Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Po prostu masakra.

 

Licytuję teraz domenę... . Aukcja zakończona a tu nagle minutę 36 sekund po zakończeniu aukcji gościu podbija i aukcja trwa dalsze 5 minut!!!!!!!!!!!

 

Takich przypadkow niestety bylo dzis wiecej. Czy dropped.pl cos z tym zrobi? Bo juz pierwsze maile o zmianie abonenta polecialy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
współczuje temu kto sprzedawal oar.pl, zapłaciłbym za nią znacznie więcej, a poszła za marne 450 zł przez to że dropped nie działał, przynajmniej będe wiedział żeby nie wystawiać aukcji 3literówek od 10 zł, ostatnio było podobnie

 

 

ja wystawiłem tą domenę i ostatnio to zauważyłem, ale nie byłem tego pewny - tzn że ktoś akurat w tym momencie chciał licytować.

proszę żeby Michał wypowiedział się na ten temat. jak widać to nie pierwszy raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, rzeczywiście cholera człowieka strzeli w końcu... i przeniesie domeny gdzie indziej... bo ile można być wyrozumiałym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wystawiłem tą domenę i ostatnio to zauważyłem, ale nie byłem tego pewny - tzn że ktoś akurat w tym momencie chciał licytować.

proszę żeby Michał wypowiedział się na ten temat. jak widać to nie pierwszy raz.

 

Mysle, ze i tak by wiecej nie osiagnela patrzac na ostatnie sprzedaze 3 literowek na dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze i tak by wiecej nie osiagnela patrzac na ostatnie sprzedaze 3 literowek na dropped.pl

 

 

Wyraźnie jedna osoba napisała powyżej że chciała więcej licytować/zapłacić. Ostatnie sprzedaże 3literówek również należały do mnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyraźnie jedna osoba napisała powyżej że chciała więcej licytować/zapłacić. Ostatnie sprzedaże 3literówek również należały do mnie ;)

 

Wiem. Zdaję sobie również sprawę, że po fakcie różne rzeczy można pisać.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że trochę zamieszania wprowadzają częste awarie na dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz patrzę a zakończyła się prywatna aukcja domeny która normalnie miała się zakończyć dopiero jutro!!!

 

A już jest napisane: "Waiting for payment by another user"

 

Przy czym dokładnie wiem że ta aukcja miała się zakończyć dopiero jutro!!!!

 

Dropped nie padł tylko po prostu się cały posypał!

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

O godz. 16:58 dostalem maila

Domena mep.pl właśnie została przechwycona przez system Dropped.pl.

Kilka minut temu chciałem licytować przebijając cenę 555PLN a tu zonk

Aukcja już się zakończyła!

90. pozostałych licytujących tez pewnie nie jest zachwycona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie admin sam wstrzymał wszystkie aukcje żeby takie numery się nie działy że po zakończeniu aukcji ktoś przebija....

 

Tylko ciekawe czy to wszystko zostanie "odkręcone"...

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby przerwać pewną ciszę z naszej strony, napiszę pokrótce jak wygląda sprawa.

 

Nowe serwery dla Dropped.pl zostały kupione w listopadzie. Miały zostać od ręki zainstalowane w serwerowni w Gdańsku, ale okazało się iż zabrakło miejsca na kolokację, w związku z czym zdecydowaliśmy się na umieszczenie ich w ATM w Warszawie ze względu na dobre łącza z Polską i światem. Niestety, okazało się że zgodnie z umową udostępnienie szafy na serwery trwa 3 tygodnie. 3 tygodnie minęły tydzień temu; dzisiaj ATM łaskawie poinformował nas iż szafa będzie w Sylwestra. Wtedy serwery zostaną zawiezione, zainstalowane i rozpocznie się ich konfiguracja, która nie powinna potrwać dłużej niż tydzień.

 

Czekając na umieszczenie nowych serwerów, pracowaliśmy nad rekonfiguracją starych maszyn, aby były w stanie utrzymać narastający ruch, co niestety, ze względu na ich słabe parametry (w szczególności kiepskie dyski twarde) nie do końca się udawało. Całą Wigilię oraz noce pomiędzy dniami świątecznymi spędziłem nad rekonfiguracją serwerów, i generalnie udało się opracować konfigurację która działała stabilnie (dzięki podzieleniu ruchu na dwie maszyny, optymalizację opcji serwera MySQL, systemu plików, wykorzystania memcached itp). Niestety, ze względu na wprowadzony wczoraj podczas ostatnich prac błąd w konfiguracji serwer rozsypał się dzisiaj znowu, łącznie z jedną tabelą w bazie danych (stąd część aukcji zakończonych przed czasem).

 

Przepraszam za dzisiejszą awarię, niestety po kilku nocach spędzonych nad shellem Linuksa moja czujność została obniżona i wczorajszej nocy źle ustawiłem jeden z parametrów. Jeśli ktoś został poszkodowany np. poprzez naliczenie opłaty karnej za nieopłaconą domenę albo wcześniejsze zakończenie jego aukcji w której ktoś chciał licytować wyżej, proszę o kontakt z supportem - sytuacja zostanie oczywiście naprawiona poprzez przywrócenie domeny na konto bądź odpowiednią rekompensatę. W tej chwili serwery (zarówno strona WWW, serwer przekierowań jak i serwery nazw) działają stabilnie i mam nadzieję, że dzisiejsza sytuacja już się nie powtórzy. Będę jutro na bieżąco monitorował sytuację w momentach największego natężenia ruchu (kończące się aukcje) i reagował w razie potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś został poszkodowany np. poprzez naliczenie opłaty karnej za nieopłaconą domenę albo wcześniejsze zakończenie jego aukcji w której ktoś chciał licytować wyżej, proszę o kontakt z supportem - sytuacja zostanie oczywiście naprawiona poprzez przywrócenie domeny na konto bądź odpowiednią rekompensatę.

A co będzie z aukcjami prywatnymi, które się właśnie zakończyły dzień lub dwa przed czasem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

swoją drogą to, gdyby dziś rano był komunikat o awarii, można było wszystko zawiesić na 1 dzień, albo całościowo przez serwis, albo samemu nie podejmowało by się żadnych działań, a tak nie można być pewnym czy dzisiejsze działania na koncie nie okażą się nieskuteczne, np. odnowienia

 

ps. czy macie na koncie dzisiejsze rezerwacje, czy nie było zwrotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie odnowienia i inne operacje są na pewno ważne. Gdybym dzisiaj rano wiedział, że serwer się posypie, na pewno bym o tym informował. Pracuję właśnie nad automatycznym przywróceniem aukcji FM i LM oraz rezerwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie niezłe cyrki się dzieją. Parę godzin temu zarezerwowałem domenę, a przed chwilą otrzymałem dwa maile: jeden że termin zapłaty za tą domenę mija za 24h, a drugi, że nie zapłaciłem za domenę i nie zostanie dla mnie zarejestrowana ;) . Domena zniknęła też z mojego konta.

 

To była moja najkrótsza rezerwacja w życiu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To była moja najkrótsza rezerwacja w życiu ;)

No i jesteś 12zł do przodu. Może to też najszybciej zarobione pieniądze?

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowe serwery dla Dropped.pl zostały kupione w listopadzie. Miały zostać od ręki zainstalowane w serwerowni w Gdańsku, ale okazało się iż zabrakło miejsca na kolokację, w związku z czym zdecydowaliśmy się na umieszczenie ich w ATM w Warszawie ze względu na dobre łącza z Polską i światem. Niestety, okazało się że zgodnie z umową udostępnienie szafy na serwery trwa 3 tygodnie. 3 tygodnie minęły tydzień temu; dzisiaj ATM łaskawie poinformował nas iż szafa będzie w Sylwestra. Wtedy serwery zostaną zawiezione, zainstalowane i rozpocznie się ich konfiguracja, która nie powinna potrwać dłużej niż tydzień.

Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie na inne serwery dedykowane (wynajęte nawet na 1 miesiąc do chwili załatwienia sprawy z serwerownią)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mamy żadnej gwarancji, że wynajęte serwery dedykowane będą spełniały wymogi dla maszyn do obsługi takiego ruchu. Nasze nowe maszyny mają odpowiednio dobrane parametry, zaś wynajmując serwer dedykowany mamy niewielki wpływ na to co znajduje się w środku. Najprawdopodobniej, po kilku dniach czekania na tymczasowe serwery, i kilku nocach spędzonych na migracji danych, spotkałoby nas to samo.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mamy żadnej gwarancji, że wynajęte serwery dedykowane będą spełniały wymogi dla maszyn do obsługi takiego ruchu. Nasze nowe maszyny mają odpowiednio dobrane parametry, zaś wynajmując serwer dedykowany mamy niewielki wpływ na to co znajduje się w środku. Najprawdopodobniej, po kilku dniach czekania na tymczasowe serwery, i kilku nocach spędzonych na migracji danych, spotkałoby nas to samo.

Jak to? Nie wystarczy tymczasowo wynająć sprzętu o parametrach (dysk, ram, procesor itp.) np. 4 razy lepszych niż te w Active24? Przeniesienie danych na pewno trochę potrwa, ale chyba lepsze to niż stała aktywność klientów w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×