Jump to content
kulas

Notebook do 3k PLN

Recommended Posts

Na dniach zamierzam kupić Notebooka. Budżet jakim dysponuję to 3k PLN +/- 15%.

 

Procesor: Intel Core 2 Duo / DualCore 2.0 GHz +

Dysk: 250 GB +

RAM: 3 GB +

Matryca: 15,4 (najlepiej matowa)

Grafika: dedykowana 256 MB +

System: bez znaczenia

 

Notebook będzie używany przede wszystkim do pracy. Przewiduję, iż będzie codziennie wożony, dlatego dobrze byłoby gdyby był solidnie wykonany.

 

Lubię rzeczy, które również ładnie wyglądają, dlatego zainteresowała mnie seria Satellite marki Toshiba.

 

Toshiba A300-20W Core2Duo T6600 4GB 400GB 15.4WXGA HD3470 DVD WiFi BT VistaHP

 

Toshiba A300-24H Core2Duo T6400(2.0) 3GB 320GB 15.4WXGA DVD BT WiFi Kam VistaB/WXPPPL

 

Toshiba A350-13C Core2Duo T6400 4GB 250GB 16HD HD3470 DVD WiFi BT VistaHP

 

 

Czy możecie polecić sprzęt do pracy, który nie będzie trzeszczał po dwóch tygodniach?

 

 

Wiem, że był gdzieś temat o wyborze komputera, ale nie mogę znaleźć. :-)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od wielu lat używam notebooki Toshiby, serii Satellite i nigdy nie miałem problemów. Solidny, dobrze wykonany sprzęt o sensownych parametrach, eleganckim wyglądzie i w umiarkowanej cenie. Co prawda ostatni zakup dla żony to porażka, a to za sprawą Visty. :rolleyes:

Nigdy więcej Vista. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za informacje. W Toshibie nie bardzo widzi mi się mocno błyszcząca matryca i klawiatura, na której mocno widać odciski palców.

 

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na http://www.gral.pl/preview/Toshiba/Toshiba..._WXPPPL_30.html i od razu robię downgrade dp XP.

 

wiesz... moim zdaniem błyszcząca matryca to plus, na większości z matowych i tak nic na zewnątrz nie zobaczysz :rolleyes:

 

Sam mam Toshibę Satellite, ale serię a200 - zadowolony, aczkolwiek Vista i 1GB RAMu to porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiesz... moim zdaniem błyszcząca matryca to plus, na większości z matowych i tak nic na zewnątrz nie zobaczysz :rolleyes:

 

Sam mam Toshibę Satellite, ale serię a200 - zadowolony, aczkolwiek Vista i 1GB RAMu to porażka.

 

Ja gdy kupiłem komputer z vistą to używałem ją może przez tydzień. Porażka nie OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze ze duzo czasu wozilem 15" i niby sie przyzwyczailem.. dopiero jak przesiadlem sie ostatnio na MSI 10" to odczulem ulge zajmuje dwa razy mniej miejsca (lacznie z ladowarka itd), mniej wazy, bateria trzyma dluzej (5,5h) - w pracach biurowych nie odstaje niczym lepszym laptopom - no chyba ze ktos bedzie grał itd ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od kilku lat korzystam z laptopów toshiby i też jestem zadowolony tylko zależnie od tego co wybierzesz warto dokupić ramu mam 4 GB ramu i vista chodzi całkiem przyzwoicie, aczkolwiek na początku trzeba się przyzwyczaić

 

dobrą ofertę patrząc na cena/jakość ma aktualnie ASUS miałem okazję ostatnio przez chwilę jednego używać i wrażenie robił całkiem dobre

 

natomiast zdecydowanie nie polecam Acer'ów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na chwilę obecną jestem zdecydowany na http://www.gral.pl/preview/Toshiba/Toshiba..._WXPPPL_30.html i od razu robię downgrade dp XP.

 

Wygląda fajnie i może nawet parametry ma ciekawe ale... błyszczy się jak psu ja...a więc myślę, że długo zadowolony z zakupu nie będziesz. Osobiście wolę matowe powierzchnie. I nie chodzi mi tutaj o matrycę :rolleyes:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te komputery są tragiczne w użytkowaniu, po 15 minutach od czyszczenia powierzchni wyglądają jakby macało je milion Chińczyków naraz.

Za 3,313.91 PLN można już kupić Studio 15

z matrycą Wide Screen WXGA WLED lub wybrać coś ciekawego z oferty Lenovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te komputery są tragiczne w użytkowaniu, po 15 minutach od czyszczenia powierzchni wyglądają jakby macało je milion Chińczyków naraz.

 

Potwierdzam, miałem przez ok miesiąc Sony z błyszczącą obudową - tragedia z czyszczeniem. Nie wiem skąd wzięła się ta głupia moda na błyszczące obudowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo na białym tak nie widać ;) Na moim Acer One ( granatowym ) widać każdy ślad ;)

 

Co do notebooków również polecam Toshiby ,dobre i solidnie wykonane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekałem, czekałem i w końcu doczekałem się promocji :-) Toshiba Satellite A350-13A

 

Dziś zamówiłem http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netb...y,id,72112,s,1/

 

przekątna ekranu LCD 16 cali

nominalna rozdzielczość LCD 1366 x 768 pikseli

technologia mobilna Intel Centrino 2

procesor Intel Core2 Duo

model procesora Core2 Duo P8600 (2.4 GHz, 3MB cache)

wielkość pamięci RAM 4 096 MB

typ zastosowanej pamięci RAM DDR2 (800 MHz)

pamięci RAM rozszerzalna do 8 192 MB

wolne gniazda pamięci 0

pojemność dysku twardego 320 GB

interfejs dysku twardego Serial ATA

5400 RPM

napęd optyczny DVD+/-RW DL

zewn. układ graficzny tak

karta graficzna ATI Mobility Radeon HD3650 (DirectX10, SM 4.0, Avivo)

pamięć karty graficznej 512 MB

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna, ale notebooka bez klawiatury numerycznej bym chyba nie kupił :unsure:

Jak będzie mi potrzebna to sobie podłączę:

 

usb-wireles-keypad.jpg

 

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A właśnie z niego piszę. Wszystko gra, ale... często go czyszczę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kord

Podczepię się. ;-)

 

Od jakiegoś czasu przy odpytywaniu Alexy skacze mi użycie procesora do 50-70% no i muli komp. Próbowałem już odinstalować i zainstalować FireFoxa na nowo. Procesor AMD ATHLON 64 3200+/800

Komputer kupiony w 2007 roku. Miałem już kupić nowego, ale czy teraz jestem zmuszony? Taka akcja ma miejsce tylko przy odpytywaniu Alexy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podczepię się. ;-)

 

Od jakiegoś czasu przy odpytywaniu Alexy skacze mi użycie procesora do 50-70% no i muli komp. Próbowałem już odinstalować i zainstalować FireFoxa na nowo. Procesor AMD ATHLON 64 3200+/800

Komputer kupiony w 2007 roku. Miałem już kupić nowego, ale czy teraz jestem zmuszony? Taka akcja ma miejsce tylko przy odpytywaniu Alexy.

 

mój komputer kupiony w 2001 ;) Jeśli dzieje się tak przy odpytywaniu Alexy to znaczy, że to oni jakiś syf wrzucili a nie coś u Ciebie nie tak jak powinno być ;) Podobno na PPD.pl też w tle coś się 'robi' cały czas i obciążenie procesora skacze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×