Jump to content
necik

Jaki rower dla domainera?

Recommended Posts

Wydaje mi się że rowery są pasją kilku osób z tego forum. W związku z tym proszę o małą poradę ;)

 

Zastanawiam się nad tymi rowerami (kolejność przypadkowa):

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/...ain/3237/34576/

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...8&pID=17913

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery2.php...r=76&id=501

 

Giant:

- znana firma

- rama, kierownica, wspomorniki, hamulce - wszystko made by Giant (to dobrze czy źle?)

 

Kellys:

- firma nie ma chyba najlepszej opinii w internecie?

- wszystkie części pochodzą od zewnętrznych producentów,

- przerzutka przód / tył chyba ta sama co Giant

 

Merida:

- znana firma

- obie przerzutki Shimano Deore (czyli chyba trochę gorzej niż Shimano SLX w obu wyżej wymienionych?)

 

Jaki sprzęt wybralibyście w przedziale cenowym 2000 - 3000 zł.?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalezy do czego potrzebujesz tego bike'a.

Proponuje zerknac do najblizszego wydania Magazynu Rowerowego (bedzie w kioskach na poczatku kwietnia) a w nim test rowerow w podanym przez Ciebie przedziale. Moze cos wybierzesz? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam Garego Fishera, model Nirvana. Jak na moje potrzeby jest wystarczający.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę chyba wypić kawę i w końcu się obudzić.

Tytuł tematu przeczytałem jako: "Jaki rewolwer dla domainera?" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja od wakacji bawię się chyba takim:

 

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...3&pID=17963

 

i nie narzekam ;)

 

Fajny. Ja mam coś podobnego, tylko pewnie o jedno zero tańszy, bo kupiony w hipermarkecie z 8 lat temu. Też nie narzekam. ;-)

 

Te z pierwszego posta jak dla mnie wszystkie beznadziejne (jak dla mnie - bo po co mi rower górski jak mieszkam w mieście ;-).

 

 

[edit] sprawdziłem ceny, nie jest tak źle, tylko 3x tańszy. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zalezy do czego potrzebujesz tego bike'a.

Proponuje zerknac do najblizszego wydania Magazynu Rowerowego (bedzie w kioskach na poczatku kwietnia) a w nim test rowerow w podanym przez Ciebie przedziale. Moze cos wybierzesz? ;)

W tym roku chcę trochę pomęczyć rower, głownie leśne trasy na Roztoczu.

 

Obecnie (marzec) w wielu sklepach są promocje i można dostać na Meridę o 20% taniej, dlatego trochę śpieszę się z wyborem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżdżę zwykłym Kelly's Quartz już od dwóch albo trzech sezonów, prawie wyłącznie po lasach i polach, ok. 2-3 tys. km rocznie i spisuje się bardzo dobrze.

 

Poczekaj gdy swoją opinię napisze Xtr lub Bimas - wydaje mi się, że oni są największymi pasjonatami rowerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro zostaje wywołany do odpowiedzi ;)

 

necik, z tych rowerów co podałeś każdy powinien spełnić Twoje wymagania. Tak na prawdę to każdy markowy rower powyżej kwoty 2k powinien spełnić oczekiwania nawet wymagającego amatora. Każdy z tych rowerów jest dobry, ale jak zrobisz 6 000 kilometrów w sezonie na nich to i tak w każdym trzeba będzie coś wymienić na następny sezon. Wymienione rowery można nawet katować na maratonach i dadzą radę ;)

 

Osprzęt SLX jest wyżej niż Deore (lżejszy i bardziej wytrzymały)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tania też nie jest ;)

No ale stosunek jakość/osprzęt do ceny, przyznaj, jest bardzo dobry. Ja już odrobiłem lekcje od marketowych za kilka stówek do prawdziwie "markowych" - a ten pośredni jest dla mnie w sam raz. Nawet uwzględniając moją skromną sylwetkę (108kg).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jeden dość istotny szczegół - nie lubię wolnej jazdy rowerem ;)

No to akurat nie ma znaczenia w tym przypadku ;) Co najwyżej oponki na odpowiednie zmienisz w zależności od tego w jakim terenie będziesz jeździł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też chce sobie kupić rower...

 

Ale ciężko sięna coś zdecydować.

 

Kupiłbym przez neta ale niewiem jak z tą ramą bo są różne rozmiary ram...

 

Czy to jest ważne i czy duża jest różnica? Jakie wy macie rozmiary ram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tutaj masz jakas Tabele rozmiarów:

http://www.cyf-kr.edu.pl/rowery/rozmiarr.html

 

A co do roweru to co kto lubi, ja akurat lubię ostrą jazdę po lesie i górach, ale zdarza sie też po asfalcie

wiec nie może to byc czysto zjazdowy typ, a jedynie freeridowy czyli podwójnie amortyzowana rama i jakiś wytrzymały osprzęt.

coś np ze stajni KONY - stinky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej przejechać się paroma rowerami i sprawdzić. W MTB najpopularniejsze są chyba 19 cali. Czyli na osobę w okolicach 180 cm wzrostu. Ale to też zależy kto ma jaką budowę ciała. Nie każda 19 calowa rama w jednej firmie będzie też równa ramie 19 calowej w innej firmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też słyszałem "różne" opinie nt. Kelly'sów.

 

Z własnego doświadczenia - jestem bardzo zadowolony z roweru tej firmy. Podobnie trójka moich znajomych, która również oddaje hołd marce Kelly's :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam mam Gianta Boulder SE, już jakies 4 lata, nie narzekam, może mógłby być trochę lżejszy, bo jak go wnosze po schodach na V piętro to....;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w temacie... jaki internetowy sklep rowerowy polecacie? Chciałbym kupić bagażnik, sakwy i inne drobne wyposażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×