Jump to content
Sign in to follow this  
alpine5

Prośba o pomoc/opinie - literówki

Recommended Posts

Witam

 

Jak wyglądają aspekty prawne (i czy podchodzi to pod ewentualny cyberskauting - jak to któryś z użytkowników kiedyś napisał ;) ), gdy zarejestruję domenę/literówkę np. taką wwwfirma.pl

 

Czy jest wogóle sens rejestrowania tego typu literówek ? Mam pomysł na kilka takich, od nazw firm, które wiem, że są często odwiedzane przez klientów/internautów (minimum kilka tysięcy wejść tygodniowo) i są wolne, ale nie wiem, czy ludzie wpisują jeszcze adresy z www na początku (bo ja raczej nie), więc co za tym idzie, czy jest szansa, że nie dadzą kropki w adresie ? Przeznaczenie tego typu domen mi się widzi na parking i jakieś drobne zarobki, ale chciałbym się poradzić czy warto.

 

Osobną kwestią jest fakt, że niektóre nazwy firm są stworzone od nazwiska właściciela, czy to jest jakaś różnica w aspekcie prawnym pomiędzy literówką wwwfirma.pl a wwwnazwisko.pl ?

 

Sorry jeśli podobny temat/zapytanie już było, ale nie mogłem odnaleźć nic podobnego

 

 

S.F.

alpine5

 

p.s. wogóle chętnie przyjmę/poczytam opinie o literówkach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprostsze rozwiązania przychodzą niekiedy najtrudniej ;)

 

Dziękuję, to po części jest odpowiedź na moje pytanie, czekam na jeszcze...

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak nie liczyłbym na duży ruch...

 

ja ostatnio testowalem portale tematyczne dosyc niszowe, ale w Alexa majace rank do 150 000 notuja one od 40 000 do 200 000 uu na mies.) To byly literowki www, (15 sztuk) . Wyglada to marnie. Ludzie coraz mniej wpisuja z "www" nazwe domeny a takze maja bookmarki. A co tu dopiero gadac o firmie. Ile osob moze wchodzic na strone firmy (innej niz apple.com ;) ) wpisujac z placa i jeszcze z www? Pomysl. sprawdzic mozna, ale moim zdaniem nie warto zaprzatac sobie glowy. no chyba ze nazwa firmy to jakis dobry generyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak to zauważył thomaso w innym temacie to byłoby max. 0,01% ruchu, który idzie na wwwnazwa więc marny jeśli to nie topowa wg. alexy strona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×