Jump to content
korneliusz.com

online.pl

Recommended Posts

To dopiero będzie jeśli online.pl zmieni właściciela za 250k no no...A Jeśli to ustawka, to nie liczyłbym na sprawę sądową.

Proponuję nie stawiać w ten sposób sprawy. Słowo ustawka, wskazuję na to, że 2 strony są w to zamieszane, tymczasem nie ma żadnych powodów pisać, że sprzedający ma coś na sumieniu w tej sprawie. Mało temu to on ponosi największe straty, gdyż tak szybkie osiągnięcie ceny minimalnej praktycznie zablokowało aukcję, która mogła się inaczej potoczyć. O straconym czasie i nerwach nawet nie wspominam.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
W życiu. Zresztą ile domena warta to inna sprawa. Może przecież być i warta milion :rolleyes: Ale nikt za nią teraz nie zapłaci 250k.

 

DD

 

Domena fajna ale ciezko uwierzyc w tak wysoka sprzedaz na allegro.

 

A jak to MasterOfPoland trafił ostatnio kumulację i właśnie robi zakupy? ;-)

 

Albo zalatwia na szybko "zolte papiery" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze znajdzie się jakiś powód, żeby nie zapłacić prowizji(ciekawe ile)

 

Na przykład "pies zjadł licytowaną domenę", "domena wpadła mi do wanny" albo "wykryta została wada domeny uniemożliwiająca sprzedaż". A nie, przepraszam, to są najczęstsze powody odwoływania ofert. No ale pewnie tak jak tutaj wszyscy piszą domena nie zostanie opłacona, a za tydzień wszyscy zapomną o sprawie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co pamietam to zkaup przez Internet daje prawo kupujacemu zwrot rzeczy w ciagu 10 dni.Nie wiem tylko jak to sie odnosi do domen internetowych.

To się tyczy tylko opcji "kup teraz", jeśli licytujesz, to nie masz takiego prawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To się tyczy tylko opcji "kup teraz", jeśli licytujesz, to nie masz takiego prawa.

 

Nie wiedziałem, że prawo jest tak okrutne w tej kwestii, ale chyba jednak jest:

 

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1882...dstapienia.html

 

Towar z licytacji

 

Zgodnie z art. 16 ustawy, przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów sprzedaży z licytacji. Prawo do odstąpienia będzie przysługiwać klientowi przy tego rodzaju zakupach tylko w określonych, ograniczonych przypadkach, gdy spełnione będą łącznie dwa warunki.

 

Po pierwsze, sprzedającym za pośrednictwem aukcji internetowej musi być przedsiębiorca, który w przewidziany w ustawie sposób zorganizował swoją działalność. Jeżeli jest to osoba prywatna, zawarta z nim umowa nie będzie umową na odległość w świetle ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów i tym samym prawo do odstąpienia nie będzie konsumentowi przysługiwać.

 

Po drugie, zakup na aukcji najczęściej odbywa się po dokonaniu licytacji. W stosunku do umowy sprzedaży z licytacji, ustawa wyłącza możliwość skorzystania z prawa odstąpienia. Będzie ono przysługiwać jednak na aukcjach z wykorzystaniem opcji Kup teraz, która umożliwia natychmiastowe zakupienie lub sprzedanie towaru po ustalonej przez sprzedawcę cenie, czyli z pominięciem licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe super. Ja tego typka sprawdzałem bo jakiej aukcji bym nie widział to on brał w każdej udział. Zapytałem google co to za typek i MasterOfPoland pokazał :rolleyes:

Gdzieś kiedyś na jakimś forum buty za 140zł sprzedawał... chciał być wiarygodnym i dał cały adres do siebie razem z GG i tel. :)

Dobry interes musi robić jak domenki sprzedaje często nie przekraczająć 100zł ;) a tu taki zonk ;) 250k .... pewnie oszczzędności całego życia albo dom sprzedał ;)

 

Pozdrawiam.

Edited by jahptb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje przypuszczenia spełniły się tylko w połowie. Aukcja nie przekroczyła 250k ale też oferta nie została odwołana. Ciekaw jestem jak temat potoczy się dalej.

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×