Jump to content
ramirez

sprzedaż domeny na której są aliasy... płatne/darmowe

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystksich forumowiczów

 

Wpadła mi kilka dni temu w moje wirtualne ramiona domena flb.pl

 

Były na niej wcześniej jakieś aliasy, gdyż ma równo 100 wejść dziennie na sedo i info o aliasach istnieje w sieci.

 

Zastanowię się co z nią zrobić, napewno sprzedam, nie wiem tylko kiedy, komu i za ile, ale puki co mam takie pytanko, mianowicie czy właściciel domeny na której są aliasy może w każdej chwili bez żadnych przeszkód sprzedać taką domenę? Co z tymi osobami które mają pozakładane darmowe strony z tym aliasem?

 

Sprzedając taką domenę setki osób nagle traci strony internetowe, czy mogą gdziekolwiek domagać się czegokolwiek gdy nagle stracą strony?

 

Czasem widzę też ogłoszenia o sprzedaży domen na której są aliasy, czy można zatem bez absolutnie żadnych obaw kupić taką domenę? Czy i kupujący i sprzedający nie mają żadnych podstaw do pretensji ze strony setek osób które nagle stracą strony internetowe?

Czy np gdy Onet sprzeda republika.pl i wtedy setki tysięcy osób nagle zniknie z pola widzenia w sieci to czy te osoby mogą gdzieś jakoś szukać ratunku dla siebie, dla swoich stron?

 

Bo wydaje mi się ze skoro to jest darmowy alias to jednak każdy własciciel strony musi liczyć się z tym że w każdej chwili może stronę stracić, czy tak jest rzeczywiście?

 

Pytanie2:

 

i miałbym też drugie pytanko, a jeśli są to aliasy płatne, a nagle wlasciciel tego aliasa/aliasu dostaje ofertę za alias nie do odrzucenia, ludzie opłacili swoje domeny z jego aliasem na różne okresy użytkowania. Czy może sprzedać taki alias? Czy musi się jakoś rozliczyć z tymi osobami ktore oplaciły u niego domenę z aliasem?

Pytam gdyż chętnie kupił bym jedną domenę, na której pewna firma ma płatne aliasy, czy jest to wykonalne? Czy taka firma ma możliwość sprzedania takiej domeny?

 

 

pytanie 3:

 

Co stanowi zysk dla własciciela aliasa/aliasu który udostępnia go za darmo a nie odpłatnie?

 

 

serdeczne pozdrowionka

i z góry dziękuję za odpowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie a może i Panie :-)

 

czy ktoś pokusi się o odpowiedź... bo już sam nie wiem czy to pytanie jest lamerskie i je każdy olewa... czy poprostu dość trudno na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi...

 

czy zatem np:

 

Onet.pl może sprzedać republika.pl - na republice jest tysiące darmowych stron..., ktoś płaci sowicie za republika.pl... czy Onet.pl może sprzedać taką republikę? co jeśli ktoś ma płatne aliasy na tej republice...? wtedy rozumiem sprawa nierealna... czy tak?

 

noooo nie dajcie się prosić :-)

 

P.S. republika to tylko hipotetyczny przykład. Powiedzmy ze zreaktywowany zespół Republiki Grzegorza C - świeć mu tam Panie, wykłada xx xxx zł a może xxx xxx zł... pytanie tylko czy to jest formalnie możliwe dla Onetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wim jak to jest, jednak serce mi sie kraja jak myślę o tych biedakach co promowali adres i teraz nic ;) Ja nie miał bym sumienia. Ale Setki (nie dziesiątki) osób tak zrobiło, zostawiając swoich userów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wim jak to jest, jednak serce mi sie kraja jak myślę o tych biedakach co promowali adres i teraz nic ;) Ja nie miał bym sumienia. Ale Setki (nie dziesiątki) osób tak zrobiło, zostawiając swoich userów.

 

 

dzięki, czyli jednak to się zdarza. z płatnym kontem pewnie byłby problem, Abonamentobiorca musiałby chyba wypowiadać umowy, zwracać kasę, lub czekać aż ostatnie wygasną.

 

Swoją drogą, miło wiedzieć ze w tej branży istnieje coś takiego jak sumienie :-), choć pewnie w niejednym sybersquoting skutecznie je z czasem zagłusza, lecz pewnie nie we wszystkich skutecznie ;-)

 

pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co stanowi zysk dla własciciela aliasa/aliasu który udostępnia go za darmo a nie odpłatnie?

 

jak odpłatnie to zysk stanowi ta płatność

 

jak za darmo to pewnie sa jakies reklamy

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak odpłatnie to zysk stanowi ta płatność

 

jak za darmo to pewnie sa jakies reklamy

 

 

darmowe konto, czyli np, stronka podpięta pod xxxxxxxxxxx.republika.pl i wrzucają mi jedynie jakieś popupy, no to rozumiem że jedynie zysk z kliknięć z pop-up stanowi dla republiki dochód, docelowo Onetu.

 

A dodatkowy to pewnie zdobycie klienta w postaci mojej osoby, i ciągle oferowanie mi polepszenia konta przy przejściu na płatne konto z konta free.

 

Ok, Qmam bazę, przez Q w najwyższej jakości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak kupiłeś domene i zmieniłeś DNSy to zaden alias i tak nie będzie działał to chyb ajest i tak po ptokach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak kupiłeś domene i zmieniłeś DNSy to zaden alias i tak nie będzie działał to chyb ajest i tak po ptokach ;)

 

DNSy są sedo bom zmienił, ale np te wszystkie stronki jakie były po flb.pl np, jakąś znalazłem info w sieci:

 

http://www.otherpeoples.flb.pl i po kliknięciu w ten link, przerzuca do mnie na www.flb.pl a adres strony widnieje ten http://www.otherpeoples.flb.pl czyli działają :-), sek w tym że wejść jest około 100 uq dziennie i tyle luda prawdopodobnie straciło strony, i klikają rozpaczliwie... no przykre no ale co zrobić... życie... ;-)

 

i mam nadzieję że ludzie mieli te stronki darmowe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli tak jak pisałem...alias nie działa i przerzuca na flb.pl z DNS z SEDO.

Nic już z tym nie zrobisz a jedyne pretensje jakie ktośmoze mieć to nei do ciebie tylko tego który nie opłacił.

No i nauczka dla tych co stawiają serwisy na subdomenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×