Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Wiele razy obiecywałem sobie że już nie będę, ale jakoś mi nie wychodzi. ;-) Innych rejestratorów nie komentuję, ale to cypryjskie bzykanie państwa I podatników z uśmiechem na ustach jakoś tak na mnie działa... ;)

Poziom wypowiedzi daleki od biznesowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padł czy działa? [u mnie nie ma nic].

Już ok.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Padł czy działa? [u mnie nie ma nic].

Już ok.

Nie dziwię się że jak wstaję rano to na pierwszej stronie onetu taki tytuł:

Incydent zbrojny w pobliżu Cypru, padły strzały

 

Ale chyba nie o to poszło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dziwię się że jak wstaję rano to na pierwszej stronie onetu taki tytuł:

 

 

Ale chyba nie o to poszło :)

 

Nie o to ;)

 

To nawet nie był konflikt, tylko prowadzący działania operacyjne był w szoku, że nagle znikł teren prowadzenia działań ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Incydent zbrojny w pobliżu Cypru, padły strzały

 

Userzy Dropped osobiście rozprawili się z awariami oraz zarządem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Userzy Dropped osobiście rozprawili się z awariami oraz zarządem :)

Czy tak z awariami nie byłbym do końca pewny. Niektóre przekierowania mi nie działają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tego typu ataki powtarzały się już kilkukrotnie, co zresztą widać w tym wątku :) Odkryliśmy ich mechanizm i problematyczna domena została zablokowana, co spowodowało natychmiastowe zmniejszenie obciążenia serwera około dziesięciokrotnie. Znając mechanizm ataków, będziemy monitorowali sytuację na bieżąco czy się nie powtórzą. W tej chwili strony AfterMarket.pl ładują się błyskawicznie.

Szczerze mówiąc to AM... chyba nigdy tak szybko się nie ładowało jak teraz.

 

W sumie to miałem przenosić się do PPD... ale teraz kiedy AM śmiga jak torpeda to już mi się nie chce. ;)

(no i w końcu została wyjaśniona sprawa "

")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem ticket do Dropped w sprawie problemu i na odpowiedź i interwencję czekałem całe... 15 minut.

Duży PLUS!

 

Żeby nie było, że tylko narzekamy :)

 

 

 

---------- edit --

I nie jestem jakimś VIP-em

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wam, ale mnie już od dobrych kilku dni nie działa aktualizacja wejść i wyświetleń ofert domen wystawionych na Aftermarket.

Nie wiem przez to czy dzieje się coś na tych domenach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, jak na liście domen wystawionych na aukcjach nie ma ofert to przynajmniej odsłony cieszą

a tak dolina, same zera (no prawie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak Wam, ale mnie już od dobrych kilku dni nie działa aktualizacja wejść i wyświetleń ofert domen wystawionych na Aftermarket.

Nie wiem przez to czy dzieje się coś na tych domenach...

 

Mam to samo :) Czy Aftermarket robi coś w tej kwestii ?

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem z domeną, która do dzisiaj była na parkingu.

Około południa zmieniłem dns-y na dropped, dodałem przekierowanie z ramką i po kilkudziesięciu minutach było tak jak chciałem. Domena kierowała tam gdzie trzeba. Po kilku godzinach wszystkie zmiany przestały działać i znowu wyświetlał się NameDrive.

Przed chwilą usunąłem domenę z ND i zamiast mojego zdefiniowanego szablonu pojawił się jakiś inny ale ND. Przeładowałem jeszcze raz ustawienia dns i na nowo nadpisałem przekierowanie, usunąłem cookies i nadal nic. Zamiast przekierowani mam cały czas parking.

Co jest, gdzie jest błąd?

 

Whois pokazuje:

nameservers:

ns1.dropped.pl. [212.91.6.33]

ns2.dropped.pl. [212.91.7.33]

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam problem z domeną, która do dzisiaj była na parkingu.

Około południa zmieniłem dns-y na dropped, dodałem przekierowanie z ramką i po kilkudziesięciu minutach było tak jak chciałem. Domena kierowała tam gdzie trzeba. Po kilku godzinach wszystkie zmiany przestały działać i znowu wyświetlał się NameDrive.

Przed chwilą usunąłem domenę z ND i zamiast mojego zdefiniowanego szablonu pojawił się jakiś inny ale ND. Przeładowałem jeszcze raz ustawienia dns i na nowo nadpisałem przekierowanie, usunąłem cookies i nadal nic. Zamiast przekierowani mam cały czas parking.

Co jest, gdzie jest błąd?

 

Whois pokazuje:

nameservers:

ns1.dropped.pl. [212.91.6.33]

ns2.dropped.pl. [212.91.7.33]

do 24 godzin dns-y się "nastawiają" (bądź cierpliwy) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale one się już przestawiły, miedzy 13tą a 18tą było wszystko jak należy. Dopiero wieczorem coś się zblokowało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale one się już przestawiły, miedzy 13tą a 18tą było wszystko jak należy. Dopiero wieczorem coś się zblokowało.

Jeszcze się przestawiają... też to przerabiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy próbie wejścia na stronę mam coś takiego:

Fatal error: Declaration of KeysystemsDriver::getFutureOwner() must be compatible with that of Driver::getFutureOwner() in /home/svn/production/soap/impl/Driver/KeysystemsDriver.class.php on line 22

Share this post


Link to post
Share on other sites
To znaczy, ze ktoś coś grzebie. Złapaliście mnie na porządkach.

 

Kiedy będą działać statystyki odwiedzin ofert ?

 

 

 

 

ps. Preferuję mutt :)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
To znaczy, ze ktoś coś grzebie. Złapaliście mnie na porządkach.

jako ze nie mialem tego bledu, bo i nie siedze zbyt czesto na dropped, ale mala uwaga - przyznawanie sie, ze cos sie grzebie... jest dla mnie tlumaczeniem desperata. 

 

 

 

 

Mialem firme i gdybym tak powiedzial klientom, to by mnie zlinczowali.

 

 

 

 

 

Zazwyczaj jesli juz mialy byc jakies zmiany, to informacja byla minimum  dobe przed jakakolwiek zmiana. A i to, zeby klienci nie marudzili, to zmian dokonywalem w godzinach nocnych, miedzy 12-ta w nocy, a 5-7 rano, gdy najmniej osob siedzialo na necie. Jak jednak wspomialem - bylo wczesniejsze powiadomienie klientow o zmianach/pracach konserwacyjnych. Malo tego - tam, gdzie korzystam z hostingu, tam takowe informacje o dzialaniach serwisowych, czesto sa uprzedzane nawet tydzien naprzod. W dropped widocznie nie dorosliscie do tego, by poinformowac ze beda prace serwisowe. Macie  w doopie wszystkich i na "zywym" serwisie, gdzie jest mase transakcji, wprowadzacie jakies zmiany, nikomu niewiadoome, bo wg Was uwazacie swoich klientow za debili... Az dziw bieze, ze tylu debili jednak godzi sie na takowe traktowanie. Mozecie sie tlumaczyc DDoS, ale jak wytlumaczyc olewanie klientow i traktowanie ich jako beta testerow? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu pozostawiamy aktualny kod jako wersję stabilną.

Chwilowa informacja przy nadpisywaniu plików została wyłapana. Nie groziło to stabilności Dropped.

 

@empireus szanuję Twoje zdanie, ale nie zgadzam się z nim. Proszę jedynie o bardziej parlamentarne sformułowania.

 

Pozdrawiam,

PS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu pozostawiamy aktualny kod jako wersję stabilną.

Chwilowa informacja przy nadpisywaniu plików została wyłapana. Nie groziło to stabilności Dropped.

 

@empireus szanuję Twoje zdanie, ale nie zgadzam się z nim. Proszę jedynie o bardziej parlamentarne sformułowania.

 

Pozdrawiam,

PS.

Oj zdziwilbys sie, jakie w parlamentarzysci potrafia formuowac zdania/wyrazenia ;-) Idiota, to nie jest wyraz niecenzuralny. Skoro dropped uwaza, ze kliento mozna tak traktowac, jednoczesnie na zarzuty odpowiadac, jak Ty odpisales, ze "plujemy na klientow, ale oni maja twierdzic, ze tylko deszczyk pada", to niejednokrotnie juz pisalem - nie moja piaskownica, ani moje malpy, aczkolwiek azda forme obludy, niezaleznie czy to dropped, czy ppd, czy nawet di.pl bede krytykowal... Przez co czasem nie jestemlubiany, bo nie naleze do lizusow, ktorzy grzecznie i potulnie lykaja frazesy, jak Wasze. Za stary jestem i za dlugo w tym, jak i w kodowaniu i administracji siedze, by mozna bylo mnie tego typu frazesami i glupimi tlumaczeniami omamic i zadowolic. 

 

 

 

 

 

Poza tym, nie napisales, z czym sie nie zgadzasz? W tym, ze o zmianach powazne serwisy informuja swoich klientow dlugo przed tymi zmianami?? Czy o tym, ze traktujecie nas jak beta testeroow i macie w nosie kilka marudzen w razie padu, bo jestescie tak przeswiadczeni o swojej dominacji na rynku, ze macie wszelaka krytyke w nosie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×