Jump to content
Sign in to follow this  
keyword

Nasza-klasa.mobi

Recommended Posts

moim zdaniem nasza-klasa będzie próbowała odkupić domenę, jeśli im się nie uda to postarają się zadziałać aby zamknąć serwis, a następnie albo przejmą sądowo domenę albo zrobią m.nasza-klasa.pl i po problemie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem moze byc afera. Chodzi tu glownie o to ze mozna ogladac profile bez logowania co moze przerazic niektorych uzytkownikow (chociaz wystarczy zalozyc bylejaki profil na nk zeby podgladac innych ale i tak trzeba sie zalogowac..)

No i nie czy korzystanie z wyrazenia "nasza-klasa" w domenie jest dozwolone....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli to zostalo zrobione bez porozumienia z N-K definitywnie nadaje sie na sprawe w sadzie.

 

 

Na 100% nie zostało to zrobione za porozumieniem NK.

Przeciez to od razu widac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taka prosbe, może warto, aby na przyszłośc każdy zakładający temat zrobił choćby screena co?

 

bo ja teraz mam info:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

 

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Wiec dalsza dyskusja toczy sie o tworze wirtualnym

 

To tak na przyszlosc. warto pomyslec o innych czytajacych watek. Strony sie pojawiaja strony znikaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem moze byc afera. Chodzi tu glownie o to ze mozna ogladac profile bez logowania co moze przerazic niektorych uzytkownikow

:lol:

najlepszy news od miesięcy

będzie się działo w "świecie trola"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za granicą już coś takiego się pojawiło: http://mylife.com , aczkolwiek trzeba się zarejestrować aby móc przeszukiwać profile osób które rejestrowały się na facebooku, myspacie, twitterze czy innych tego typu tworach.

Jak dla mnie nasza-klasa.mobi to dobra kopia tego projektu przeniesiona na polski grunt, tyle że w wykonaniu amatorskim...

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za granicą już coś takiego się pojawiło: http://mylife.com , aczkolwiek trzeba się zarejestrować aby móc przeszukiwać profile osób które rejestrowały się na facebooku, myspacie, twitterze czy innych tego typu tworach.

Jak dla mnie nasza-klasa.mobi to dobra kopia tego projektu przeniesiona na polski grunt, tyle że w wykonaniu amatorskim...

pzdr.

 

NIe wiem do czego odnoszisz swoją wypowiedź, bo z przypadkiem Nasza-Klasa.mobi nie ma ona nic wspolnego. Jasne, ze są różne serwisy gdzie w jednym miejscu możesz zebrac SWOJE i znajomych posty (np w POlsce Flaker.pl), uploady, wypowiedzi, komentarze. Ja np korzystam z FriendFeed.com. Są juz nawet pierwsze serwisy do synchronicznego uploadowania postów do wielu serwisow spolecznosciowych za jednym zamachem, co by sie nie logowac i wchodzic to na FaceBook to na MySpace to na Twitter aby wstawic ten sam post. Tylko ze to nie ma nic wspolnego z Nasza-Klasa.mobi, a Nasza-Klasa.mobi nie ma nic wspolnego z przedmiotem twojej wypowiedzi!

 

Jeśli Nasza-Klasa.mobi nie ma porozumienia z N-K co do wykorzystania dostepu oraz nie ma licencji na poslugiwanie sie nazwa, to dzialanie to jest nielegalne i nadaje sie do prokuratury.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 1. "nasza-klasa" - nie jest to nazwa zastrzeżona, więc nie widzę problemu.

Po 2. Przeglądanie profili bez rejestracji, logowania uważam to za dozwolone, ułatwia to dostęp do serwisu, jeżeli NK to się nie spodoba niech robią jakąś inną autoryzację użytkownika.

Nawiązując do tego, to dlaczego strony snajperskie do allegro nie zostały zamknięte?

Również korzystają z oprogramowania allegro, bez żadnej licencji.

Allegro nie ma nic przeciwko, ponieważ takiego typu działania, rozwijają serwis.

Nie wiem, czy takie coś jak nasza-klasa.mobi rozwija serwis, ale ułatwia dostęp do zasobów NK :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Po 1. "nasza-klasa" - nie jest to nazwa zastrzeżona, więc nie widzę problemu.

Masz rację w tym, że nie istnieje znak towarowy "nasza-klasa". Aczkolwiek istnieje słowny "nasza klasa" zarejestrowany we wszystkich możliwych klasach. Więc problem istnieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawiązując do tego, to dlaczego strony snajperskie do allegro nie zostały zamknięte?

Również korzystają z oprogramowania allegro, bez żadnej licencji.

Allegro nie ma nic przeciwko, ponieważ takiego typu działania, rozwijają serwis.

Nie wiem, czy takie coś jak nasza-klasa.mobi rozwija serwis, ale ułatwia dostęp do zasobów NK :)

 

Bert, Twoje porównanie nasza-klasa.mobi do snajperów Allegro jest bezzasadne. ;)

 

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ed...ndex.php?page=3

 

Allegro udostępnia API, co znaczy, że zezwala na zdalne wystawianie, licytowanie / sniping czy zarządzanie aukcjami oraz podgląd i zmianę danych ze swojego profilu (ale nie czyjegoś, bo inne dane są bardzo mocno chronione - możesz się o nich dowiedzieć tylko licytując w aukcji innej osoby). I na tym API oparte są programy do zarządzania aukcjami i licytowania / snipowania, co więcej Allegro na tym zarabia, bo pakiet komend, które umożliwiają zdalne licytowanie kosztuje 600 zł / pół roku. :lol:

 

Hurtowe rozpowszechnianie czyichś danych osobowych i zdjęć bez zgody tych osób, do tego wyciągniętych "na lewo" z serwisu (o ile tak jest, bo może mają zgodę), to moim zdaniem śliski temat i wcale bym się nie zdziwił, gdyby sprawa nasza-klasa.mobi zakończyła się w sądzie. :P

 

Zresztą już:

 

Przerwa techniczna

 

Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy właściciel zagląda tu na forum, jak tak to pozdrawiam. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po 1. "nasza-klasa" - nie jest to nazwa zastrzeżona, więc nie widzę problemu.

Po 2. Przeglądanie profili bez rejestracji, logowania uważam to za dozwolone, ułatwia to dostęp do serwisu, jeżeli NK to się nie spodoba niech robią jakąś inną autoryzację użytkownika.

 

My nie mówimy tutaj o tym, czy przeglądanie profili bez logowania jest dozwolone czy nie, czy coś ułatwia czy nie - my mówimy tutaj o samej zasadzie korzystania z zasobów N-K i czy jest na to pozwolenie jak np szereg innych serwisów w taki sposob funkcjonuje i oficjalnie mówi: korzystajcie z naszych danych np poprzez API albo możecie mieć dostęp na zasadzie oficjalnej wspołpracy (zależy od rodzaju serwisu - np Twitter przejął później Summize wyszukiwarkę w Twitterze, bo to ubogacało serwis). Craigslist za to tępi wszystkich tych, ktorzy w ramce czy w inny sposob dobieraja sie do jego danych i wyswietlaja ogloszenia w pelnej wersji z pominieciem koniecznosci wejscia na strone Craigslist.org i takich przykladow mozna mnozyc. Natomiast niektorzy mysla sobie, ze moga zrobic cos co bazuje na danych innych lub zebranych przez innych i juz moga sie cieszyc, ze zrobili cos. Najlepiej jeszcze na strone wstawic "copyright bla bla bla" i link do "Zamieść reklamę u nas".

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, czyli wszystko zależy od "nasza-klasa.pl" co zrobi, albo im nie będzie to przeszkadzało albo i będzie.

Ale myślę, że na początku nic nie będzie robić serwis mobilny jest malutki i jakiekolwiek kroki będą stawiane, dopiero gdy takowy serwis się rozrośnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, czyli wszystko zależy od "nasza-klasa.pl" co zrobi, albo im nie będzie to przeszkadzało albo i będzie.

Ale myślę, że na początku nic nie będzie robić serwis mobilny jest malutki i jakiekolwiek kroki będą stawiane, dopiero gdy takowy serwis się rozrośnie.

tutaj możesz się mylić :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście, mogę się mylić ... napisałem, że tak myślę więc nie znaczy ze tak będzie ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×