Jump to content
p0zer

Googla AdSense dla domen

Recommended Posts

Jak będzie to ładnie działało, to pewnie przeniosę wszystkie swoje zaparkowane domeny do google. Dla mnie to będzie duża wygoda, zarobki będą się dopisywać do pozostałych z adsense i co miesiąc będzie jeden przelew.

 

Na razie zaparkowałem Kinomaniak.net , testuję i bawię sie kolorami .

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
i co miesiąc będzie jeden przelew.

Tylko że o ok. 2 tygodnie później :) Przynajmniej w DE tak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK. Więc wszystko już działa. IDN zaparkowany. Teraz czas na test. Zobaczymy jaka będzie klikalnośc, no i co najważniejsze to stawki, stawki, stawki... :)

 

Chyba mozna się spodziewać tylko wyższych niż na nd i sedo.

W końcu bez pośredników.

Wadą jest rzeczywiście brak kontaktu jak domainer zauważył.

Ale jeśli komuś będzie zależało na domenie to i tak znajdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba mozna się spodziewać tylko wyższych niż na nd i sedo.

W końcu bez pośredników.

Niekoniecznie stawki będą wyższe. Co prawda bez pośredników, ale trzeba pamiętać, że Google wypłaca większy procent firmom parkingowym, bo one dostarczają bardzo dużo ruchu. A jeden domainer na pewno tego ruchu będzie generował swoimi domenami znacznie mniej. Ale pożyjemy zobaczymy. Ja też potestuję i zobaczę, gdzie lepiej płacą..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niekoniecznie stawki będą wyższe. Co prawda bez pośredników, ale trzeba pamiętać, że Google wypłaca większy procent firmom parkingowym, bo one dostarczają bardzo dużo ruchu. A jeden domainer na pewno tego ruchu będzie generował swoimi domenami znacznie mniej. Ale pożyjemy zobaczymy. Ja też potestuję i zobaczę, gdzie lepiej płacą..

 

 

Pojawiające się na forach domenowych opinie osób testujących już od jakiegoś czasu ten system, wcale nie potwierdzają tego, że dochód uzyskiwany z tej formy parkingu jest wyższy . Opinie te dotyczą wprawdzie ruchu z DE i US, nie wierzę jednak, iż traffic z PL będzie przez Google lepiej opłacany .

Prawdopodobnie Google ogranicza również ilość domen (dla jednego konta), które mogą być w ten sposób zaparkowane do 750 .

Istnieje również spore zagrożenie utraty account Adsense, w momencie gdy parkowane są typosy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konfigurację opisałem na swoim blogu. W Dropped idzie to gładziutko, niestety trzeba by ustawiać dla każdej domeny z osobna.

U mnie kliki były średnio po 0.05$, gdzie na ND średnia była ok. 0.02$. Za kilka dni jak będzie więcej danych dam komentarz na blogu.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że w Adsense dla domen najlepiej będą miały dobre generyki z ruchem. Minusem tego wszystkiego jest brak jakiegokolwiek kontaktu z Adsense i ich kochane banowanie kont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jak tam ?

Czy po tygodniu parkowania w tym systemie , można już wyciągnąc jakiekolwiek wnioski odnoszące się do ruchu z Polski ?

Istnieje już jakaś skala porównawcza dla peelek zaparkowanych wcześniej w Sedo/ND ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie bardzo słaba klikalność - ilość klików nie przekroczyła liczby wszystkich moich palców :wacko:

Ale na IDN trafiłem dwa kliki za 0,73 dolara. Poza tym pozostałe średnio 0,02-0,06.

 

Lipa :/

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez kitu :lol: informacje o sprzedaży domeny powinny brać pod uwagę lub jakaś notatka od strony właściciela...

 

Zawsze można dać jakiś skrypt generujący jakąś treść i zarabiający na Google Adsense dla treści i to będzie to samo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie no i jak tam Adsense dla domen? od lutego coś się zmieniło? Jak klikalność, zarobki??? Zastanawiam się nad przeniesieniem części domen z NameDrive (przynajmniej tych polskich) --- dobra decyzja? czy nie warto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minusem tego wszystkiego jest brak jakiegokolwiek kontaktu z Adsense i ich kochane banowanie kont.
odpisuja, jeszcze mi sie nie zdarzyło żebym moje zapytanie pozostalo bez odpowiedzi
Zawsze można dać jakiś skrypt generujący jakąś treść i zarabiający na Google Adsense dla treści i to będzie to samo..
co ty nie powiesz, piszesz takie bzdury a za chwile będziesz się dziwił ze ban poleciał (przeczytaj dokładnie regulamin i nie wprowadzaj innych w błąd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z moich testów wynika, że domeny, które mają dużo wejść a mało kliknięć opłaca się przeparkować an Google

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z moich testów wynika, że domeny, które mają dużo wejść a mało kliknięć opłaca się przeparkować an Google

Jakiś screen? Jakieś staty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×