 

To już nie jest polityka, tylko oszołomstwo polegające tylko i wyłącznie na ekstremalnym nakręcaniu emocji dwu grup nieświadomych ludzi i napuszczaniu ich na siebie jak psów na walce przez dwie polityczne mafie niczym nie różniące się od siebie poza retoryką.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już nie jest polityka, tylko oszołomstwo polegające tylko i wyłącznie na ekstremalnym nakręcaniu emocji dwu grup nieświadomych ludzi i napuszczaniu ich na siebie jak psów na walce przez dwie polityczne mafie niczym nie różniące się od siebie poza retoryką.

 

W każdym razie, fotografowi PAP gratuluję ujęcia.

Do komentarza dedykowanego Horacemu dodam jeszcze uśmiech. Na osłodę :), bo - jeśli wierzyć sondażom - szykują się dla jego formacji ciężkie czasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktoś spamował tym na usenecie, więc postanowiłem zerknąć...

 

 

Trochę już czerstwe, ale wiele w tym racji jest...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziemkiewicz niepotrzebnie interesuje się islamem i mówi Cameronowi co ma robić w kwestii wyznawców tej religii. Ziemkiewicz powinien zainteresować się pewnymi kwestiami bliższymi jego religii... i np. napisać o pedofilii w kościele, o pijanych księżach unikających odpowiedzialności po spowodowaniu wypadków, powinien pisać o nowej matematyce, wg której tyle relikwii JPII krąży po świecie, że jak by tak wszystko razem złożyć, to byś się okazało,że było pięciu janów pawłów drugich o posturze słonia, Ziemkiewicz powinien napisac, dlaczego wbrew Konstytucji wiszą krzyże w kościołach i urzędach, dlaczego Kościół nie posiada kas fiskalnych w zakrystiach i czy zwykłą organizacja pozarządowa też może liczyć na ziemię z 99-procentową bonifikatą, jak przestępcza struktura mafijna zwana kościołem katolickim. To są tematy dla Ziemkiewicza, a niech Ziemkiewicz nie zawraca sobie dupy islamem, z którym prawdopodobnie nigdy nie miał styczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Po co tracisz czas na forum, które czytają Polaczki? Chcesz kogoś nawrócić na germanofilie? Polskość jest chora. Uważaj, bo się jeszcze pobrudzisz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co tracisz czas na forum, które czytają Polaczki? Chcesz kogoś nawrócić na germanofilie? Polskość jest chora. Uważaj, bo się jeszcze pobrudzisz :)

Ja nikogo nie próbuję nawracać na germanofilię. Niepotrzebnie tworzysz sobie świat równoległy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikogo nie próbuję nawracać na germanofilię.

 

zgadza się, ty po prostu ciągle opowiadasz o swoich problemach z psyche, w kółko o tej ...filii, wreszcie jest wytłumaczenie twoich problemów,

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Ktoś taki jak Piłsudski byle nie socjalista jak Piłsudski ;) [...]

 

A propos ... i polityki jagiellońskiej, Międzymorza ...

Geopolityka Haleckiego:

http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fpowrot-do-jagiellonow-geopolityka-oskara-haleckiego-

 

----

Piłsudski, ówczesna endecja a wywiad sowiecki ..:

http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/427037,marszalek-pilsudski-kontra-wywiad-sowiecki-nowe-fakty-historyk-prof-mariusz-wolos-dla-dziennik-pl.html

 

---------------

 

"Jak KGB obaliło komunizm":

http://dorzeczy.pl/jak-kgb-obalilo-komunizm/

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×