Jump to content
slawekg

Aplikacja dla domeniarza

Recommended Posts

Wiekszosc z Was zyje z domen - posiada ich bardzo duzo. Niektorzy pewnie tysiace.

Jak dajecie sobie rade z takim nawalem informacji?

 

Szukalem, ale nie znalazlem zadnej aplikacji co enkapsulowalo ponizsze funkcjonalnosci:

- zarzadzanie terminami przedluzenia domen (teminy wygasniecia)

- zapis informacji na temat gdzie trzymamy dane domeny (registrar)

- informacje/historia kontaktow w sprawie kupna/sprzedazy danej domeny

- trzymania notatek o ewentualnych pomyslach badz przyszlosci dla danego adresu ( mozna sie pokusic o generowanie jakiegos wstepnego tekstu oferty opartego o szablony wykorzystujacego wpisane informacje)

- marzy mi sie jeszcze mozliwosc updatu whoisa danej domeny i cachowania tego w tym programie

- rejestr kosztow dot. danej domeny

- sprawdzanie wynikow w google (i zapisywanie w historii)

 

- minimalna integracja z dropped.pl (minimum import danych z panelu, docelowo pelniejsza integracja funkcjonalnosci)

 

 

To takie pomysly po miesiacu raczkowania i zabawy w shoguna (zbieram armie ninji).

Jesli jest cos takiego, prosze o cynk. Jesli sugerujecie jakies narzedzia online - zawsze to troche ryzykowne, prawda? Lepiej miec wlasna bazkę...

Jesli nie - jestem w stanie to napisac - czy byloby na to zapotrzebowanie ?

Ktory z Was rozwazalby maly sponsoring w tym zakresie ?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak narazie radzę sobie z excel`em, ale niewątpliwie przydałby się taki serwis, o którym piszesz. Sam nad stworzeniem czegoś podobnego (na własne potrzeby) się kiedyś zastanawiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiekszosc z Was zyje z domen - posiada ich bardzo duzo. Niektorzy pewnie tysiace.

Jak dajecie sobie rade z takim nawalem informacji?

Osób które żyją ze sprzedaży domen to tu policzysz na palcach jednej ręki, większość to sporo dokłada do interesu

Szukalem, ale nie znalazlem zadnej aplikacji co enkapsulowalo ponizsze funkcjonalnosci:

- zarzadzanie terminami przedluzenia domen (teminy wygasniecia)

- zapis informacji na temat gdzie trzymamy dane domeny (registrar)

- informacje/historia kontaktow w sprawie kupna/sprzedazy danej domeny

- trzymania notatek o ewentualnych pomyslach badz przyszlosci dla danego adresu ( mozna sie pokusic o generowanie jakiegos wstepnego tekstu oferty opartego o szablony wykorzystujacego wpisane informacje)

- marzy mi sie jeszcze mozliwosc updatu whoisa danej domeny i cachowania tego w tym programie

- rejestr kosztow dot. danej domeny

- sprawdzanie wynikow w google (i zapisywanie w historii)

przydałoby się, żeby taki program informował, że domena na którą mamy założoną opcję weszła w postępowanie

Jesli nie - jestem w stanie to napisac - czy byloby na to zapotrzebowanie ?

zależy za ile :D

Ktory z Was rozwazalby maly sponsoring w tym zakresie ? :D

może któryś z rejestratorów w zamian za reklamę

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie 99,99% odgrywa intuicja i nagły przypływ oświecenia :D i pewnie dlatego niestety nie żyję z domen ...

 

Program o jakim mówisz byłby niewątpliwie bardzo przydatny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo dobry, ostatnio nawet zacząłem pisać taki cudo, ale projekt został zawieszony, przyczyna oczywista: brak czasu

 

Myślę, że jest tu na forum przynajmniej jedna osoba, która szybko podchwyci temat.

Ja mam już kandydata :D

 

Zobaczymy ile czasu minie od pojawienia się pomysłu do pierwszej wersji programu :D

 

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o serwis - tylko o aplikacje, ktora instalujesz na swoim komputerze.

 

Excel sie sprawdza do parudziesieciu domen, ale nie zawrzesz tam tej fukcjonalnosci, ktora wymienilem :D

 

I nie musisz zyc z domen. Powiedzmy, ze masz ich 40 (to chyba nie jest jakis specjalny wynik?).

 

Co do opcji - da sie zrobic, mimo ograniczen polskiego whoisa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi mi o serwis - tylko o aplikacje, ktora instalujesz na swoim komputerze.

 

Excel sie sprawdza do parudziesieciu domen, ale nie zawrzesz tam tej fukcjonalnosci, ktora wymienilem :D

 

I nie musisz zyc z domen. Powiedzmy, ze masz ich 40 (to chyba nie jest jakis specjalny wynik?).

 

Co do opcji - da sie zrobic, mimo ograniczen polskiego whoisa:)

 

jeśli chodzi o grupowanie domen to wystarczy proste Makro, gorzej jednak z WHOISEM i aktualizacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×