Jump to content
maryuse

Bałagan z domenami rośnie...

Recommended Posts

Założyłem ten wątek aby podzielić się pewnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat promocji własnych domen.

 

1. Niedawno opłaciłem domenę - "złapaną". Zmieniłem jej dns na Dropped na formularz ofertowy. Domena przez dłuższy czas wskazywała stronę parkingową ND. Po tygodniu zastanawiałem się dlaczego dns-y nie są jeszcze odświeżone (nadal parking ND) natomiast licznik odwiedzin w Dropped "bije". Okazało się, że były abonent tej domeny (tak myślę gdyż innego wyjaśnienia nie ma) przekierował domenę na ND - przekierował jeszcze raz podkreślam - z poziomu Dropped i to przekierowanie nadal istniało a domena nadal zarabiała dla byłego właściciela, chociaż powinna zostać z Dropped usunięta, usunięta z giełdy (chodzi o domenę .pl oczywiście).

2. Najnowszy przypadek - dotyczy domeny .EU

Otóż nabyłem domenę .eu i zmieniłem jej dns-y na Dropped na formularz ofertowy. Co się okazuje - domena pokazuje formularz ofertowy AfterMarket ale byłego abonenta. Domenę oczywiście dodałem do swojego konta w AM. Wniosek, jedna domena może być na kilku kontach abonenckich i nic dziwnego, że możemy czekać w nieskończoność na jakiekolwiek oferty zakupu. Jesli dostaniemy to prawdopodobnie od byłego abonenta, gdyż to on dostanie ofertę i będzie chciał ją odkupić by sprzedać w cenie End Usera.

 

Strach pomyśleć ile może być takich domen i jak można zarabiać na domenach nie będąc ich abonentami - w właściwie odwrotnie - jak NIE zarabiać na domenach będąc ich abonentami

 

Rozumiem teraz pewną logikę, że PPD chce prowadzić giełdę tylko tych domen, które obsługuje zważywszy na powyższe.

Wynika też, że nie ma uniwersalnej platformy sprzedaży domen.

Najważniejszy wniosek - trzeba pilnować każdej, Każdej swojej domeny, patrzeć na pasek adresowy przeglądarki.

Zastanawiam się też, czy nie lepiej faktycznie skierować domeny na własne portfolio.

 

Ciekawy jestem jakie macie podobne doświadczenia. Wiadomo - domen Nam przybywa, chcielibyśmy by ktoś Nam je także pilnował a tu - niestety.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tą samą historię miałem z domeną sprzedaną przeze mnie na NDX Market. Pieniądze dostałem, sprawdziłem whois i po tym właściwie przestałem się interesować domeną. Po jakimś miesiącu postanowiłem przejrzeć sobie dokładnie statystyki domen na Namedrivie i jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłem, że domena dalej zarabia na moje konto - a ruch miała w cale niemały. Usunąłem domenę z własnego konta, żeby nie oszukiwać nowego właściciela, ale chyba sam do dzisiaj nie dodał domeny do swojego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założyłem ten wątek aby podzielić się pewnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat promocji własnych domen.

 

1. Niedawno opłaciłem domenę - "złapaną". Zmieniłem jej dns na Dropped na formularz ofertowy. Domena przez dłuższy czas wskazywała stronę parkingową ND. Po tygodniu zastanawiałem się dlaczego dns-y nie są jeszcze odświeżone (nadal parking ND) natomiast licznik odwiedzin w Dropped "bije". Okazało się, że były abonent tej domeny (tak myślę gdyż innego wyjaśnienia nie ma) przekierował domenę na ND - przekierował jeszcze raz podkreślam - z poziomu Dropped i to przekierowanie nadal istniało a domena nadal zarabiała dla byłego właściciela,

 

Wiesz blad lub niedopatrzenie moze byc w kazdym sofcie?

Zapytam inaczej, czy zglosiles problem na kontakt@dropped.pl bo jesli nie to nie poprawia tego, bo pewnie nie wiedza o tym problemie.

 

Sporo domen na AM kupuja end-userzy i oni zmieniaja dnsy, lub przenosza je do swoich rejestratorow i nie maja z tym problemu.

 

Ja jak znajde jakas niedogodnosc czy to w AM czy PPD to zaraz wysylam emaila. Spytaj sie chlopakow z PPD ile meji wyslalem z informacjami o bledach, niedogodnosciami - mysle ze od startu 20-30 szt min.

 

Jesli chce zeby cos dobrze dzialalo, a nie dziala - to pisze do suportu.

A Michal nie musi czytac kazdego postu na forum, sszczegolnie ze tytul i dział nic nie mowia o problemach z dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chce zeby cos dobrze dzialalo, a nie dziala - to pisze do suportu.

 

Mnie też wkurza to, że każdą pierdołę czy nawet poważniejszy problem ludzie opisują na di. Przecież Dropped, PPD i inne serwisy mają swoje supporty, podane maile itd. A to forum uważa się za platformę kontaktową z właścicielami serwisów. Masz problem - pisz bezpośrednio na adres kontaktowy, to chyba najlepsza i najszybsza droga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dokładnie, pamiętam jak napisałem tu na di.pl o błędzie na dropped.pl odnośnie dat domen .eu po transferze, post leżał kilka dni i zero reakcji. Po napisaniu ticketa odpowiedź miałem po 2 godzinach, a błąd poprawiony już następnego dnia.

 

A co do błędu - wydaje mi się, że dropped.pl nie jest w stanie śledzić wszystkich zmian abonenta i stanów domen ze względu na limity whois, ale na pewno nie zaszkodzi zgłosić tego problemu, co zaraz zrobię - w sumie sam chyba też się z tym zetknąłem, że w sprzedażach miałem "odpuszczoną domenę", ale myślałem, że był to pojedynczy przypadek, teraz na pewno przejrzę wszystkie oferty z AM.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burdel w dropped.pl jest od jakiegos tygodnia niemilosierny.Praktycznie kazda sprawa jest robiona z bledem.Mocno zastanawiam sie nad przenosinami do konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę źle się stało, że wątek został przeniesiony z działu "Ogólne Rozmowy". Opisywane problemy dotyczą nie tylko Dropped ale ND, AZ, A24 i wielu innych. Chodziło mi raczej o wymianę doświadczeń.

Co do supportów - oczywiście, że piszę maile, tickety, nawet PW gdyż uważam, że nie wszystko wypada publikować lub sprawa jest pilna.

 

Reasumując - przy setkach domen pisanie interwencji jest już uciążliwe, zmuszanie byłych abonentów do usuwania domen z paneli jest niewykonalne a zmiana hurtowa dns już kilkunastu domen może rodzić poważny problem nieświadomości co dzieje się z ich dalszymi losami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×