Jump to content
Sign in to follow this  
kwalejko

Jak byście postąpili?

Recommended Posts

Około 2 tyg. temu na allegro kupiłem pewną domenę. Potwierdziłem 2 razy chęć zakupu domeny. Jednocześnie poprosiłem uzytkownika, o podanie konta do przelewu. Domena kosztowała grosze. Najprawdopodobniej osoba ta chce wycofać sie ze sprzedarzy, bo całkiem się nie odzywa.

Co byście w takiej sytuacji zrobili.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie masz jakiegoś innego sposobu na kontakt z tą osobą? Spróbuj na jakiś inny sposób, jeśli się nie uda to nic więcej Ci nie pozostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zależałoby mi na domenie, to zrobiłbym wszystko, by ją odzyskać.

smut dobrze radzi, spróbuj zadzwonić, wysłać list, a jak nie to zgłoś to do allegro

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, jakoś nie zauważyłem, że to o Allegro chodzi. Tutaj sprawa się dramatycznie zmienia, gdyż zawarliście wiążącą umowę. Masz przecież jego dane - dostałeś w e-mailu potwierdzającym zawarcie transakcji. Uderz i do niego prywatnie i do Allegro. Daj znać jak się sprawa potoczyła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu chodzi o handlarza domen, który jest na tym forum.

 

za bardzo ich nie lubisz, może dlatego nie chce sprzedać :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu chodzi o handlarza domen, który jest na tym forum.

 

Jak to brzmi "handlarza domen", normalnie jak obraza. A ty chyba zapominasz, że sam jesteś "handlarzem domen", w każdym razem usiłujesz być sprzedając swoje domeny :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz, że kontaktowałeś się z tą osobą 2 razy - skontaktuj się jeszcze raz - jak jest telefon to zadzwoń.

Napisz bardziej ostro, że 3 raz już się piszesz i prosisz o szybki kontakt w tej sprawie, a w przeciwnym wypadku będziesz inaczej dochodził swych roszczeń.

Ludzie czasmi coś odkładają na później i zapominają dlatego warto im przypominać i być nawet trochę nachalnym.

Sam czasem coś przegapiam, ale nigdy nie robie tego celowo - raczej przez gapiostwo lub nadmiaru innych prac - jak ktoś się upomina to staram się jak najszybciej wyjaśnić sprawę.

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszesz, że kontaktowałeś się z tą osobą 2 razy - skontaktuj się jeszcze raz - jak jest telefon to zadzwoń.

Napisz bardziej ostro, że 3 raz już się piszesz i prosisz o szybki kontakt w tej sprawie, a w przeciwnym wypadku będziesz inaczej dochodził swych roszczeń.

Ludzie czasmi coś odkładają na później i zapominają dlatego warto im przypominać i być nawet trochę nachalnym.

Sam czasem coś przegapiam, ale nigdy nie robie tego celowo - raczej przez gapiostwo lub nadmiaru innych prac - jak ktoś się upomina to staram się jak najszybciej wyjaśnić sprawę.

 

Dzięki netkurier, zrobię tak jak piszesz.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślę napisz do niego lub zadzwoń a jak to nie poskutkuje napisz do allegro, wtedy to oni do niego napiszą i może to pomoże. Masz przecież dowód wygranej aukcji na poczcie więc na pewno ją dostaniesz tylko teraz zależy czy odda Ci ja normalnie czy będziesz musiał się z nim przysłowiowo szarpać(dostać ją za pomocą osób trzecich).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krzysztof przypomniałeś mi swoim postem, że ja wylicytowałem domenę na allegro ok. 2 miesiące temu. Potwierdziłem 5 razy chęć kupienia domeny, jednocześnie poprosiłem uzytkownika, o podanie konta do przelewu. Najprawdopodobniej osoba ta (użytkownik tego forum) chce wycofać sie ze sprzedaży, bo całkiem się nie odzywa. Sprawdziłem dzisiaj, właścicielem domen jest już kto inny. Domena została sprzedana, lub spadła i została przechwycona. Nie zapłaciłem za domenę bo nie dostałem odpowiedzi na jakie konto przelać pieniądze. Jednak transakcja na allegro została zawarta. Czy mam prawo domagać się wywiązania z umowy zawartej na allegro, chociażby po to żeby nieuczciwy sprzedawca zaniechał swoich praktyk ?

 

P.S. Jestem przekonany że chodzi o tego samego użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W grę wchodzi kwota około 3zł, a domenka jest z potencjałem. Więc czy z takim czymś iśc do sądu?

Za 3 PLN to jest niska szkodliwość czynu. Nawet na policji by zgłoszenia nie przyjęli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W grę wchodzi kwota około 3zł, a domenka jest z potencjałem. Więc czy z takim czymś iśc do sądu?

 

 

Wraz z zakończeniem aukcji, pomiędzy wygrywającym licytację a sprzedającym automatycznie zawiązuje się umowa cywilno-prawna.

Allegro nie pomoże Ci zapewne wyegzekwować od sprzedającego podania nr konta i cesji domeny na Ciebie, ale prawdopodobnie zawiesi konto sprzedającego.

 

Użerać z nieuczciwym sprzedającym niestety musisz się sam, allegro umywa od tego ręce, z resztą nie dziwię się bo nie mają prawnie takiego obowiązku.

 

Kierujesz sprawę z powództwa cywilnego ( na wniosek pokrzywdzonego) i taką sprawę masz z góry wygraną.

Pytanie tylko czy stracony czas i pieniądze na sądzenie się jest opłacalny w Twoim przypadku.

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krzysztof przypomniałeś mi swoim postem, że ja wylicytowałem domenę na allegro ok. 2 miesiące temu. Potwierdziłem 5 razy chęć kupienia domeny, jednocześnie poprosiłem uzytkownika, o podanie konta do przelewu. Najprawdopodobniej osoba ta (użytkownik tego forum) chce wycofać sie ze sprzedaży, bo całkiem się nie odzywa. Sprawdziłem dzisiaj, właścicielem domen jest już kto inny. Domena została sprzedana, lub spadła i została przechwycona. Nie zapłaciłem za domenę bo nie dostałem odpowiedzi na jakie konto przelać pieniądze. Jednak transakcja na allegro została zawarta. Czy mam prawo domagać się wywiązania z umowy zawartej na allegro, chociażby po to żeby nieuczciwy sprzedawca zaniechał swoich praktyk ?

A ja miałem też sytuacje w drugą stronę. Sprzedałem domene na allegro za ok 2zł! i pisałem do kupującego żeby podał namiary do FV, podałem też namiary na przelew, pytałem czy chce cesje czy kody, ale on się nie odzywał więc sobie podarowałem. I domena spadła i nie doczekała się przepisania. Mi aż tak nie zależało, a jemu widocznie też kiepsko. Więc różnie to bywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krzysztof przypomniałeś mi swoim postem, że ja wylicytowałem domenę na allegro ok. 2 miesiące temu. Potwierdziłem 5 razy chęć kupienia domeny, jednocześnie poprosiłem uzytkownika, o podanie konta do przelewu. Najprawdopodobniej osoba ta (użytkownik tego forum) chce wycofać sie ze sprzedaży, bo całkiem się nie odzywa. Sprawdziłem dzisiaj, właścicielem domen jest już kto inny. Domena została sprzedana, lub spadła i została przechwycona. Nie zapłaciłem za domenę bo nie dostałem odpowiedzi na jakie konto przelać pieniądze. Jednak transakcja na allegro została zawarta. Czy mam prawo domagać się wywiązania z umowy zawartej na allegro, chociażby po to żeby nieuczciwy sprzedawca zaniechał swoich praktyk ?

 

P.S. Jestem przekonany że chodzi o tego samego użytkownika.

 

Co do ciebie to już raczej jest za późno trzeba było zająć się sprawą od razu po licytacji.

A co do sprawy Krzysztofa to tak jak pisałem zgłoś na allegro jak nadal nie będzie chciał przekazać domeny zgłoś sprawę o niedowiązanie umowy która została zawarta. A to że kwota jest taka mała nie ma znaczenia umowa to umowa. Pamiętam jak było głośno jak ktoś kupił samochód za grosze bo komuś się pomyliła kropka z przecinkiem i wyszła mała cena kup teraz i jakoś musiał sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do ciebie to już raczej jest za późno trzeba było zająć się sprawą od razu po licytacji.

Oczywiście że pierwsze próby kontaktu nastąpiły zaraz po licytacji. Kontaktowałem się poprzez formularze allegro, wysłałem również PW na DI (promował sprzedaż domeny na forum). Zero odzewu pomimo, że po wysłaniu informacji na PW był na forum tysiąc razy. Dziś podejrzałem sobie jego konto na allegro, jest zawieszone. Nie zależy mi aż tak bardzo na tej domenie, więc nie będę chodził po sądach :ph34r:. Zastanawiam się tylko jak kłamczuszka oduczyć takich zachowań.

 

netkurier wystawiłeś przedmiot i byłeś gotów go sprzedać za wylicytowaną kwotę 2 zł. Zachowałeś się OK. Odpuściłeś klientowi bo samo wysłanie cesji było by droższe, czasu na papierki nie liczę. Sam bym też odpuścił :D. Nie zmienia to faktu ze kupujący postąpił nieuczciwie. Jeśli się rozmyślił powinien Ci przesłać te 2 złote i odpuścić odbiór "towaru."

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może po prostu podasz nick Sprzedającego?

 

 

A ja mam inny problem, zupełnie odwrotna sytuacja. Sprzedałem dwie domenki na allegro w różnym czasie, otrzymałem zapłatę i kontakt się jakoś urwał, w jednej sytuacji domenę zakupiła firma. I teraz nie wiem co z tymi domenami zrobić, bo chciałbym robić cesję, wysyłałem maile a tu cisza ze strony kupującego już od kilku miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie:

Walczysz dla zasady czy dla domeny?

;)

Mam pomysł na zagospodarowanie tej domeny. Więc nie jest to walka po to aby walczyć. Mam nadzieję Szogun, że moja odpowiedź Cię usatysfakcjonowała. Zastanawiam się tylko, po co potrzebowałeś takiej informacji? Zresztą, ciekawość jest rzeczą ludzką. Gdyby jej nie było, świat by stanął w miejscu.

 

Ponadto, po tym poście dostałem od użytkownika który sprzedał mi domenkę pozytywną odpowiedź. Więc temat przynajmniej narazie jest już nieaktualny.

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×