Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

Ponieważ mam słabość do Chin (piękna, choć okrutna kultura) i skoro Chiny mają być supermocarstwem, grzechem byłoby nie mieć domeny związanej z tym krajem, dlatego postanowiłem przygarnąć stolicę ChRL:

 

beijing .pl

 

Biedaczka od 2006 roku nie ma coś szczęścia. Może jakaś firma związana handlowo z Chinami albo restauracja będzie nią zainteresowana.

beijingg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponieważ mam słabość do Chin (piękna, choć okrutna kultura) i skoro Chiny mają być supermocarstwem, grzechem byłoby nie mieć domeny związanej z tym krajem, dlatego postanowiłem przygarnąć stolicę ChRL:

 

beijing .pl

 

Biedaczka od 2006 roku nie ma coś szczęścia. Może jakaś firma związana handlowo z Chinami albo restauracja będzie nią zainteresowana.

 

Ja mam z kolei trochę bardziej ogólną:wacko: Ale też niedawno "palcniętą":

 

:wacko:sinologia .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam z kolei trochę bardziej ogólną:wacko: Ale też niedawno "palcniętą":

 

:wacko:sinologia .pl

 

Brawo . Bardzo dobry strzał .

Share this post


Link to post
Share on other sites

beijing.pl, sinologia.pl - fajne :wacko:

 

To i ja dołożę swój chiński akcent: jiao.pl (jakiś czas temu z palca).

 

Jiao to chińska jednostka płatnicza oraz najmniejszy i najlżejszy pojazd na świecie, który General Motors reklamuje jako "przyszłość miejskiej motoryzacji".

Pożyjemy, zobaczymy :wacko:

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

optikal.pl

 

wg mnie fajna, a przy okazji (choć tego dowiedziałem się dopiero po rejestracji) tak nazywa się firma będąca abonentem optical.pl i okulary.pl. Kiedyś mieli też tę, ale nie przedłużyli, spadła, była złapana, potem znów ktoś puścił i akurat na nią trafiłem gdy leżała wolna. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
optikal.pl

 

No, nawet pb rejestruje domeny z palca - świat się kończy ;-) a domena nawet przystojna, może na niej wystartować całkiem konkretna strona firmowa.

 

Przypomniałem sobie, że niedawno w rezerwacji miałem domenę optikos.pl (to chyba coś z greckiego) pod .com.pl jest firma, a pod domeną działo się coś w 2006 roku, więc zarezerwowałem przed chwilą i trzeba będzie się zastanowić skoro te optyczne klimaty są takie popularne, a jak nie, to może ktoś z forum przygarnie.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
optikal.pl

 

wg mnie fajna, a przy okazji (choć tego dowiedziałem się dopiero po rejestracji) tak nazywa się firma będąca abonentem optical.pl i okulary.pl. Kiedyś mieli też tę, ale nie przedłużyli, spadła, była złapana, potem znów ktoś puścił i akurat na nią trafiłem gdy leżała wolna. :wacko:

masz IDNa? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ładny strzał :wacko:

Dzięki :wacko: znając właścicieli .pl , IDN w pl, .net i szacując na jakie kwoty mogą opiewać wyceny tych domen, myślę że i na tej można nieźle zarobić:huh: mimo że za .com.pl specjalnie nie przepadam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj:

 

e-lektorat.pl

 

W nauce języków obcych obok tradycyjnych lektoratów coraz większą rolę odgrywają e-lektoraty.Może się przyda..?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj:

 

e-lektorat.pl

 

W nauce języków obcych obok tradycyjnych lektoratów coraz większą rolę odgrywają e-lektoraty.Może się przyda..?

 

Na blog polityczny tez sie nada o eeeelektoracie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
FacilitiesManagement*pl

Gramatycznie OK, ale na świecie i w Polsce powszechnie używa się określenia "facility management" (czyli "operacyjne zarządzanie nieruchomościami"). Oczywiście wszystkie popularne rozszerzenia zajęte :)

 

Z palca zarezerwowałem pwsh*pl , zdziwiony, że była wolna :rolleyes: O ile wiem, dość popularne i poszukiwane bywają zestawienia "pws" i "wsh" jako skróty "polska (albo państwowa) wyższa szkoła" lub "wyższa szkołą humanistyczna (czy handlowa)".

 

Przy okazji - czy uważacie, że dla szkoły lepsze jest rozszerzenie "edu.pl" czy zwykłe "pl"? Lepsze do użytkowania i do pozycjonowania?

Edited by Marcowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki :) znając właścicieli .pl , IDN w pl, .net i szacując na jakie kwoty mogą opiewać wyceny tych domen, myślę że i na tej można nieźle zarobić:rolleyes: mimo że za .com.pl specjalnie nie przepadam

 

Ja też nie.

Dlatego ją puściłem wolno. Jak widać nikt nawet jej nie łapał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ostatnie paluchy:

DaniaBlyskawiczne.pl - DaniaBlyskawiczne.com.pl należy do producenta zupek Vifon itp.

Przebijaki.pl

AplikacjeKsiegowe.pl

Pipebursting.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×