Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

Fajny pomysł, pierwszy raz widzę coś takiego.

Podobnych stron jest więcej tylko najczęściej są to witryny pokazujące konkretne rozwiązania techniczne czy zasady działania urządzeń lub systemów, którymi są zainteresowani użytkownicy czyli potencjalni klienci firm.

Mają na celu wywołanie zainteresowania danymi produktami lub usługami kierując wszystkich do strony docelowej - formularza kontaktowego lub wizytówki danego przedsiębiorstwa jako eksperta w tej dziedzinie.

Są to przemyślane strony wspierające lub jak kto woli - inteligentne strony zapleczowe, najczęściej zawierające w domenie poszukiwane słowa kluczowe.

Zamiast wstawiać na zapleczówce dużo śmieciowych treści i linków z nich, niektórzy wolą postawić taki minisite i zachęcić ludzi czymś konkretnym.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

limanowa.in, telko.in, peen.in

O co chodzi z rejestrowaniem przez Polaków domen w indyjskiej końcówce :huh: ?

Jest jeszcze np. koszal.in, ale ta mi się akurat podoba :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

limanowa.in, telko.in, peen.in

O co chodzi z rejestrowaniem przez Polaków domen w indyjskiej końcówce :huh: ?

Jest jeszcze np. koszal.in, ale ta mi się akurat podoba :D .

A co, nie wolno? Fajna końcówka, Indie leżą obok Pakistanu mającego literówkę .pl-ki czyli .pk. Poza tym .in jest tania. A być może to też po części zasługa Kominka, który prowadzi blogi w końcówkach .in, .es,

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co, nie wolno? Fajna końcówka, Indie leżą obok Pakistanu mającego literówkę .pl-ki czyli .pk. Poza tym .in jest tania. A być może to też po części zasługa Kominka, który prowadzi blogi w końcówkach .in, .es,

A czemu miałoby nie być wolno ;) ? Mamy w końcu wolny rynek :P . Tylko nie potrafię zrozumieć logiki rejestrowania domen w indyjskiej :o końcówce. A co do cen: koszal.in utrzymywane w GoDaddy (dzisiejsza cena $8.99), telko.in w 1API GmbH (brak cennika), peen.in w OVH (26,99 zł), a kominek.in w Key-Systems GmbH (również brak cennika). Żadna z tych firm nawet nie podsuwa pod nos końcówki .in, więc chyba rzeczywiście Kominek ma tutaj jakiś wpływ. Rejestrujący te domeny pewnie nawet nie zdawali sobie sprawy, że ich dane osobowe będzie można łatwo zobaczyć :P . Ciekawe, ile wejść odnotowuje codziennie kominek.pl :P .

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

limanowa.in, telko.in, peen.in

...

Telko.in to w ogóle porażka. Ma to byc ponoć bardziej profesjonalna wersja telepolis*pl Pewnie ktoś chciał mieć łatwą domenę związaną z telekomunikacją, więc wpisał w panel telko i wyskoczyła mu końcówka .in w przystępnej cenie. Bo innego wytłumaczenia dla tej bzdury nie widzę. Swoją drogą, ciekawe jaki ruch będą generować na rzecz telko*pl

 

A niby profesjonaliści dla profesjonalistów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up

 

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tej stronie, to nazwa też mnie zafascynowała. Warto jednak zaznaczyć w tym miejscu, że jest to jedna z największych platform do obsługi tzw. carpoolingu w Europie - jego polska edycja także zbija kokosy. Co ciekawe, firma zaczynała pod znacznie lepszą (w moim mniemaniu) domeną covoiturage.fr, co po naszemu oznacza właśnie wspólną jazdę samochodem - z nieznanych mi jednak przyczyn porzucili tą nazwę... Z naszego punktu widzenia wydaje się to zabieg bezsensowny, bo firmy - wraz z rozwojem - dbają o zarezerwowanie kolejnych nazw generycznych związanych z ich branżą. Z marketingowego - wręcz przeciwnie. Pozwoliło to na stworzenie globalnie rozpoznawalnej marki, która rzuca się w oczy, a jednocześnie utorowało drogę do ekspansji na rynki, na których w/w słowo nie było powszechnie znane, bądź podobne platformy wystartowały wcześniej. Musimy więc spojrzeć prawdzie w oczy - w momencie budowy międzynarodowej usługi domena XYZKurdeBylaWolna.info.pl za 9,95 PLN i 49990.05 PLN na działania promocyjne (związane z lokowaniem produktu) jest w większości przypadków opcją atrakcyjniejszą od TopowaFraza.pl za 50000 PLN.

 

Trudno gdybać dlaczego akurat BlaBlaCar, a nie na przykład WspólneJechanie, czy coś w tym rodzaju. Zauważyłem, że platforma pozwala na określenie kierowcy wielu swoich preferencji, w tym rozmowności - przy dłuższych podróżach trudno wszakże o lepszą rozrywkę niż konwersacja z pasażerem, stąd może dlatego bla bla, nie wiem...

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupisprzedaj.pl była do kupienia na allegro razem z jakimś serwisem. Zapewne właściciel domeny próbuje "podkraść" PageRank domeny straży pożarnej, aby potem z powrotem opchnąć serwisik z ładną renomą i za lepszą kasę jakiemuś użytkownikowi allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogrodzeniapanelowe.pl

 

Ogrodzeń nie kupisz, ale najnowszego iphona już tak :)

Tego to pojąć nie mogę...jaki to ma sens, żeby pod domeną ogrodzeń sklep z elektroniką wrzucać....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogrodzeniapanelowe.pl

 

Ogrodzeń nie kupisz, ale najnowszego iphona już tak :)

 

 

Tego to pojąć nie mogę...jaki to ma sens, żeby pod domeną ogrodzeń sklep z elektroniką wrzucać....

 

To nie jest sklep, prawdopodobnie ktoś robi próby na jednej ze swoich domen. Uczy się obsługi Opencartu czy coś w tym rodzaju...

 

Za 80zł, to bym chętnie przytulił tego Nikosia d300 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 80zł, to bym chętnie przytulił tego Nikosia d300 :D

he he he, pobieżnie tylko okiem rzucilam a tu TAAAAAKIE promocje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×