Jump to content
Sign in to follow this  
pb

disk.pl

Recommended Posts

disk.pl

 

Trzymam ją u beznadziejnego rejestratora (wypadek przy pracy), więc kompletnie o niej zapomniałem, nawet nie była zaparkowana (przez ponad rok!), bo nie dało się oddelegować jej na serwery nazw sedo. Co o niej myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

całkiem całkiem :)

 

co prawda jest to mix dwóch wyrazów:

polskiego - dysk

angielskiego - disc

 

ale nawet w takim przypadku wiadomo, o co chodzi.

Zresztą "disk" jest bardzo czesto uzywany nawet w takiej postaci, głownie w dziedzinie komputerów i internetu.

Prawdopodobnie przez zaką "inność" bedzie prosciej dostać TM na taką domenę

(zakładajac ze już nie ma)

 

bez serwisu - xxx ~ x,xxx

z serwisem - x,xxx ~ xx,xxx+

Share this post


Link to post
Share on other sites
całkiem całkiem :D

 

co prawda jest to mix dwóch wyrazów:

polskiego - dysk

angielskiego - disc

 

ale nawet w takim przypadku wiadomo, o co chodzi.

Prawdopodobnie przez zaką "inność" bedzie prosciej dostać TM na taką domenę

(zakładajac ze już nie ma)

 

bez serwisu - xxx ~ x,xxx

z serwisem - x,xxx ~ xx,xxx+

 

Disc = disk :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

No faktycznie jest coś na rzeczy :)

Poszukałem głębiej i jest to potocznie używana forma rozwinięta od wyrazu disc.

 

1. any thin, flat, circular plate or object.

2. any surface that is flat and round, or seemingly so: the disk of the sun.

3. disc (def. 1).

4. Computers. any of several types of media consisting of thin, round plates of plastic or metal, used for external storage: magnetic disk; floppy disk; optical disk.

5. Botany, Zoology. any of various roundish, flat structures or parts.

6. intervertebral disk.

7. Botany. (in the daisy and other composite plants) the central portion of the flower head, composed of tubular florets.

8. any of the circular steel blades that form the working part of a disk harrow.

9. Mathematics. the domain bounded by a circle.

10. Archaic. discus.

–verb (used with object) 11. Informal. disc (def. 3).

12. to cultivate (soil) with a disk harrow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co prawda jest to mix dwóch wyrazów:

polskiego - dysk

angielskiego - disc

 

To nie do końca tak, znam angielski (studiowałem anglistykę, jestem tłumaczem, czytam Internet ;-) i mogę powiedzieć, że jest pewne rozróżnienie między disc a disk. To pierwsze to bardziej British English, a to drugie – American English (analogicznie do sceptic i skeptic), ale tak się jakoś utarło, że Compact jest zawsze Disc, a Floppy czy Hard jest prawie zawsze Disk. Ot, filozofia. ;-)

W każdym razie, z moich obserwacji wynika, że disk jest dość częste, właśnie kiedy mowa o dyskietkach czy dyskach twardych,

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie do końca tak, znam angielski (studiowałem anglistykę, jestem tłumaczem, czytam Internet ;-) i mogę powiedzieć, że jest pewne rozróżnienie między disc a disk. To pierwsze to bardziej British English, a to drugie – American English (analogicznie do sceptic i skeptic), ale tak się jakoś utarło, że Compact jest zawsze Disc, a Floppy czy Hard jest prawie zawsze Disk. Ot, filozofia. ;-)

W każdym razie, z moich obserwacji wynika, że disk jest dość częste, właśnie kiedy mowa o dyskietkach czy dyskach twardych,

 

Bardzo ładnie to ująłeś :D o to dokładnie chodzi. Chwała bogu amerykanie uzywają takich kombinacji językowych ze wszystko jest uproszczone :) lol

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez serwisu - xxx ~ x,xxx

z serwisem - x,xxx ~ xx,xxx+

 

hm.. podobają mi się Twoje wyceny.

xxx ~ x,xxx to może być i 100 i 9,900 (ale czego? bo my przeważnie w złotówkach wyceniamy, ale Ty tam w juesej to w baksach operujesz, więc może dopisz jeszcze walutę dla jasności....?)

z serwisem - ale jakim? skąd wiesz jaki serwis mógłby postawić tam pb? może blog o dyskietkach 5,25", portal społecznościowy starszych Pań, którym wypadają dyski, forum o latających dyskach UFO, albo sklep z Dużymi I Smażonymi Kalamarami (na telefon)?

(przypominam, że jest to dział wycen _domen_, a nie serwisów, których nie ma...)

a na ile wycenisz mój samochód? pewnie na x,xxx-xx,xxx? lol (tak po Twojemu, cobyś zrozumiał)

 

a wracając do wyceny. fajna domena, ale jak się przypatruję temu słowu 'disk' to tak jakoś mało profesjonalnie mi to wygląda.. może i się używa, ale w Polsce mówi się albo dysk, albo pisze ew. disc... ciężko wycenić, a najlepiej dać na allegro :-) może do tysiąca zł by doszło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj cos cie ugryzło ostatnio, bo szukasz dziury w całym.

Wyceny podaje w PLN bo jest to jak widac domena .PL i forum też raczej nie "juesej"

Dla wyjasnienia dodam że ceny w "baksach" poprzedza taki mały znaczek $

Moze widziałeś gdzieś na filmach :)

 

Co do charakteru serwisu na taka domenę to myślę że PB jest na tyle inteligentny ze nie postawi "portalu społecznościowego starszych Pań, którym wypadają dyski" dlatego wyceniłem ją na taki przedział jaki wyceniłem.

A co do oznakowania to powinieneś chyba wiedzieć ze jak się używa tyldy to chyba logiczne jest że chodzi tu o przełom cenowy pomiedzy trzy i cztero-cyfrowa ceną.

 

podałem takze przykładowa cenę z serwisem o charakterze pasujacym do domeny. Moze być to fotoalbum taki jak flickr czy photobucket, albo moze być file sharing system, lub cokolwiek co miało by sens w uzyciu jako disk. Taka strona z serwisem i traffick'iem nie powinn sprzedać się za mniej niż xx,xxx (tak... moze to być 10,000 a moze i 99,000 to juz zalezy od kupca) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze być file sharing system

 

O, fajny pomysł! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyceny podaje w PLN bo jest to jak widac domena .PL i forum też raczej nie "juesej"

Dla wyjasnienia dodam że ceny w "baksach" poprzedza taki mały znaczek $

Moze widziałeś gdzieś na filmach :)

 

nie napisałeś ani PLN ani $, stąd moje pytanie :-)

od lat nie oglądam amerykańskich filmów, wolę się nie uwsteczniać :-) (z kilkoma wyjątkami)

 

A co do oznakowania to powinieneś chyba wiedzieć ze jak się używa tyldy to chyba logiczne jest że chodzi tu o przełom cenowy pomiedzy trzy i cztero-cyfrowa ceną.

 

nie wiem czy wiesz, ale chyba logiczne jest, że xxx może oznaczać 100, a x,xxx może oznaczać 9,999? więc przedział 100-9,999 jest imho mało precyzyjną wyceną...

gwoli ścisłości, znak tyldy oznacza zaokrąglenie (~1000 znaczy "około tysiąca"). nie jest to oznaczenie "przełomu cenowego", jak raczyłeś to nazwać ;-) (wiem wiem, chodziło Ci o przedział... jest Ci darowane..)

więc co chciałeś napisać "xxx około x,xxx" (np. "300 około 6000zł")??

 

podałem takze przykładowa cenę z serwisem o charakterze pasujacym do domeny.

 

jak można wyceniać coś czego się nie widziało, czego fizycznie nie ma? podajesz przykłady serwisów, ale nie wiesz jak to wygląda, nie wiesz jaki strona ma układ, kolory, słownictwo, a przede wszystkim nie znasz ruchu. weź się nie kompromituj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

może władza ustali że zapis xxx - xxxx oznacza kwote 3-4 cyfrową, precyzyjnie kwote z pogranicza 3 i 4 cyfr. Możemy sie tutaj jebać całymi dniami czy xxx-xxxx oznacza 100-9999, czy np 700-1400 (byłbym skłonny czytać to właśnie w ten sposó:), ale może zamiast skupiać się na wycenach innych wróćmy do tematu.

 

disk.pl - fajne i chwytliwe, wyceniam na xxx-xxxx bo lubie nazwy tego typu. Wartość obniża faktycznie niejednoznaczność w ostatnim znaku, ale mimo wszystko sympatyczna domena :D

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena disk.pl - mysle ze w granicach 2500zł

sam zarezerwowalem juz www.minidisk.pl i www.minidysk.pl ;p - czy zajerestruje nie wiem!

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×