Jump to content
Parking Przyszłości

Parking Przyszłości

Recommended Posts

Drodzy domainerzy,

 

Już wkrótce swoje podwoje otworzy Parking Przyszłości - nowy, zupełnie inny parking domen. Będzie umożliwiać to, czego od dawna oczekujecie od programów parkingowych: umieszczanie treści na zaparkowanych stronach, dodawanie ich do katalogów, pozycjonowanie i promowanie. Pozwoli wam na zagospodarowanie ruchu z wyszukiwarek internetowych i stworzenie na Waszych domenach pełnowartościowych serwisów. Parking Przyszłości to nowy rozdział w parkowaniu domen!

 

Otwarcie Parkingu Przyszłości nastąpi już za 5 tygodni. Jednak już dziś przygotowaliśmy dla Was garść informacji na jego temat. Wystarczy odwiedzić stronę:

http://www.ParkingPrzyszłości.pl/

 

Do pobrania jest też prezentacja wyjaśniająca zasady parkingu, oraz prezentująca zarobki domen parkowanych w Parkingu Przyszłości:

http://www.ParkingPrzyszłości.pl/fp_whitepaper.pdf

 

Do zobaczenia!

Parking Przyszłości

Edited by Parking Przyszłości

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaki feed reklamowy będzie używał Parking Przyszłości?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odsyłam do prezentacji, gdzie to i wiele innych jest wyjaśnione :)

 

no to Google - łowca spamowych stron a'la precle będzie miał trochę więcej roboty

 

Jestem ciekaw tego fragmentu w egzekucji:

Tworzenie strony jest bardzo proste, i polega na podaniu jej tytułu, opisu oraz słów

kluczowych. Na podstawie tych danych system dobiera odpowiednią treść dla strony.

Właściciel domeny może następnie dokonać zmian i poprawek, aby lepiej dostosować

treść serwisu do własnych wymagań.

 

skąd będzie treść? zasysana z innych stron? mix wikipedii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby to był Cudowny Parking, bo ostatnio wysyp takich wielkich zapowiedzi...

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odsyłam do prezentacji, gdzie to i wiele innych jest wyjaśnione :)

No właśnie - dlatego pytałem, bo Google AdSense nie akceptuje takich stron. Chyba, że się mylę? Albo każda zaparkowana strona będzie miała faktycznie unikalny kontant.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekam z niecierpliwością , pamiętajcie jednak przyszłość to pieniądz - stawki za klik muszą być conajmniej równe konkurencji :)

Przykładowa strona opisana w prezentacji:

 

NameDrive - $16 miesięcznie

Parking Przyszłości - $25 miesięcznie

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykładowa strona opisana w prezentacji:

 

NameDrive - $16 miesięcznie

Parking Przyszłości - $25 miesięcznie

 

:)

Żeby próba była wiarygodna takich stron musiałoby być z 1000 :) Poza tym nie jest brany pod uwagę koszt alternatywny - prościej jest zaparkować stronę w ND niż konfigurować każdą stronę, zmieniać treść, dobierać inne parametry itp. Nie mówię, że to się nie opłaci, ale przecież czas też kosztuje. Chyba, że tym wszystkim zajmie się support Parkingu Przyszłości? ;)

 

Niech mnie nikt źle nie zrozumie - nowy parking powitam z szeroko otwartymi ramionami i mam nadzieję, że zarobi dla mnie więcej niż obecne parkingi.

 

Wydaje mi się, że nowy parking będzie raczej uzupełnieniem do obecnej oferty firm parkingowych. Będzie się opłacało być może wrzucić najciekawsze domeny z najlepszym ruchem, poświęcić im czas na konfigurację itd. Ale może taki jest właśnie cel - bo po co parkować miliony domen, kiedy można pozyskać tylko najlepsze z największym ruchem ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 1 to parking przyszłości już powstał i stał się parkingiem przeszłości bo był on spamem. Po drugie to jak można porównywać zaparkowaną domenę w zwykłym parkingu a domenę w "parkingu przyszłości" która jest skutecznie reklamowana? Równie dobrze możesz powiedzieć, że w parkingu przyszłości będą 10milion x większe zarobki niż w tradycyjnych parkingach.

 

BTW nie parking przyszłości a generator stron MFA którę są dosyć konkretnie tępione przez Google

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW nie parking przyszłości a generator stron MFA którę są dosyć konkretnie tępione przez Google

Co Parking Przyszłości na to? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po 1 to parking przyszłości już powstał i stał się parkingiem przeszłości bo był on spamem. Po drugie to jak można porównywać zaparkowaną domenę w zwykłym parkingu a domenę w "parkingu przyszłości" która jest skutecznie reklamowana? Równie dobrze możesz powiedzieć, że w parkingu przyszłości będą 10milion x większe zarobki niż w tradycyjnych parkingach.

Domena nie była reklamowana, a jedynie zgłoszona do wyszukiwarki Google, co samo w sobie zwiększyło ruch 2.5 krotnie. Jest to dokładnie opisane.

 

BTW nie parking przyszłości a generator stron MFA którę są dosyć konkretnie tępione przez Google

Zapewne mysląc o zaparkowanych stronach wyobrażasz sobie stronę MFA która w całości above the fold zapełniona jest reklamami AdSense, a pod spodem ma wrzucone kilka akapitów ściągniętych z Wikipedii, aby roboty miały choć kilka słów jako punkt zaczepienia. Myślę, że podczas prezentacji w Warszawie mocno się zdziwisz :)

Edited by Parking Przyszłości

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba pomysł nowego parkingu ale tak jak już inni napisali, z dodatkiem własnego - boję się, że Google szybko z tym skończy i w najlepszym wypadku na strony trafi Google dla domen minus prowizja, co u startującej firmy da stawki niepozwalające się przebić. Jeśli czegoś nie doczytałem to przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie o czym my rozmawiamy :) Pożyjemy gotowe działające zaparkowane w ten sposób domeny i zobaczymy pieniądze przelewane na nasze konta, to będzie o czym rozmawiać :) Ja czekam z niecierpliwością na parking, który po prostu da mi więcej zarobić na moich domenach ;)

 

Wyłączam się z wątku i czekam na coś bardziej realnego niż ten wątek i kilka stron prezentacji w PDF ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Prawdziwym parkingiem przyszłości będzie bezpośrednie przekierowanie ruchu na zaparkowanych domenach a nie jakaś zabawa w MFA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie była reklamowana, a jedynie zgłoszona do wyszukiwarki Google, co samo w sobie zwiększyło ruch 2.5 krotnie. Jest to dokładnie opisane.

 

 

Zapewne mysląc o zaparkowanych stronach wyobrażasz sobie stronę MFA która w całości above the fold zapełniona jest reklamami AdSense, a pod spodem ma wrzucone kilka akapitów ściągniętych z Wikipedii, aby roboty miały choć kilka słów jako punkt zaczepienia. Myślę, że podczas prezentacji w Warszawie mocno się zdziwisz :)

 

Nie zawsze ruch zwiększa się gdy domena jest indeksowana w google co mogłem doświadczyć w parked.com. To oczywiście zależy od domeny, mogłeś przedstawić przykład, że ruch zwiększył się 10 krotnie.

 

Drugi problem jest taki, że dajesz porównanie dla zupełnie dwóch różnych rzeczy. Nie można porównywać ruchu który idzie na parking oraz ruchu który idzie na strone MFA (i nie mam tu na myśli 3 pól reklamowych i garści treści z wikipedii czy wyszukiwarek). Ruchu nie można porównywać bo strona z kontentem zmniejszy skuteczność reklam! Zawsze treść zmniejsza CTR w porównaniu dla tych samych zaparkowanych domen. Nawet nie wiadomo jakbyś ułożył jednostki reklamowe to nie osiągniesz w 99% przypadkach większego CTR na parkingu.

 

Tak więc co z tego że ruch z wyszukiwarki wzrośnie (oczywiście przez ludzi którzy wpisują domenę do wyszukiwarki zamiast do przeglądarki) jak CTR zmniejszy się diametralnie.

 

Drugi problem jest taki, że nawet jeśli osiągniesz wysoki CTR w porównaniu dla zaparkowanych domen np. na parkingu było 80% a na twojej stronie 50% to jesteś pod niezłym celownikiem Google.

 

Parkingi domen typu Sedo czy ND a generatory stron to zupełnie inna bajka i nie można ich porównywać do standardowego parkingu ani parkingu przyszłości. Oczywiście można znaleźć sporo argumentów porównawczych ale zawsze one będą nielogiczne.

 

Ludzie zamiast parkowac domene w Sedo zaparkujcie w parkingu przyszłości bo możecie dowolnie napuszczać ruch na swoje domeny i więcej zarabiać!

Super, kupie troche ruchu z Adwords i może dodatkowo zabawie się w arbitraż! Bądź kupie ruch z innych źródeł i będę proporcjonalnie więcej zarabiać!

 

Ale zaraz zaraz równie dobrze mogę zrobić stronę lepszej jakości o tej samej bądź lepszej konwersji, budować swoją markę oraz korzystać na powracających userach ...

 

Wniosek jest jeden, twój "parking przyszłości" nie jest parkingiem dla domen tylko generatorem kontentu.

 

W Warszawie nie będę ale już wiem co możesz tam zaprezentować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc co z tego że ruch z wyszukiwarki wzrośnie (oczywiście przez ludzi którzy wpisują domenę do wyszukiwarki zamiast do przeglądarki) jak CTR zmniejszy się diametralnie.

Oczywiście, że treść zmniejsza CTR. I jednocześnie treść zwiększa ilość odsłon - zarówno ze względu na dodatkowy ruch z wyszukiwarek itp., jak i ze względu na to iż odwiedzający oglądają znacznie więcej stron w jednej sesji. Tak więc, jeśli mamy 2.5 więcej raza ruchu, razy 3.5 stron na jednego UU, a CTR zmniejszy się 4-krotnie... zarabiamy 2 razy więcej :) Wszystko zależy od tego, jak to się rozłoży. Jeśli ruch nie wzrośnie znacząco, to niższe CTR może spowodować znikome zarobki. Jeśli ruch będzie dużo większy, to nawet niższe CTR nie będzie problemem. Trzeba by to zobaczyć w praktyce.

 

W strony MFA bawiłem się kilka lat temu, stworzyłem kilka skryptów które rozchodziły się na Ebay'u jak świeże bułeczki :) Naprawdę dobrze skonstruowana strona mogła przynieść dobry dochód.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę odsłony nie możesz porównać CTR na stronie z CTR na parkingu :)

 

Na zaparkowaną domene wchodzi 10 osób i ctr wynosi 50% to jest 5 klików.

Analogicznie na stronie 25 uq * 3.5 to jest 87.5 odsłon i przy CTR 4x mniejszym co jest 12% to masz 10 klików. Jeśli teraz porównać z CTR z parkingu to jest 10 klików na 25uq czyli CTR 40%. Czy coś źle licze? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się pogubiłem w Twoim obliczeniach, ale sam liczyłem na chybcika więc może masz rację :) Ale chyba AdSense nie liczy CTR na jednego UU, tylko na jedną odsłonę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że treść zmniejsza CTR. I jednocześnie treść zwiększa ilość odsłon - zarówno ze względu na dodatkowy ruch z wyszukiwarek itp., jak i ze względu na to iż odwiedzający oglądają znacznie więcej stron w jednej sesji. Tak więc, jeśli mamy 2.5 więcej raza ruchu, razy 3.5 stron na jednego UU, a CTR zmniejszy się 4-krotnie... zarabiamy 2 razy więcej :) Wszystko zależy od tego, jak to się rozłoży. Jeśli ruch nie wzrośnie znacząco, to niższe CTR może spowodować znikome zarobki. Jeśli ruch będzie dużo większy, to nawet niższe CTR nie będzie problemem. Trzeba by to zobaczyć w praktyce.

 

Różne są doświadczenia właścicieli domen, które były zaparkowane a następnie zaprojektowane z podpiętym Adsense .

Właśnie dzisiaj rozmawiałem z osobą, która twierdziła, że jej domena generująca dziennie na Sedo 3k uq zarabiała ca. 20 €, w chwili obecnej domena (jako serwis) ma dziennie ponad 30k wejść, natomiast z Adsense nie zarabia nawet tych wspomnianych 20 € :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×