Jump to content
Domeny_Wroclaw

Domeny 4 znakowe

Recommended Posts

Witam,

Ponieważ dobre kombinacje domen 3 literowych są już na wyczerpaniu i pozostaje tylko ich wyłapywanie,

interesuje mnie czy warto w takim razie zainwestować w 4 znaki...?

Czy uważacie że ich sytuacja będzie rozwijała się podobnie jak 2/3 literówki?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale logarytmicznie. Tzn. za jakieś 10-20 lat czteroliterówki będą w cenie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzyliterówek jest trochę więcej niż dwu i powoli będą się zwalniać także zajmowanie czteroliterówkami chyba trochę przedwczesne, chyba że są jakieś super ( łatwe do zapamiętania, dobry układ na klawiaturce itp.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nie warto rejestrować czteroliterowych domen tak jak trzyliterowych - czyli prawie dowolnych kombinacji :D Tylko dobrze brzmiące, łatwe do zapamiętania czteroliterowe domeny warto obecnie rejestrować.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czteroliterowe com myślę, że opłaca się inwestować. Nie zostało już ich dużo, a są intensywnie wykupywane. Myślę, że najdalej za 2 lata zabraknie "porządnych" (w sensie bez "złych" liter typu x lub q) 4-literowych com. Tyle, że jak napisał pb, będzie trzeba trochę poczekać, aż te domeny nabiorą na wartości. W sieci są strony na temat 4-literówek, udostępniają m.in. listę wolnych domen tego typu. Poszukaj, a dowiesz się czegoś więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W czteroliterowe com myślę, że opłaca się inwestować. Nie zostało już ich dużo, a są intensywnie wykupywane. Myślę, że najdalej za 2 lata zabraknie "porządnych" (w sensie bez "złych" liter typu x lub q) 4-literowych com. Tyle, że jak napisał pb, będzie trzeba trochę poczekać, aż te domeny nabiorą na wartości. W sieci są strony na temat 4-literówek, udostępniają m.in. listę wolnych domen tego typu. Poszukaj, a dowiesz się czegoś więcej.

 

a jaka moze byc obecnie wartosc 4literowek .com

 

bez zlych liter, bo kilka znalazlem i nie wiem czy warto je kupowac i trzyma ze 2 lata???

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jaka moze byc obecnie wartosc 4literowek .com

 

bez zlych liter, bo kilka znalazlem i nie wiem czy warto je kupowac i trzyma ze 2 lata???

 

 

wiele zalezy od tego czy da sie ona wymowic :D w tej chwili cztery spolgloski kosztuja 10-20 $ na rynku wtornym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy ktos moze wie gdzie znajde liste wolnych domen 4literowych .com w postaci pliku txt

 

widzialem listy na necie, ale byly pokazywane po 20 szt na stronie...jakos 2500 szt nie chce mi sie kopiowac;)

 

 

zrobilem sobie narzedzie ktore pozwala sprawdzic jak popularna jest wybrana fraza w google, i przez to ocenic, na szybko czy warto zajmowac sie dana fraza.

 

ok. fraza=KRFQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,360 ]

ok. fraza=SRJQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,570 ]

ok. fraza=URFQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,090 ]

ok. fraza=URJK[Wyniki 1 - 10 spośród około 506 ]

ok. fraza=URKQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,410 ]

ok. fraza=WRJG[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,460 ]

ok. fraza=ala[Wyniki 1 - 10 spośród około 85,000,000 ]

ok. fraza=komputery.bydg.pl[Wyniki 1 - 10 spośród około 47,300 ]

Share this post


Link to post
Share on other sites
co sadzicie o takich domenach aaaa.pl bbbb.pl cccc.pl etc ... :-)

 

Odinteresuj się od mojej aaaa.pl. ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czy ktos moze wie gdzie znajde liste wolnych domen 4literowych .com w postaci pliku txt

 

widzialem listy na necie, ale byly pokazywane po 20 szt na stronie...jakos 2500 szt nie chce mi sie kopiowac;)

zrobilem sobie narzedzie ktore pozwala sprawdzic jak popularna jest wybrana fraza w google, i przez to ocenic, na szybko czy warto zajmowac sie dana fraza.

 

ok. fraza=KRFQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,360 ]

ok. fraza=SRJQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,570 ]

ok. fraza=URFQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,090 ]

ok. fraza=URJK[Wyniki 1 - 10 spośród około 506 ]

ok. fraza=URKQ[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,410 ]

ok. fraza=WRJG[Wyniki 1 - 10 spośród około 1,460 ]

ok. fraza=ala[Wyniki 1 - 10 spośród około 85,000,000 ]

ok. fraza=komputery.bydg.pl[Wyniki 1 - 10 spośród około 47,300 ]

Rok temu zrobiłem taką listę. Ale chyba nieaktualna ;]

http://www.namepros.com/available-domain-n...?highlight=apze

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiele zalezy od tego czy da sie ona wymowic :blink: w tej chwili cztery spolgloski kosztuja 10-20 $ na rynku wtornym.

 

 

a czy taka czteroliterowka wpij.com

da sie latwo wymowic? zarejestrowalem ja bo najbardziej mi pasowala, jako polakowi, ale amerykaniec moze miec juz problem z wymowieniem;)

ile ta wpij.com moze byc warta? (za 1-2 lata)

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
zrobilem sobie narzedzie ktore pozwala sprawdzic jak popularna jest wybrana fraza w google, i przez to ocenic, na szybko czy warto zajmowac sie dana fraza.

 

Co do takiej listy to jest o tyle problem ze google limituje liczbe zapytan z automatu. Bodajze jest to 10000/tydzien. Pozniej trzeba wpisywac token.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do takiej listy to jest o tyle problem ze google limituje liczbe zapytan z automatu. Bodajze jest to 10000/tydzien. Pozniej trzeba wpisywac token.

 

Z tym limitem to jest różnie. Kiedyś jak jeszcze dużo sprawdzałem to dla zapytań typu link:domena.pl to rzeczywiście był jakiś limit. Ale zwykłe zapytania nadal przechodziły (chociaż chyba nie doszedłem wtedy do 10 000 zapytań).

Czy w ogóle Google udostępnia jakieś API żeby można było sprawdzać ilość linków? Kiedyś było (z limitem 1000 zapytań/dzień), ale nie udostępniają już kluczy do tego. Ja klucz mam jeszcze z dawnych czasów, ale ten limit jakoś mnie odstrasza przez co nie chce mi się pisać żadnych sensownych skryptów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat to 'Domeny 4 znakowe', tak więc ja zadam nurtujące mnie pytanie. Ile są warte czterocyfrówki .org .biz .eu i .info ? Bo .com'y i .net'y mi sie jeszcze nie trafily, ale tych wczesniej wymienonych to jeszcze troche zostalo wolnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobawię się w archeologa... ;-)

 

 

Mój dzisiejszy (wczorajszy) top5 wg zarobków na sedo zajęły same czteroliterówki .pl. Każda z innej branży, układ liter: 2x cvcv, 2x vcvc i 1x ccvc, tylko jedna z tych domen to literówka (pięcioliterowej). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×