Jump to content
Sign in to follow this  
Adam

Strona się nie indeksuje!

Recommended Posts

Mam pytanie do bardziej obytych - dlaczego domena http://www.sklepinternetowy24.pl nie zaindeksowała się, pomimo iż google, już powinno wiedzieć o jej istnieniu, czy może dostała ban/filtr za to że stała sobie przez kilka dni na parkingu?

Wczoraj G. zaindeksował di ze słowem sklepinternetowy24.pl, a nie zaindeksował domeny www.sklepinternetowy24.pl dlaczego?

PS. możecie jeszcze ogólnie powiedzieć jaki stosunek ma google do domen poparkingowych.

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a po jakim czasie chciałbyś, żeby sie zaindeksowało? od kiedy sie nie zaindeksowało. Bo oczekujesz odpowiedzi, a nie dajesz jakichkolwiek parametrów.

 

Poza tym masz "słaby" kod

zachęć roboty

 

dopisz sobie stronę tutaj

 

...i cierpliwości. overnight to tylko na wordpressie

 

Mam pytanie do bardziej obytych - dlaczego domena http://www.sklepinternetowy24.pl nie zaindexowała się.(...)

Wczoraj "zaindexował" di

 

 

PS ..i zmiłuj się, ale w jęz. polskim jest słowo "indeks", "indeksować". I jak ktoś potem ma niby znaleźć w wyszukiwarce na di.pl twój temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak szybko Google zaindeksuje i indeksuje stronę zależy od liczby linków do niej prowadzących. Jeden link (z di.pl) to mało. Bana domena nie mogła dostać za parking, ale mogła mieć go zanim ją złapałeś (ban nie kasuje się przy spadzie domeny, trzeba ręcznie napisać do Google, że domena zmieniła właściciela i albo odbanują albo nie, ale najczęściej nie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona już prawie tydzień funkcjonuje dodałem ją w addurl, może pomoże, dzięki (i oczywiście jeżeli chcecie dodać jakiś np. własny sklep, to naturalnie zapraszam).

 

To jak szybko Google zaindeksuje i indeksuje stronę zależy od liczby linków do niej prowadzących. Jeden link (z di.pl) to mało. Bana domena nie mogła dostać za parking, ale mogła mieć go zanim ją złapałeś (ban nie kasuje się przy spadzie domeny, trzeba ręcznie napisać do Google, że domena zmieniła właściciela i albo odbanują albo nie, ale najczęściej nie).

Ok, poczekam jeszcze 3 dni, jak nic się nie zmieni to będę szukał dalej.

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce pisac glupot, wiec wybacz jesli napisze ale moze zrobiles zwykle przekierowanie, zamiast zmienic DNSy? ;)

 

Dns-y ustawione od początku (na ile się znam) prawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ta domena była wcześniej zaparkowana ?

Tak, byłem Ciekawy, czy będzie miała ruch (nie było ruchu), ale tylko jeden dzień była na parkingu, większość domen (sklepinternetowy24) z innymi końcówkami (eu, com, net, info) jest na parkingu więc przypuszczam, że ta domena przed moim wykupieniem też była na parkingu, nie ma jej w zbiorach archive.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny, które były na parkingu dłużej czekaja na przywrócenie zaistnienie w google. postaraj się o kilka linków i czekaj cierpliwie

 

im dłuzej na parkingu tym potem dłuzej czekasz na powrót do wyników

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zaindeksowanie nowej strony to nawet kilka miesięcy. Najczęściej jednak indeksowanie zaczyna się po paru tygodniach od zgłoszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie do bardziej obytych - dlaczego domena http://www.sklepinternetowy24.pl nie zaindeksowała się, pomimo iż google, już powinno wiedzieć o jej istnieniu, czy może dostała ban/filtr za to że stała sobie przez kilka dni na parkingu?

Wczoraj G. zaindeksował di ze słowem sklepinternetowy24.pl, a nie zaindeksował domeny www.sklepinternetowy24.pl dlaczego?

PS. możecie jeszcze ogólnie powiedzieć jaki stosunek ma google do domen poparkingowych.

 

Zaindeksowało nazwę a nie link. Swoją drogą myślę, że gdybyś w stopce miał poprawny link do strony to Google już dawno by ją łyknęło. Chociaż pewnie już robot wlazł do tematu i przyswoił sobie z niego link (bo w tym temacie zamieściłeś go poprawnie). Google lubi czytać di.pl, ciągle na nim siedzi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adam ja mam kłopoty z ortografią ale na głównej stronie twojego serwisu

 

a doradcami są nasi urzytkownicy.

 

no i nazwij ją to pomaga w pozycjonowaniu bo

tu wpisz tytuł strony
wygląda tragicznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adam ja mam kłopoty z ortografią ale na głównej stronie twojego serwisu

 

 

 

no i nazwij ją to pomaga w pozycjonowaniu bo wygląda tragicznie

Dzięki - poprawione.

Brakuje mi redaktora, i zwykłych użytkowników, jak są chętni to zapraszam :lol: (dobrze, że jeszcze nie czytaliście "mini poradnika - jak uniknąć oszustów internetowych", bo zamierzam się zabrać za poprawianie błędów, a trochę tam ich jest :lol: ).

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele odpowiedzi już padło ale napiszę Tobie co masz zrobić:

 

Przede wszystkim:

http://www.google.com/addurl/

 

Sprawdź validator'em czy masz poprawny kod (google zwraca na to dużą uwagę) na stronie

 

Sprawdź swoje meta tagi (główny czynnik)

 

Linkuj swoja stronę gdzie się da ... googlebot działa na zasadzie z linku do linki .... utwórz pliki na serwerze dla robota (może masz zablokowanego robota lub nie masz w ogóle pliku) i wyślij pingi na swoja stronę

 

Dodawaj je do katalogów gdzie tylko możesz

 

Używaj systemów wymiany linków, polecam LinkMe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdź validator'em czy masz poprawny kod (google zwraca na to dużą uwagę) na stronie

 

Sprawdziłem http://validator.w3.org, i chyba ciężko całkowicie wyeliminować problemy, ale z czasem na pewno będzie trzeba spróbować, dla przykładu kilka stron jakie sprawdziłem validatorem:

di.pl - Result: 28 Errors

sklepinternetowy24.pl - Result: [edit] passed (ok)

sklepinternetowy24.pl/forum/ - Result: 4 Errors, 3 warning(s)

Allegro.pl - Result: 80 Errors, 37 warning(s)

Nasza-klasa.pl Result: 1 Error, 1 warning(s)

onet.pl - Result: 72 Errors, 5 warning(s)

pudelek.pl - Result: 599 Errors, 14 warning(s)

i jako ciekawostkę: google.pl Result: 53 Errors, 1 warning(s)

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem http://validator.w3.org, i chyba ciężko całkowicie wyeliminować problemy, ale z czasem na pewno będzie trzeba spróbować, dla przykładu kilka stron jakie sprawdziłem validatorem:

di.pl - Result: 28 Errors

sklepinternetowy24.pl - Result: 2 Errors

sklepinternetowy24.pl/forum/ - Result: 4 Errors, 3 warning(s)

Allegro.pl - Result: 80 Errors, 37 warning(s)

Nasza-klasa.pl Result: 1 Error, 1 warning(s)

onet.pl - Result: 72 Errors, 5 warning(s)

pudelek.pl - Result: 599 Errors, 14 warning(s)

 

nie jest ciężko wyeliminować błędy a już na pewno nie na czymś tak prostym jak Ty masz :lol:

 

Serwisy, które sprawdziłeś to ogromny kod i błędy to głównie tzw. hacki, aby strony poprawnie były wyświetlane na różnych przeglądarkach i w różnych rozdzielczościach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to tzw. Black SEO

 

Ale to się nie zalicza do BLACK SEO.

 

Black SEO to spamowanie for, katalogów stron, czy witryn internetowych. A system wymiany linków to nie spam. Można jedynie zaliczyć ukrywanie linków z systemów do Black SEO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to się nie zalicza do BLACK SEO.

 

Black SEO to spamowanie for, katalogów stron, czy witryn internetowych. A system wymiany linków to nie spam. Można jedynie zaliczyć ukrywanie linków z systemów do Black SEO.

 

W takim razie używaj SWL'i i za rok czy dwa zobaczymy czyja strona będzie wyżej w wynikach :lol:. O ile Twoja w ogóle tam jeszcze będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mniej błędów w kodzie i ortograficznych, więcej contentu, niepowtarzalnego contentu, często aktualizowanego a będzie szybko i dobrze bez specjalnego wysiłku z katalogowaniem i takim tam "naginaniem"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×