Jump to content
Sign in to follow this  
z223

System płatności za szablony?

Recommended Posts

Witam, mam dużo dobrych szablonów css/html, chciałbym je sprzedawać nie na allegro (bo ceny za wystawienie przedmiotu tak żeby sie dobrze sprzedał są za wysokie... ) Chciałbym sprzedawać jako osoba prywatna.

 

Więc mam pytanie, jak zorganizować system płatności za szablony(jak działają dokładnie płatności sms ? ) Czy da się tak zrobić żeby moje dane nie były widoczne przy zapłacie ?

 

Ogólnie co polecacie w takim przypadku, bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Np. www.kody.wapacz.pl, potrzebujesz skryptu (kody wrzucasz do bazy), sprawdzasz skryptem czy kod istnieje w bazie, i czy nie jest wykorzystany, jesli kod istnieje + nie wykorzystany dajesz linka do pobrania ważnego np. 1 pobranie lub określony czas. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jaka maksymalnie kwota będzie lądować na moim koncie za 1 wysłany sms ? Ile będzie kosztować taki sms wysyłającego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc mam pytanie, jak zorganizować system płatności za szablony(jak działają dokładnie płatności sms ? ) Czy da się tak zrobić żeby moje dane nie były widoczne przy zapłacie ?

 

Jaki jest sens takiego działania? Podając swoje pełne dane jesteś wiarygodny, nie podając ich jesteś totalnie niewiarygodny. Wpłaciłbyś komuś przelewem pieniądze albo wysłał sms-a premium komuś, kto nie podaje swoich danych? Jaką byś miał gwarancję, że otrzymasz to, za co zapłaciłeś? :blush:

 

A w kwestii płatności - możesz wdrożyć jeszcze w serwisie przelewy internetowe, prowizja wynosi chyba 2% wartości przelewu, więc dużo mniej, w sumie dane konta, na które trafią pieniądze nigdy nie będą widoczne, a tylko np. konto Przelewy24.pl, ale dobrze jest je zamieścić na stronie. System płatności internetowych obsługuje chyba już teraz wszystko - przelewy we wszystkich bankach i karty kredytowe, a np. Dotpay świadczy i usługę sms-ów i płatności, można dać do wyboru jeśli jest taka potrzeba.

 

SMS-y w każdym bądź razie przegrywają z płatnościami internetowymi w pierwszym starciu, prowizja operatora ok. 60% od usług sms premium jest za wysoka w porównaniu do 2% za przelew. :lol:

 

Przy SMS premium za 10,98 zł masz z tego ok. 3,50 zł

Przy przelewie w kwocie 10,98 zł masz z tego ok. 10,76 zł

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym sprzedawać jako osoba prywatna.

 

 

a to nie jest już działalność gospodarcza taki regularny handel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też odradzam SMSy, to straszne zdzierstwo. Sam teraz testuje to rozwiązanie i jestem bardzo zażenowany takim rozwiązaniem. Z wysłanego smsa dostajesz jakieś 30% kwoty, więc tylko nabijasz kasę operatorowi i firmie, która udostępnia takie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to nie jest już działalność gospodarcza taki regularny handel?

 

a ty jesteś z jakiegoś urzędu skarbowego czy nie wiem skad? Kilka szablonów i już "wielka działalnośc" ? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ty jesteś z jakiegoś urzędu skarbowego czy nie wiem skad? Kilka szablonów i już "wielka działalnośc" ? ...

On wie co pisze :)

Za prowadzenie takiego procederu można iść nawet siedzieć gdy nie prowadzisz zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Tym samym nie płacisz podatków co oznacza, że działasz na szkodę skarbu państwa a wtedy masz do zapłacenia podatek, którego nie zapłaciłeś, grzywna (i to dobra) + ew. odsiadka na zawiasach ;) O syfie w papierach nie wspominając ;)

 

Pamiętaj, że polska to wyjątkowy kraj i wystarczy, że ktoś Cię podkabluje a czeka Cię to co opisałem wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzieki wszystkim za pomoc. Mam tylko pytanie, do przelewu wystarczy podanie nru konta tylko bez dalszych danych ? Oczywiście moja działalność jest legalna, szablony wykonywałem sam od 0, poprostu po co każdy ma znać moje dane jeszcze przed wykonaniem przelewu...? Jeśli przelew dojdzie sam podpisze się z imienia i nazwiska i podziękuje za translakcje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, dzieki wszystkim za pomoc. Mam tylko pytanie, do przelewu wystarczy podanie nru konta tylko bez dalszych danych ? Oczywiście moja działalność jest legalna, szablony wykonywałem sam od 0, poprostu po co każdy ma znać moje dane jeszcze przed wykonaniem przelewu...? Jeśli przelew dojdzie sam podpisze się z imienia i nazwiska i podziękuje za translakcje. :)

 

Po to żebyś mógł się uwiarygodnić jako sprzedający. Do przelewu, np do w mbanku, wystarczy Imię i Nazwisko oraz numer konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem już wystarczająco wiarygodny w branży "szablonowej" :) Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba paypal... żeby poszerzyć opcję płatności jakie jeszcze płatności polecacie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On wie co pisze :)

Za prowadzenie takiego procederu można iść nawet siedzieć gdy nie prowadzisz zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Tym samym nie płacisz podatków co oznacza, że działasz na szkodę skarbu państwa a wtedy masz do zapłacenia podatek, którego nie zapłaciłeś, grzywna (i to dobra) + ew. odsiadka na zawiasach :D O syfie w papierach nie wspominając :D

 

Pamiętaj, że polska to wyjątkowy kraj i wystarczy, że ktoś Cię podkabluje a czeka Cię to co opisałem wyżej.

 

1. Akurat umów o płatności online to nie dotyczy, bo np. z DotPay jako osoba fizyczna rozliczasz się zawsze na zasadzie umowy o dzieło, więc opłacane są zaliczki na podatek dochodowy, a po roku przed wypełnieniem PIT-u od DotPay normalnie dostajesz papiery dla US od DotPay. Zaznaczam, że to nie sprawdzi się przy ciągłych, regularnych kwotach typu kilkaset zł co miesiąc, a tylko niewielkich "od czasu do czasu".

 

2. Gorzej jeśli to jest planowana duża działalność, o ciągłych zyskach, wtedy warto mocno rozważyć założenie działalności, bo Urząd Skarbowy jeśli zapłaciłeś wszystkie podatki z pkt. 1 to może zrobić kuku i uznać, że to co robisz to niezarejestrowana działalność gospodarcza, a nawet uznać, że taką już prowadziłeś w poprzednim roku i zażądać zaległego podatku VAT, no i zszargać nerwy. Istnieje też trzecia droga jeśli nie ma się czasu ani głowy do działalności - można przekazać prowadzenie takiego biznesu komuś, kto ma już założoną działalność, księgowość i jest płatnikiem VAT - rodzicom, wujkowi, szwagrowi i po prostu się u nich zatrudnić na umowę zlecenie (opieki nad serwisami czy konsultację), wtedy i VAT jest płacony i inne podatki i US może tylko cmoknąć.

 

3. Gorzej jak wcale nie płacisz podatków, ale od DotPay nie wypłacisz wcale pieniędzy z płatności jako osoba fizyczna nie podpisując umowy o dzieło, a kwota wypłacona będzie zawsze dużo mniejsza od tego co realnie zarobisz, bo pomniejszona o zaliczki na podatek dochodowy.

 

4. Wszelkie całkowite omijanie podatków na dużą skalę - takie wykryte przez US dochody są opodatkowywane w skali 75% i zapewne obostrzone dodatkowymi karami, w żadnym wypadku nie jest dobrym rozwiązaniem, bo wtedy to już bardzo blisko do ciemnego scenariusza, który opisał Roooocky.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×