Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Tak jak pisałem - od północy nie działa serwer NASK i wszelkie operacje na domenach .pl wykonują się bardzo powoli bądź z błędami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Kiedy ten"zamuł "się skończy? ...Już mnie szlag traf... ;)

"I oczywiście żadnego przepraszamy z nasku....się nie doczekamy"

Tak mi się zrymowało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbuję zarejestrować kilka domen chyba od 15-ej, próbowałem w az.pl, teraz próbuję w dropped, w oby dwu przypadkach nie mogę tego zrobić. Próbowałem sprawdzać dostępność domen (które dziś przyszły mi na myśl do zarejestrowania), pokazuje rozbieżne informacje o dostępności (porównując np. home.pl , az.pl i nazwa.pl), w niektórych przypadkach (bardzo często) wyskakuje informacja, że nie udało się ustalić dostępności domeny. Czy ktoś coś wie w tym temacie ?

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak pisałem - od północy nie działa serwer NASK i wszelkie operacje na domenach .pl wykonują się bardzo powoli bądź z błędami.

Chcę 3 domeny przedłuzić, które wygasają jutro przed 8 am.

Jeśli teraz właczę "Autorenew": czy system będzie spróbować odnowić domenę w nocy? Czy już jest za pozno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za info.

 

Przejdą "tylko" w stan wygasania - ale nie chce wpłacić te 5 pln dodatkowe - poza tym mam tam serwisy (na dwóch) i strony maja działać bez przerwy.

 

PS: Strażnie wk... NASK dzisiaj - udało mi 1 domena zarejestrować - po kilkadziesiąt razy F5 i dwóch godzin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwrócimy Ci te 5 PLN opłaty. Na niedziałanie serwisu niewiele niestety mogę poradzić, ale wyślij mi ich nazwy. Napiszę jeszcze dzisiaj do NASK w tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypieprzył takiego errora na ekran, że wszyscy już znają układ tabel w bazie i format zapytań SQL. Wyłączcie te tak szczegółowe komunikaty z ekranu, bo ktoś się zacznie nimi bawić w mniej szczytnym celu niż wszyscy byśmy sobie tego życzyli.

 

 

niestety bardzo duzo bledow wali na ekran, pare razy im nawet zglaszalem. troche amatorszczyzna zalatuje. az czasami zaczynam sie bac o swoje domeny ktore tam trzymam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co chodzi z serwerami NASK - czy już jest ok? Podczas rezerwacji pokazuje mi się "Błąd EPP: Brak uprawnień do wykonania komendy [6001]" W Az.pl mogę rezerwować bez problemów, to już chyba powinno być ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o co chodzi z serwerami NASK - czy już jest ok? Podczas rezerwacji pokazuje mi się "Błąd EPP: Brak uprawnień do wykonania komendy [6001]" W Az.pl mogę rezerwować bez problemów, to już chyba powinno być ok?

 

Mi przed chwilą udało się zarejestrować domenę w PPD..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o co chodzi z serwerami NASK - czy już jest ok? Podczas rezerwacji pokazuje mi się "Błąd EPP: Brak uprawnień do wykonania komendy [6001]" W Az.pl mogę rezerwować bez problemów, to już chyba powinno być ok?

mam to samo w Dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje dwie nowe domeny oczekują na rejestrację od 24 godzin!

Srogo.

 

ja mam 3 takie i na dodatek przed chwilą dostałem sms że za jedną z nich rzekomo nie zapłaciłem i nie zostanie dla mnie zarejestrowana

 

Edit

 

Na dodatek za ową "nieopłaconą domenę" naliczono mi karę choć miałem kasę na koncie na jej opłacenie i całą dobę wisiała jako oczekująca na rejestrację

Chyba czas zabrać resztę zabawek do ppd.pl

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, dropped wysłał na "wojnę" z serwerami NASK za dużo ciężkiej artylerii i serwery NASK tego nie wytrzymały. Życzę dropped, żeby wszystko wróciło do normy bo jest bardzo dobrym rejestratorem, ale już zapewne nie będzie tak dobrze (skutecznie) jak przed "awarią". Wszystko ma swoją cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×