Jump to content
Sign in to follow this  
Los_Rozrabiakaneros

Jaki skrypt forum ?

Recommended Posts

Zastanawiam się nad założeniem forum. Mam dylematy nad wyborem skryptu. Chciałbym aby konstrukcja była przejrzysta, łatwe intuicyjne zarządzenie i wsparcie społeczności. Najlepiej darmowe, ewentualnie dobry skrypt za nie wygórowane pieniądze.

 

Co polecacie ?

 

Pytanie przy okazji. Czy bardzo trudno przenieść treści (bazę) pomiędzy różnymi forami. Są do tego programy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

odpowiedź nie może być inna jak najnowsze IP.Board 3.x. Nie jest to co prawda darmowy skrypt, bo licencja kosztuj 149,99$, ale gwarantuję, że są to dobrze wydane i zainwestowane pieniądze. Pełne spolszczenie ( forum i panelu administracyjnego ) jest również dostępne za darmo u mnie na forum.

 

 

Odnośnie pytania przy okazji - to zależy z czego na co. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Istnieje bardzo duży zbiór konwerterów do IP.Board z innych for, a jeśli by jakiegoś nie było ( są dostępne za darmo ) to IPS wykonuje takie konwersje na życzenie ( za opłatą ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo podoba mi się to forum i zastanawiałem się czy nie wybrać tego skryptu,

a wykupienie licencji obejmuje możliwość przeniesienia skryptu do innej domeny ? te 149.99 $ to jest opłata jednorazowa, czy płaci się jakieś haracze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli Cię stać to bierz IP.Board (; Jeśli nie to ja od siebie polecam phpBB 3, inni pewno polecą jeszcze mybb (podobny do IP.Board tyle, że darmowy))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam Vbulletin, ta sama liga co IPB, choć i cena dość wysoka (180$).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja będę testował bbPress - forum oparte o Wordpressa. Bardzo proste w instalacji, konfiguracji i obsłudze. Pozbawione jednak pewnych funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak na marginesie: taki temat już był na forum...

 

Od czasu do czasu odwiedzam pewne zagraniczne forum - postawione jest na vBulletin i od strony użytkownika przypomina IP.Board - osobiście nie podoba mi się nowe wydanie IP.Board (3.x) więc jeśli miałbym zakupić skrypt to chyba wybrałbym vBulletina

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak na marginesie: taki temat już był na forum...

nie doszukałem się :lol:

 

A jaki hosting darmowy polecilibyście, z dobrym panelem, wydajny, z jak najmniejszą liczbą rekalam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie doszukałem się :lol:

 

A jaki hosting darmowy polecilibyście, z dobrym panelem, wydajny, z jak najmniejszą liczbą rekalam ?

Darmowy hosting sobie odpuść. Forum generuje dosyć spore obciążenie serwera, więc darmowe hostingi mogą nie wytrzymać. Poza tym często są wolne i mulą...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie doszukałem się :lol:

 

A jaki hosting darmowy polecilibyście, z dobrym panelem, wydajny, z jak najmniejszą liczbą rekalam ?

 

poczekaj na darmowyhosting.pl :) może necik zaproponuje coś ciekawego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
poczekaj na darmowyhosting.pl :) może necik zaproponuje coś ciekawego :lol:

może będą jakieś granty dla użytkowników z forum :), a pytam od darmowy hosting też pod kontem zwykłych stron, związanych tworzeniem zaplecza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
może będą jakieś granty dla użytkowników z forum :), a pytam od darmowy hosting też pod kontem zwykłych stron, związanych tworzeniem zaplecza.

:lol:

 

no-1.pl ludzie polecają ale mi konto usunęli z powodu nieaktywności więc się nie wypowiem co i jak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo podoba mi się to forum i zastanawiałem się czy nie wybrać tego skryptu,

a wykupienie licencji obejmuje możliwość przeniesienia skryptu do innej domeny ? te 149.99 $ to jest opłata jednorazowa, czy płaci się jakieś haracze ?

Jednorazowa. Potem opcjonalnie 25$ co pół roku by uzyskać dostęp do aktualizacji i supportu forum za pomocą ticketów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam vBulletin

 

mam kilka for ? forum? postawionych na vBulletin.

Przedtem uzywałem phpBB ale nigdy wiecej ....róznica jak pomiędzy dniem a nocą

Co prawda nie darmowe ale od razu widać za co płacisz.

No i ilość darmowych add-ons jest imponujaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście doszedłem do wniosku, że najlepiej jest napisac własny skrypt. Mam 10 for, niestety na by Przemo. Mam kilka domen które chciałbym zagospodarować pod fora, ale szkoda czasu i nerwów stawiać na by Przemo.

 

Zasmakowałem trochę pozycjonowania i doszedłem do wniosku, przeglądając różne skrypty, że aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, tzreba napisać własny skrypt.

 

Mam nadzieję, ze w przeciągu najbliższych 2 miesięcy będę mógł zaprezentować wersję beta. Oczywiście z założeń, ma być rozdawany za darmo.

 

Jeśli ktoś ma jedno forum, i tylko zaczyna, oczywiście nie wchodzi w grę pisanie. Aby napisać forum, trzeba nie tylko znać się na kodowaniu, ale przede wszystkim na pozycjonowaniu.

 

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z reguły zawsze komercyjne skrypty okazują się być tą lepszą alternatywą. Również używam od kilku lat Vbulletin i wątpie, abym kiedyś zmienił skrypt. Ciekawe co niedługo vB zaprezentuje 4.0 się szykuje ;)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×