Jump to content
Sign in to follow this  
iMariush

Admin a hasło do panelu directadmin

Recommended Posts

Pytanie mam następujące:

Czy administrator hostingu gdzie jestem klientem ma wgląd do hasła które używam podczas logowania się do mojego konta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie czytajcie ze zrozumieniem.

Kolega pyta czy administrator może sprawdzić, że jego hasło do konta, resellera to przykładowo M3KnOq99918M

Odpowiedź brzmi nie!

Chyba że, administrator użyje programów do odkodowania hasła, jeżeli hasło jest skomplikowane to proces taki będzie trwał bardzo długo a niekiedy możemy otrzymać negatywny rezultat.

 

Hasło powinno być zakodowane, a czy jest to już inna bajka.

 

Wiesz co to DirectAdmin? ;)

 

Jeżeli chodzi również, o to czy administrator ma wgląd do hasła podczas logowania, odpowiedź brzmi, że gdyby chciał to ma.

Gdyby administrator uruchomił osobną witrynę przekierowując dane wejściowe metodą POST do panelu, może przechwycić dane wpisane w pola login i hasło.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega pyta czy administrator może sprawdzić, że jego hasło do konta, resellera to przykładowo M3KnOq99918M

Dokładnie o to mi chodzi. I teraz zastanawiam się czy nie używać jednego loginu wyłącznie do kont hostingowych, ze względów bezpieczeństwa... ;)

Nie wykorzystując go np. na jakiś forach czy serwisach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz co to DirectAdmin? ;)

 

Jeżeli chodzi również, o to czy administrator ma wgląd do hasła podczas logowania, odpowiedź brzmi, że gdyby chciał to ma.

Gdyby administrator uruchomił osobną witrynę przekierowując dane wejściowe metodą POST do panelu, może przechwycić dane wpisane w pola login i hasło.

 

Faktycznie nie zwróciłem uwagi.

 

Jednak tak jak sam słusznie zauważyłeś administrator i tak ma możliwość ingerencji w kod, a tym samym nie wiesz tak na prawdę co tam się za skrypty na serwerze wykonują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że właściciel/administrator serwisu ma prostą drogę do poznania Twojego hasła. Jeżeli hasło jest w miarę proste/popularne to istnieje wiele serwisów umożliwiających znalezienie już rozszyfrowanego hasła. Dlatego powinno się albo używać możliwie różnych haseł w serwisach, albo tworzyć trudne do złamania hasła, albo też wybierać na tyle profesjonalne firmy, by takie obawy nie zachodziły. Prawda jest taka, że jeżeli administrator serwisu będzie chciał poznać Twoje hasło to zrobi to bez większego problemu, bo to on ma dostęp do kodu i bazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×