Jump to content
sz3kla

Allegro i nieeleganckie zachowanie sprzedawcy

Recommended Posts

Witam,

Chcialbym się Was poradzić w sprawie pewnej sytuacji która dzisiaj przydazyła mi się na allegro.

Otóż wczoraj złozyłem swoją ofertę w licytacji domeny. Dziś moja oferta została odwołana, a aukcja zakończona. Wyjasnienie jakie dostałem to mail w którym sprzedawca jakże bardzo rozpisał się, pisząc "sprzedane".

I tu moje pytanie, czy aby regulamin allegro nie zabrania takich praktyk?

W treści aukcji nie było żadnej informacji o tym, że sprzedawca zastrzega sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem.

 

Co Wy o tym myślicie?

 

Pozdrawiam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link do regulaminu allegro jest znany - zajrzyj, sprawdź i nam napisz, co znalazłeś. :)

 

Taka praktyka, legalna czy nie, jest dość często spotykana. I to chyba walka z wiatrakami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję adm. założenie subforum "Allegro".

 

@sz3kla

Jest już tyle tematów o Allegro obejmujących taki problem, że można się pod jakiś podłączyć a nie zakładać nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie może tak zrobić. Nie może nawet zastrzec sobie prawa do odwołania oferty. Napisz do allegro to dostanie punkt karny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie Ty pierwszy i na pewno nie ostatni. Każdego z nas taka sytuacja spotkała na Allegro. Ten to chociaż zakończył przed czasem. Mi się zdarzyło kilka razy sprzedać coś na Allegro i ślad po kupujących zniknął. Na szczęście bez wysyłki wylicytowanego przedmiotu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyjasnienie jakie dostałem to mail w którym sprzedawca jakże bardzo rozpisał się, pisząc "sprzedane".

 

Dobrze, że nie napisał ,że towar się uszkodził, albo został skradziony....

 

 

Takie postępowanie jest nagminne i niestety niezbyt przyjemne. Często sprzedawca na tym traci, bo inni gotowi byli dać konkretne sumy.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przynajmniej był szczery, a nie ściemniał że domenę pies mu zjadł. ;-)

 

Skutecznym sposobem walki z takimi praktykami jest niekorzystanie z allegro. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I takie zachowania utwierdzaja tylko w przekonaniu, ze dzieciom na komunie powinno sie dawac zegarki a nie komputery. Po prostu zal mi takich ludzi, ale coz, niestety sie zdarzaja. Ciezko takie zachowanie nazwac nieeleganckim, jest to po prostu chamstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Założylem ten temat wsumie by dowiedzieć się czy sa podstawy by zrobić gościowi afere. Ale po przemyśleniu tego doszedłem do wniosku że nie warto.

Jak to mówią, nie kłóć się z głupcem, bo najpierw ściągnie cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Trudno, niech się gościu dalej tak bawi, to prędzej czy później trafi na kogoś niewyrozumiałego. ;)

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. ;)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ale po przemyśleniu tego doszedłem do wniosku że nie warto. "

 

też kiedyś doszedłem do takiego wniosku i odpuściłem (chodziło wtedy o dysk) nawet nie wystawiłem negatywa, czekałem co inni zwojują (otrzymałem kilka maili od innych kupujacych że będa zgłaszali na policje) mineło ok. pół roku jak wszedłem w zakładkę komentarzy i jak kliknąłem na nick zobaczyłem

że gościu teraz sprzedaje części samochodowe

wtedy mnie poniosło i pod wpływem %trunku nasmarowałem takiego maila do allegro że od tamtej pory konto ma zawieszone - już prawie rok minął (właśnie sprawdziłem dla pewności - dawno tam nie zaglądałem)

 

niewykluczone ze ma inne konto ale z tego co pamietam to nie mógł założyć już na siebie

 

ps. allegro ma zmienioną szatę graficzną jak namedrive - albo odwrotnie

Edited by wieju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiem szczerze, że z własnego doświadczenia wiem, że w podobnych sytuacjach zwykle nie warto szarpać sobie nerwów.

Człowiek sie na przeklina, naprodukuje przy wystosowaniu odpowiedniego pisma, a w efekcie i tak zwykle nie osiąga się zamierzonego efektu tych działań.

Poza tym, dośc już mam ludzi niezrównoważonych psychicznie, od których bezpodstawnie oberwało mi się negatywem. Tu pewnie byłoby tak samo, że mimo że wina leży po drugiej stronie, to i ja bym za to oberwał.

Nie mam ochoty, że tak brzydko powiem, srać sobie w papiery. ;)

Niech się synek bawi, prędzej czy poźniej trafi na kogoś nerwowego, kto za posniesione straty z tytułu kosztów wystawienia porządnej wyróżnionej aukcji obije mu buźkę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogą mu zawiesić konto, ale napisze wytłumaczenie i odwieszą....

Gdybyś wygrał domenę a potem by nie chciał sprzedać to mógłbyś złożyć pozew i miałbyś wygraną sprawę

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi się podoba ;)

 

jak dla mnie może być ale też nie widzę potrzeby zmiany. A już na pewno nie zmieniałbym logotypu, kroju czcionki itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze że stare allegro wygląda już trochę wieśniacko na taki portal który zarabia miliony strona główna jest poniżej krytyki, przystosowana do monitorów 15 calowych o rozdzielczości 640x480 (w porywach 800x600), przegląd aukcji jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kiedys jak mi sie nudzilo licytowalem wszystkie telefony w kategori dajac oferte 10 zl ;)

Oczywiscie z mysla zaplacenia tych 10 zl jesli moja oferta wygra ;)

Oj ile to ja powodow odwolania widzialem - a kilku sprzedawcow poprostu mnie olalo nawet jak wygralem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w tym co piszą internauci, że im sie nie podoba nowe Allegro, to ja nie wiem pod jakim kątem: wizualnym, czy usability?

 

Czy tylko zmieniono wygląd, czy tez poprawiono użytecznośc. Jesli tylko tom pierwsze, to dla mnie nie ma znaczenia. Allegro to najgorszy, najbardziej nieintuicyjny serwis aukcyjny jaki kiedykolwiek widziałem. Niestety, raczej jestem skazany na ten badziew porównywalny tylko z gadu-gadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w tym co piszą internauci, że im sie nie podoba nowe Allegro, to ja nie wiem pod jakim kątem: wizualnym, czy usability?

 

Czy tylko zmieniono wygląd, czy tez poprawiono użytecznośc. Jesli tylko tom pierwsze, to dla mnie nie ma znaczenia. Allegro to najgorszy, najbardziej nieintuicyjny serwis aukcyjny jaki kiedykolwiek widziałem. Niestety, raczej jestem skazany na ten badziew porównywalny tylko z gadu-gadu.

 

Ja mam odmienne wrazenia. Moze dlatego, ze przez te lata sie przyzwyczailem do allegro. aczkolwiek ebay.com to dopiero masakra. teraz w allegro zmiana na plus jest przystosowanie panelu do coraz szerszych ekranow. Wg. mnie nie jest zle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×